Informacje9 lipca 2009, 00:00,

Program M£ODZIEż W DZIA£ANIU w Górze Kalwarii

W dniach 12-22 lipca 2009 roku, Górę Kalwarię odwiedzi grupa 14 młodych osób z Hiszpanii. Jest to projekt międzynarodowej wymiany młodzieży realizowany w ramach programu Unii Europejskiej M£ODZIEż W DZIA£ANIU, finansowany ze środków unijnych. Grupa wolontariuszy działająca przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii, będzie wraz z nimi dyskutować nad tym, jak może wyglądać nasze miasto i cała nasza planeta za 50 lat (projekt nosi tytuł Rok 2060).

M£ODZIEż W DZIA£ANIU

Zapraszamy 19 lipca 2009 roku, na godz. 17:00 do sali kinowej Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii na wieczór hiszpański, który będzie uwieńczeniem działań naszej wymiany, na którym będzie można bliżej zapoznać się z kulturą hiszpańską, jak i obejrzeć rezultaty naszego projektu. Projekt jest realizowany przy wsparciu Komisji Europejskiej.
autor/źródło: Beata Bączek-Mojsa

Informacje3 lipca 2009, 00:00,

Piaseczyńska Orkiestra Dęta - Kapeliada Piaseczno 2009

Urząd Miasta i Gminy Piaseczno, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie serdecznie zapraszają mieszkańców oraz miłośników muzyki, na koncerty PIASECZYńSKA KAPELIADA PIASECZNO 2009. Koncerty, będą odbywały się w lipcu oraz sierpniu, i będą to występy najlepszych mazowieckich orkiestr dętych. W najbliższą niedzielę 5 lipca 2009 roku o godzinie 12:15, odbędzie się koncert, podczas którego wystąpi: PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA, dyrygent Jan Kostka. Koncert poprowadzi Małgorzata Chmielewska. Koncert odbędzie się na Placu Kisiela w Piasecznie. Serdecznie zapraszamy na Piaseczyńską Letnią Kapeliadę w Piasecznie.

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA

PIASECZYńSKA ORKIESTRA DęTA Dyrygent: Jan Kostka. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, działa na terenie gminy Piaseczno od 2000 roku. Założycielem orkiestry jest grupa zapalonych amatorów, którzy znaleźli swoje miejsce przy Ośrodku Kultury w Piasecznie. Obecnie Piaseczyńska Orkiestra Dęta liczy 22 osoby w różnym wieku. Próby odbywają się dwa razy w tygodniu: w środy i soboty o godz. 17:00 w Gimnazjum Nr 1, przy ul. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Repertuar orkiestry to marsze, muzyka sakralna, pieśni patriotyczne oraz utwory muzyki współczesnej. Piaseczyńska Orkiestra Dęta, swoimi występami uświetnia wszystkie ważniejsze imprezy patriotyczne i okolicznościowe. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby pomuzykować w milej atmosferze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno