Informacje15 października 2016, 16:00,

Premiera spektaklu 2 z Dominiką Gwit i Michałem Tomalą w Hugonówce

W Teatrze Hugonówka Konstancińskiego Domu Kultury odbyła się uroczysta premiera spektaklu „2” Jima Cartwrighta w reżyserii Radka Dunaszewskiego ze znanymi aktorami Dominiką Gwit i Michałem Tomalą w rolach głównych.

PREMIERA SPEKTAKLU 2 Z DOMINIKĄ GWIT I MICHAŁEM TOMALĄ W HUGONÓWCE

Przygotowania do najnowszego spektaklu Teatru Hugonówka trwały od lipca, a uroczysta premiera odbyła się 7 października. Młodzi aktorzy Dominika Gwit, znana z ról m.in. w filmie „Galerianki” i z występów w serialach „Przepis na życie” oraz „Singielka” i Michał Tomala, który występuje m.in. w serialu „Na wspólnej”, mieli niezmiernie trudne wyzwanie.

Musieli bowiem zagrać kilkanaście niezwykle różnych postaci. Akcja spektaklu rozgrywa się w ciągu jednej nocy, w angielskim barze. Osią dramatu są właściciele pubu. Ich historia przeplata się z perypetiami nietuzinkowych gości, których obsługują i poznają wraz z widzami. Każda z par, które poznajemy na scenie, reprezentuje inne oblicze miłości. Autor przedstawia publiczności rozmaite problemy związków. Aktorzy wywiązali się z tego zadania wzorowo. Obdarzyli swoje postaci indywidualnymi cechami, temperamentem i charakterem. Niektóre sceny są niezwykle zabawne, jak te, w których poznajemy parę „dresiarzy” czy pożądliwą kobietę i jej nieśmiałego, zawstydzonego partnera. Inne natomiast tragikomiczne, wywołujące zarówno uśmiech, jak i skłaniające do refleksji. W spektaklu „2” nie brakuje również smutnych wątków, czy wręcz przerażających, związanych z rodzinną tragedią czy przemocą. Mimo młodego wieku i stosunkowo niewielkiego aktorskiego doświadczenia para aktorów dała popis swoich wszechstronnych, scenicznych umiejętności zarówno komediowych, jak i dramatycznych, zapewniając publiczności solidną dawkę różnorodnych emocji. Ich role budzą tym większy szacunek, że dla obojga „2” było teatralnym debiutem.

PREMIERA SPEKTAKLU 2 Z DOMINIKĄ GWIT I MICHAŁEM TOMALĄ W HUGONÓWCE

2 Jima Cartwrighta w tłumaczeniu Sławy Michalewskiej to z pewnością niezwykle interesujący spektakl, który angażuje widza i sprawia, że identyfikuje się z bohaterami. Sztuka stawia trudne pytania i zachęca do poszukiwania odpowiedzi. To także inteligentna rozrywka na najwyższym poziomie. Poszczególne sceny mogą się wydawać lustrzanym odbiciem naszych codziennych smutków i radości, a fabuła zachęca, by spojrzeć na „teatr życia” z dystansu. Spektakl dla każdego bez względu na wiek, zawód czy pozycję społeczną.

Publiczność po premierowym spektaklu nagrodziła aktorów i reżysera owacją na stojąco. Świetnie spisały się również charakteryzatorki Lena Firak, Klara Służewska oraz Aneta Malesa, które w kilka sekund za kulisami pomagały aktorom przeistaczać się w zupełnie inne postaci. Warto również dodać, że w premierze uczestniczyło wielu znanych aktorów, którzy zasiedli na widowni, m.in. Adam Fidusiewicz, Marcel Borowiec, Anna Oberc, Anna Karczmarczyk, Maciej Jachowski oraz Marcin Chochlew.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

PREMIERA SPEKTAKLU 2 Z DOMINIKĄ GWIT I MICHAŁEM TOMALĄ W HUGONÓWCE

Bilety na spektakl „2” w cenie 30 złotych można nabyć w kasie Konstancińskiego Domu Kultury przy ul. Mostowej 15 oraz na stronie www.konstancinskidomkultury.pl. Najbliższe spektakle odbędą się w sobotę, 15 października oraz 19 listopada.

Informacje15 października 2016, 11:00,

Sportowo - kulturalna impreza aikido w Piasecznie

15-16 października 2016 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie odbędzie się międzynarodowy staż szkoleniowy aikido pod kierunkiem mistrza Seishiro Endo Sensei. Mieszkańców gminy zapraszamy na widownię.

SPORTOWO - KULTURALNA IMPREZA AIKIDO W PIASECZNIE

Sztuka walki Aikido wyróżnia się wyjątkowo pacyfistycznym podejściem do przeciwnika, jest nastawiona na obronę i niesie za sobą filozofię pokojowego współistnienia. Uświadomienie przeciwnikowi bezsensowności i bezcelowości agresji, to przesłanie, które jest niezwykle istotne w naszych czasach.

SPORTOWO - KULTURALNA IMPREZA AIKIDO W PIASECZNIE

Każdy kto chciałby przyjrzeć się temu niezwykłemu wydarzeniu z bliska, może odwiedzić szkolną halę sportową:
- 15 października w godzinach 11.00 - 13.00 i 18.00 - 20.00
- 16 października w godzinach 9.00 - 11.00.