Informacje2 czerwca 2016, 14:41,

Problem odwodnienia na Geodetów

Podczas ulewnych deszczy odcinek ulicy Geodetów od wysokości hipermarketu Auchan do osiedla Patronat zamienia się w ogromną kałużę. Gmina Piaseczno przygotowuje kompleksową przebudowę tej drogi.

Problem odwodnienia na Geodetów

Ten newralgiczny odcinek głównej drogi dojazdowej w kierunku Józefosławia jest źle wyprofilowany a dodatkowo nie posiada kanalizacji deszczowej. Dlatego po gwałtownych ulewach woda się spiętrza tworząc ogromne bajoro. W takich sytuacjach doraźnie interweniuje spółka kanalizacyjna PWiK, która odpompowuje wodę z drogi, co nie jest łatwe i zajmuje sporo czasu. Interwencje podejmuje też straż pożarna, ale akcje utrudnia fakt, że w pobliżu znajdują się prywatne posesje i nie ma możliwości wypompowywania wody na pobocze.

Aktualnie na zlecenie Gminy jest opracowywany projekt rozbudowy ulicy Geodetów na odcinku od ulicy Puławskiej do ulicy Julianowskiej i fragmentu ulicy Energetycznej na odcinku od ulicy Rubinowej do skrzyżowania z ulicą Geodetów. Realizacja tego zadania planowana jest w trybie ustawy o szczególnych zasadach realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych. W ramach zawartej umowy jest opracowywana dokumentacji wielobranżowa – drogowa, odwodnienie, oświetlenie, projekty na usunięcie kolizji, projekt stałej organizacji ruchu i projekt zieleni. Zgodnie z umową projekty powinny być opracowane do końca czerwca 2016 roku, natomiast decyzja zrid powinna być uzyskana do 30.09.2016., a ostateczność decyzji zrid do 31.10.2016.

Problem odwodnienia na Geodetów

Na etapie opracowywania dokumentacji, w porozumieniu z Zakładem Energetycznym uzgodniono, że w ramach dokumentacji na rozbudowę tych ulic zostaną opracowane projekty na skablowanie istniejących, napowietrznych linii energetycznych, co powoduje przedłużenie terminu zakończenia prac projektowych. Ponadto przedłużają się uzgodnienia z AUCHAN i z Gminą Lesznowola, dlatego Gmina planuje, że dokumentacja zostanie opracowana do końca bieżącego roku, natomiast w II kwartale 2017 roku Biuro Projektów w imieniu Gminy uzyska decyzję zrid. W budżecie Gminy na lata 2014 – 2018 zabezpieczone są środki finansowe w wysokości 7 252 046,00 zł na tę inwestycję.

Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje4 czerwca 2016, 11:00,

DZIEŃ DZIECKA W MARYSINIE 2016

4 czerwca 2016 roku o godz. 11.00 odbędzie się Sołecki Dzień Dziecka w Marysinie. Na wesoły Piknik Rodzinny zaprasza Radna, Sołtys i Rada Sołecka Marysina wraz ze sponsorami. Miejsce: plac zabaw przy ul. Lazurowej w Marysinie. Przyjdź na Sołecki Dzień Dziecka.

DZIEŃ DZIECKA W MARYSINIE 2016