Informacje26 listopada 2016, 12:51,

Prestige realizuje ostatni etap Osiedla Róż w Piasecznie - ponad 20% mieszkań sprzedanych


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Prestige, jeden z najbardziej doświadczonych polskich deweloperów, realizuje siódmy i zarazem ostatni etap Osiedla Róż w Piasecznie. Sprzedanych zostało ponad 20 proc. ze 150 mieszkań. Inwestycja powstaje przy ulicy K. Jarząbka 8. Aktualnie zakończono prace budowlane na trzeciej kondygnacji. Oddanie lokali do użytku przewidziano na IV kwartał 2017 roku.

Osiedle Róż wyróżnia się na tle innych inwestycji mieszkaniowych w Piasecznie i okolicach bardzo dobrą jakością wykonania, ciekawą architekturą oraz doskonale rozwiniętą infrastrukturą. Osiedle na trwałe wpisało się w krajobraz Piaseczna. Obok licznych placówek oświatowych, medycznych, usługowo-handlowych, gastronomicznych i rekreacyjnych, od października br. działa tu także filia Domu Kultury. Osiedle od samego początku cieszyło się dużym zainteresowaniem i przyciągało nowych lokatorów. W ramach poprzednich sześciu etapów sprzedanych zostało ponad 1000 mieszkań.

PRESTIGE REALIZUJE OSTATNI ETAP OSIEDLA RÓŻ W PIASECZNIE - PONAD 20% MIESZKAŃ SPRZEDANYCH

Kaskadowe bryły budynków, tarasy pokryte trawą, przestronne balkony i loggie, duże przeszklenia, mała liczba mieszkań na piętrze, podwójne windy na klatkach schodowych, granit na elewacji, kamień naturalny na podejściach na wewnętrzne patia, miejsca parkingowe w garażach podziemnych zarówno dla mieszkańców, jak i dla gości, specjalna izolacja akustyczna to tylko niektóre z atutów siódmego etapu osiedla.

„Coraz częściej klienci poszukują mieszkań z tarasami. Dotyczy to nie tylko największych lokali, ale również dwu- i trzypokojowych. Aktualnie realizowany siódmy etap Osiedla Róż jest odpowiedzią na ten trend. Powierzchnia tarasów w mieszkaniach dwupokojowych dochodzi do 70 mkw., a w trzypokojowych sięga nawet 170 mkw. Balkony i loggie również mają ponadstandardowe metraże, średnio liczą 8-11 mkw. Dwupokojowy lokal z tarasem kosztuje u nas tyle, co kawalerka w stolicy – mówi Piotr Siwiec, dyrektor sprzedaży i marketingu Prestige.

Na Osiedlu Róż zastosowano takie rozwiązania, jakie wykorzystuje się w inwestycjach realizowanych w centrach dużych miast. Dzięki dużym przeszkleniom mieszkania w nowej inwestycji będą jasne i doskonale doświetlone. Okna zamontowane zostaną na wysokości 50 cm od podłogi, a w mieszkaniach z tarasami znajdą się dodatkowo okna panoramiczne. Żelbetowa konstrukcja zapewni lepszą izolację akustyczną ścian i stropów. Lokale będą miały funkcjonalne rozkłady z wyraźnie wydzieloną częścią dzienną i nocną. Dużą uwagę przywiązano do zaaranżowania przestrzeni wspólnych budynków. Na poszczególnych piętrach znajdzie się 5-7 mieszkań, co zapewni większą kameralność. By usprawnić komunikację, w każdej klatce rozmieszczono po dwie windy. W garażach podziemnych przewidzianych zostało więcej miejsc parkingowych niż mieszkań. Dodatkowo, co jest rzadkością, zaplanowano kilkadziesiąt miejsc dla gości. Nowoczesny charakter budynku podkreśli elewacja z granitowymi elementami wykończeniowymi.

Budynek realizowany w ostatnim etapie Osiedla Róż będzie się składał z dwóch brył w układzie kaskadowym, połączonych kondygnacją parteru i pierwszego piętra. Jedna z brył będzie mierzyć od 4 do 10 pięter, a druga – od 5 do 10 pięter. Znajdzie się w nich 150 komfortowych i funkcjonalnych mieszkań o metrażach od 28,18 do 77,47 mkw. Dominowały będą lokale dwu- i trzypokojowe. Nie zabraknie również kawalerek oraz mieszkań czteropokojowych. Wszystkie lokale w tej inwestycji będą miały taras, przestronny balkon lub loggię. W mieszkaniach na drugiej kondygnacji znajdą się tarasy pokryte trawą. Ceny za mkw. kształtują się od 4 932 do 6 700 zł. W przedsprzedaży można skorzystać z 10 proc. rabatu, sięgającego nawet 42 000 zł.

Na parterze budynku zaplanowano 11 lokali usługowych. W garażu podziemnym przewidziano 180 miejsc postojowych dla mieszkańców oraz dodatkowo 35 miejsc dla gości. Cena miejsca standardowego to 22 500 zł, poszerzonego – 25 000 zł, natomiast podwójnego – 33 700 zł. W ofercie znajdują się także komórki lokatorskie w cenie od 7 000 zł. Klienci mogą skorzystać z 4 pakietów aranżacji i wykończenia wnętrz.

