Informacje7 czerwca 2009, 00:00,

Prawda o IN VITRO spotkanie z BOGDANEM CHAZANEM

FORUM MYŚLI SPO£ECZNEJ zaprasza na spotkanie z prof. dr hab. BOGDANEM CHAZANEM wybitnym ginekologiem i położnikiem na temat: PRAWDA O IN VITRO. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca 2009 roku o godz.19:30 w DOMU PARAFIALNYM Parafii Św. Anny w Piasecznie przy pl. Piłsudskiego 10. Przed spotkaniem zapraszamy na Mszę św. w naszym kościele o godz. 18:30 i modlitwę przy relikwiach i obrazie św. Joanny Beretty Molla. Organizator: Akcja Katolicka w par. św. Anny w Piasecznie.
autor/źródło: Stanisław Podkowiński - Oddz. Akcji Katolickiej w par. św. Anny

Informacje7 czerwca 2009, 00:00,

ANNA JURKSZTOWICZ - Wtorek Jazzowy Piaseczno

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury Piaseczno zaprasza wszystkich mieszkańców na Wtorek Jazzowy, który odbędzie się 9 czerwca 2009 roku, o godzinie 20:00 w sali Ośrodka Kultury, przy ulicy Kościuszki 49 w Piasecznie. Podczas najbliższego koncertu wystąpi ANNA JURKSZTOWICZ (Perły bez kolczyka - piosenki jazzowe) z zespołem w składzie: Anna Jurksztowicz (śpiew), Krzesimir Dębski (piano, skrzypce), Arek Wiech (gitara), Mariusz Bogdanowicz (kontrabas), Radzimir Dębski (piano), Leszek Matecki (gitara), Tomek Wachnowski (vocal). Wstęp na jazzowy koncert 15 złotych. Zapraszamy mieszkańców na najbliższy Jazzowy Wtorek w Piasecznie.

Anna Jurksztowicz - Ostatnia Przedwojenna Miłość

Anna Jurksztowicz to wokalistka jazzowa i piosenkarka, także producentka muzyczna. Absolwentka Wydziału Wokalnego Średniej Szkoły Muzycznej w Szczecinie. Zadebiutowała w 1975 w amatorskim zespole wokalnym muzyki dawnej "Musicus Poloniensis", w którym śpiewała do 1980.W latach 1980-84 była wokalistką szczecińskiej grupy Music Market, specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals. Wystąpiła z nią w Konkursie Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w latach 1980-1981 i w 1984 roku. Współpracowała na estradzie i w nagraniach m.in. z Orkiestrą PRiTV Zbigniewa Górnego i grupą "Sami Swoi". Uczestniczyła w realizacji widowiska Katarzyny Gaertner Pozłacany warkocz i suity K. Zgrai Kurpie. Zrealizowała recitale tv: Ballady jazzowe, Gospel i spirituals oraz Jazz Production. Współpracowała także z poznańskim zespołem "Spirituals and Gospel Singers". Z zespołami tymi dokonała nagrań dla archiwum Polskiego Radia, koncertowała w kraju i za granicą, m.in. w NRD, ZSRR, RFN i Szwecji. Występuje także z programami rozrywkowymi dla dzieci. Wielkim dziecięcym przebojem przed laty była piosenka Zima lubi dzieci. Nagrała piosenki do filmów i seriali TV, takich jak: Kingsajz, W pustyni i w puszczy, Puchatkowego Nowego Roku, Prosiaczek i przyjaciele, Kubuś i Hefalumpy, Czułość i kłamstwa (Wizja Jeden, Polsat), Matki, żony i kochanki (TVP), Na dobre i na złe (TVP), Ranczo (TVP). Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. W serii płytowej poświęconej muzyce współczesnej pt. Modern Classics from Poland jej firma wydawnicza Si Music promuje twórczość kompozytorską.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców gminy Piaseczno