Informacje18 stycznia 2008, 00:00,

Progi na Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno

Po sugestiach na temat progów zwalniających, które ukazały się w komentarzach pod informacjami na temat przebudowy ulicy Fabrycznej na odcinku od ulicy Wojska Polskiego do ulicy Powstańców Warszawy w Piasecznie, oraz na forum Piaseczna gazeta.pl, napisałem w tej sprawie maila do Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno. Otrzymałem dziś odpowiedź z Wydziału Inwestycji UMiG Piaseczno:

Numer pisma: INW/DK/ 2211/DR/11/29/41/2008. W odpowiedzi na Pana pismo z dnia 10.01.2008 roku dotyczące wykonania dodatkowego progu zwalniającego na realizowanym odcinku ulicy Fabrycznej informuję, że Gmina Piaseczno rozważy możliwość jego budowy. W przypadku podjęcia decyzji o budowie dodatkowego progu, zlecimy opracowanie projektu nowej organizacji ruchu, który należy uzgodnić z Wydziałem Komunikacji Starostwa Powiatowego. Z poważaniem Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Józef Zalewski.

Osoby, które są zainteresowane sprawą remontu ulicy Fabrycznej, zapraszam do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: jak remontują drogi w Piasecznie (2007-05-06), przeniesiona latarnia z ulicy na chodnik (2007-05-30), Piaseczno remont ulicy Fabrycznej - pół roku później (2007-10-31), Piaseczno remontują Fabryczną i skończyć nie mogą (2007-12-16), oraz Przebudowa Fabrycznej - odpowiedź z UMiG Piaseczno (2008-01-10). Czekamy na Wasze komentarze pod informacją, oraz zapraszamy do rozmowy na forum: jak remontują drogi w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO

Informacje19 stycznia 2008, 00:00,

Rada Miejska Piaseczno przyjęła BUDżET na 2008 rok

16 stycznia 2008 roku, podczas 18 sesji Rady Miejskiej w Piasecznie, uchwalony został budżet Gminy Piaseczno na 2008 rok. Budżet 2008, zakłada między innymi: zaciągnięcie kredytów i pożyczek na kwotę prawie 124 mln zł, deficyt w wysokości ponad 120 mln zł, oraz wydatki na ponad 410 mln zł. Radni Piaseczna, mimo wielu zastrzeżeń, przyjęli budżet niemal jednogłośnie. ¬ródło informacji: gazeta Kurier Południowy nr2/2008.

Budżet na 2008 rok to m.in. prawie 90 mln złotych na oświatę i wychowanie. Wyremontowana zostanie stołówka w Szkole Podstawowej w Głoskowie. W tej samej placówce ma być przeprowadzona ekspertyza i likwidacja uszkodzeń sali gimnastycznej oraz części dobudowanej. Ogółem remonty w placówkach oświatowych pochłoną ponad milion złotych.

Wśród inwestycji drogowych zrealizowane będzie m.in. wykonanie nakładki asfaltowej: na ul. Moniuszki w Chyliczkach (350 tys. zł), na ul. Przemysłowej w Gołkowie (700 tys. zł) i remont nawierzchni na ul. Ceramicznej w Gołkowie (100 tys. zł). Ponad 3 mln zł przeznaczonych będzie na budowę ul. Zgoda (odcinek od ul. Chyliczkowskiej do przedszkola nr 10) wraz z parkingiem i infrastrukturą.

400 tys. zł trafi do przychodni rejonowej przy ul. Fabrycznej. Za te pieniądze mają być przeprowadzone prace demontażowe ścian wewnętrznych i budowa nowych, wymiana wykładzin, instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej, a także ocieplenie ścian i zagospodarowanie terenu (budowa dróg wewnętrznych, parkingów, naprawa ogrodzenia).

Wydatki na pomoc społeczną zaplanowano na poziomie ponad 13,5 mln złotych, a kulturę fizyczną i sport 7 mln złotych. Jeszcze w tym roku za 90 tys. zł powstać ma studium wykonalności i koncepcja architektoniczno-przestrzenna zagospodarowania Centrum Sportu, Rekreacji i Turystyki Kraina Jeziorki z wykorzystaniem terenów Klubu Sportowego Piaseczno. Budżet zakłada także 500 tys. zł na wykonanie projektu i budowę skateparku w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński PIASECZNO