Przyszli mieszkańcy siódmego etapu inwestycji będą mieli dostęp do bardzo dobrze rozwiniętej infrastruktury Osiedla Róż. Na jego terenie działają placówki oświatowe – przedszkole, żłobek, szkoła językowa i poradnia pedagogiczna. Od października br. mieści się tu również filia Domu Kultury w Piasecznie, która oferuje liczne zajęcia dla dzieci i dorosłych. Na osiedlu znajduje się ponadto centrum medyczne, klinika stomatologiczna, apteka, punkty handlowo-usługowe, gastronomiczne oraz klub fitness. Osiedle zostało zaplanowane z myślą o komforcie i bezpieczeństwie mieszkańców. Pomiędzy budynkami znajdują się wewnętrzne patia, na których zaaranżowano place zabaw i miejsca do wypoczynku. Taki układ pozwolił do minimum ograniczyć ruch samochodowy.

Dodatkowo w pobliżu osiedla mieści się szkoła podstawowa, obiekty sportowo-rekreacyjne (basen, skate park) oraz supermarkety. Planowana jest także budowa nowoczesnego pasażu handlowego. Na większe zakupy mieszkańcy mogą udać się do centrów handlowych w Piasecznie i Jankach. Pobliskie tereny zielone to idealne miejsce do spacerów, jazdy na rowerze, biegania czy uprawiania nornic walking.

Doskonałą komunikację zapewniają lokalne linie i autobusy ZTM (przystanek linii 709, 727, linia nocna N83 i P-1) oraz pociągi Kolei Mazowieckich. Przejazd autobusem do stacji metra Wilanowska zajmuje 30 minut, a koleją do dworca Centralnego – 35 minut. Dojazd do centrum Warszawy będzie jeszcze szybszy po modernizacji linii kolejowej Warszawa-Radom oraz po wybudowaniu planowanego odcinka drogi ekspresowej S7 z Grójca do Warszawy.

Osiedle Róż znajduje się w podwarszawskim Piasecznie, pomiędzy nowo wybudowanym odcinkiem ul. K. Jarząbka a ul. Pawią. Po zakończeniu ostatniego etapu będzie liczyło 1200 mieszkań zlokalizowanych w dziesięciu budynkach. Liczba miejsc parkingowych w garażach podziemnych wyniesie docelowo 1320, z czego 70 to miejsca przewidziane dla gości.

---------

Prestige jest jednym z najbardziej doświadczonych polskich deweloperów, aktywnym na warszawskim rynku mieszkaniowym od 1992 roku. W pierwszej fazie swojej działalności firma uczestniczyła w realizacji inwestycji innych deweloperów jako doradca, land developer, inwestor zastępczy oraz pośrednik w sprzedaży mieszkań. W tym okresie współpracowała z około 20 deweloperami przy realizacji 8000 mieszkań. Od 1999 roku Prestige prowadzi samodzielną działalność deweloperską. Do tej pory wybudował i oddał do użytkowania ponad 2000 mieszkań. Dodatkowo firma zarządza portfelem nieruchomości usługowych, mieszkalnych oraz biurowych. Jako deweloper Prestige zajmuje się realizacją inwestycji mieszkaniowych dopasowanych do potrzeb różnych grup klientów. Oferta obejmuje mieszkania popularne, apartamenty o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Wśród zrealizowanych przez firmę projektów są m.in.: Górczewska 228 Prestige na Bemowie, Prestige Residence na Żoliborzu, Zen Garden w Szeligach na granicy Bemowa, Zen Garden Mokotów, Dalanowska 46 na Targówku, Osiedle Róż w Piasecznie (sześć etapów), Villa Prestige w Piasecznie. Obecnie firma realizuje: Osiedle Róż w Piasecznie (siódmy, ostatni etap), Dywizjonu 303 na Bemowie, Villa Prestige na Kabatach. W przygotowaniu jest również budowa apartamentów w Międzyzdrojach oraz mieszkań na warszawskiej Ochocie i Mokotowie. Inwestycje Prestige wyróżnia wysoka funkcjonalność mieszkań, nowoczesna architektura, wysoki standard wykończenia, estetyka, dbałość o detale, właściwy dobór produktu w odniesieniu do lokalizacji i oczekiwań rynkowych oraz atrakcyjny stosunek ceny do jakości. Firma finansuje inwestycje ze środków własnych, co gwarantuje niezmienność ceny w czasie realizacji. Według rankingu magazynu CIJ Prestige została uznana za jedną z 50 najlepszych firm deweloperskich Europy Środkowo-Wschodniej.

Zbigniew Michalski

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje26 listopada 2016, 15:00,

Uszyj mi mamo, uszyj mi tato


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

26 listopada 2016 roku o godz. 15:00 w Konstancińskim Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 odbędą się warsztaty rodzinne pn.: Uszyj mi mamo, uszyj mi tato. Podczas zajęć prowadzonych przez Annę Cuch dzieci będą mogły zaprojektować przytulankę, a rodzice wykonać zabawkę według projektu. Wyzwanie dla rodziców, by nadążyć na cudowną kreatywnością dziecka i świetna zabawa dla całej rodziny. Koszt warsztatów: 20 zł/rodzina.

USZYJ MI MAMO, USZYJ MI TATO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie