Informacje20 marca 2014, 00:00,

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odwiedzi Piaseczno

Informujemy, że w czwartek 27 marca 2014 r. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odwiedzi Piaseczno.

Program wizyty Prezydenta w Piasecznie:
Godz. 9.00
Uroczystość nadania rondu w Piasecznie imienia Tadeusza Mazowieckiego (skrzyżowanie ul. Nadarzyńskiej z ul. Wojska Polskiego), planowane wystąpienie Prezydenta RP.
Godz. 9.40
Spotkanie ze społecznością lokalną powiatu piaseczyńskiego (Szkoła Podstawowa nr 1, ul. Świętojańska 18), planowane wystąpienie Prezydenta RP.

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski

Informacji dot. wizyty Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej udziela Biuro Prasowe KPRP, Anetta Czarnecka, tel.: 22 695 10 12, 721 800 765, email: anetta.czarnecka@prezydent.pl

Informacje19 marca 2014, 00:00,

Piaseczyńskie Targi Edukacyjne EDU FUN FAMILY w GOSiR Piaseczno

Targi pod hasłem edukacja i rozrywka dla całej rodziny odbędą się 22 marca 2014 roku w hali sportowej GOSiR przy ul. Gen. W. Sikorskiego 20 w Piasecznie, w godzinach od 10.00 do 18.00. Wstęp dla gości wolny. Podobnie jak rok temu celem targów będzie przedstawienie całościowej oferty edukacyjnej na naszym terenie – od żłobków do szkół wyższych. Pragniemy, aby każda osoba zainteresowana edukacją w naszej gminie znalazła tu informację i konkretną pomoc.

Piaseczyńskie Targi Edukacyjne EDU FUN FAMILY w GOSiR Piaseczno

Ponad ofertę edukacyjną odwiedzający targi znajdą także informację, co robić w gminie Piaseczno w czasie wolnym, gdzie można rozwijać swoje pasje i zainteresowania. W tym roku dajemy sobie jednak większe wyzwanie. - Chcemy poruszyć lokalną społeczność do wzięcia jeszcze większej odpowiedzialności za edukację naszą i naszych dzieci. Zależy nam na uzyskaniu odpowiedzi na kilka istotnych pytań dotyczących jakości i efektywności systemu edukacji. - mówi organizator Monika Stasiak. Czy miarą sukcesu edukacyjnego powinna być liczba zdobytych na teście punktów, czy raczej to, że uczeń rozwinie w szkole swoje zainteresowania i zachowa chęć do nauki? - stawia pytanie Pani Monika. - Zaprezentujemy alternatywne metody nauczania takie jak unschooling, home schooling czy szkoły demokratyczne.

Zorganizujemy nietuzinkową imprezę skłaniającą do wielu refleksji i działania, z rzetelną ofertą edukacyjną, z licznymi atrakcjami dla wystawców i gości, z kolorową i radosną dekoracją stoisk, z żywą sceną. Targi edukacyjne EDU FUN FAMILY – edukacja i rozwój dla całej rodziny są interesującą propozycją na naszym lokalnym rynku, w której warto wziąć udział w charakterze wystawcy i zaprezentować się szerokiej publiczności. Na stronie: https://www.facebook.com/EDUFUNFAMILY są dostępne bieżące informacje dotyczące organizacji i przygotowań do targów.

Pomysłodawca i organizator targów: Monika Stasiak Agencja do Zadań Specjalnych Patronat Honorowy Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno. Partnerzy organizacyjni: Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Piasecznie, Stowarzyszenie Wspólne Razem, Fundacja Bullerbyn, Centrum Kultury w Piasecznie, www.StudioFuria.com.pl - grafika komputerowa. Partner techniczny: Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Piasecznie.
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców gminy Piaseczno