Artykuł partnerski20 stycznia, 07:47,

Pranie tapicerki meblowej to prosty sposób na lepszą higienę wnętrza

Pranie tapicerki meblowej to prosty sposób na lepszą higienę wnętrza

Regularne pranie tapicerki meblowej jest niezwykle istotne dla zachowania odpowiedniej higieny wnętrza. To prosty sposób na uzyskanie wyższego komfortu, co wpłynie na bardziej efektywny wypoczynek w domu. Jest to usługa ciesząca się coraz większą popularnością w mieście Piaseczno. W tym miejscu powiemy więcej o tym, jak wygląda taka usługa, a także, jakie korzyści zyskujesz decydując się na profesjonalną pielęgnację kanapy lub narożnika.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Czy można zamówić pranie tapicerki w mieście Piaseczno?

Mieszkańcy dużych miast, takich jak Piaseczno, mają do dyspozycji wykwalifikowane firmy czyszczące, które zajmą się fachowym czyszczeniem tapicerki lub kanapy. Wystarczy znaleźć firmę działającą w naszej okolicy i umówić się na dogodny termin. Usługa jest oczywiście realizowana w domu klienta, dzięki czemu, nie zachodzi konieczność kosztownego transportowania mebli.

Wykwalifikowane firmy czyszczące dysponują profesjonalnym sprzętem, takim jak odkurzacze piorące oraz ekstraktory ciśnieniowe. Równie istotny jest bogaty wybór specjalistycznych środków czystości. W ten sposób, firma może dostosować usługę do konkretnego rodzaju materiału. Pranie narożników i kanap staje się dzięki temu dużo bardziej efektywne i w pełni bezpieczne dla mebli.

Profesjonalne pranie kanapy krok po kroku

Zaletą tej usługi jest duża wygoda i oszczędność czasu. Nie musisz się specjalnie przygotowywać na przyjazd fachowca. Specjalista zidentyfikuje materiał, z którego wykonana jest tapicerka, a następnie dobierze właściwą metodę działania. Przebieg tej usługi wygląda następująco:

  1. Odkurzanie – pranie tapicerki i wykładziny jest poprzedzone dokładnym odkurzaniem. W ten sposób eliminowane są zabrudzenia stałe, takie jak: okruszki, kurz, włosy, a także sierść zwierząt domowych. Mocny odkurzacz dostosowany do czyszczenia tapicerki znacznie lepiej radzi sobie z usuwaniem uporczywych zanieczyszczeń w głębi materiału.

  2. Czyszczenie tapicerki – do uzyskania odpowiednich efektów wykorzystywane są zaawansowane środki czystości: proszki, szampony, kapsułki, a także preparaty prespray, które rozmiękczają i wywabiają uporczywe zabrudzenia. Są one wyciągane wraz z wilgocią z pomocą odkurzacza piorącego lub ekstraktora ciśnieniowego.

  3. Usuwanie plam – w przypadku trudniejszych zanieczyszczeń oraz przebarwień, fachowiec może zastosować specjalny odplamiacz przeznaczony do miejscowego stosowania. To sprawdzony sposób na wyeliminowanie najtrudniejszych zabrudzeń.

Pranie kanap i narożników metodą ekstrakcyjną pozostawia meble lekko wilgotne. Zwykle, dokładne schnięcie zajmuje do kilku godzin. Możemy usprawnić ten proces poprzez lepszą cyrkulację powietrza – wystarczy otworzyć okna, dzięki czemu, materiał schnie dużo szybciej.

Systematyczne czyszczenie jest istotne

Nie tylko tapicerka meblowa wymaga należytej pielęgnacji. Bardzo istotne jest również regularne pranie wykładzin dywanowych. Zagrożeniem jest bowiem zalegający kurz oraz rozwijające się drobnoustroje, co znacznie obniża poziom higieny wnętrza. Profesjonalne firmy oferujące pranie kanapy w Warszawie i miastach okolicznych oferują klientom wygodną usługę na miejscu, która korzystnie wpłyną na samopoczucie i zdrowie domowników. To prosty sposób na uzyskanie idealnie czystych i pachnących wnętrz.

Pranie tapicerki w Piasecznie

Zaleca się, aby profesjonalne pranie tapicerki meblowej było przeprowadzane przynajmniej raz w roku. W ten sposób można uzyskać i utrzymać oczekiwane rezultaty. W trakcie wizyty specjalisty możemy zapytać o rekomendowane sposoby samodzielnego czyszczenia konkretnych typów materiału. To pozwoli na wydłużenie efektów. Usługę warto zamówić w okresie wiosenno-letnim. W tych porach roku możemy otworzyć okno, co wpłynie na szybsze schnięcie materiału. Z usług specjalistów oferujących pranie tapicerki w Piasecznie warto skorzystać także w sytuacji, gdy dojdzie do poważnego zabrudzenia tapicerki. Zamiast ryzykować niesprawdzonymi sposobami z Internetu, warto powierzyć sprawy w ręce fachowców.

Bardzo istotną kwestią jest również koszt takiej usługi. W tej kwestii mamy bardzo dobre wiadomości. Fachowe czyszczenie nie należy do kosztownych wydatków. Cena zależy oczywiście od powierzchni mebla, a także rodzaju materiału, z którego wykonano tapicerkę. Pranie narożników, kanap, tapczanów oraz innych, dużych mebli, to wydatek rzędu 120-200 złotych. Nie są to jednak wygórowane koszty, biorąc pod uwagę korzyści, jakich można oczekiwać.

A jak prezentują się stawki w przypadku prania wykładzin dywanowych? Tutaj również kluczowymi czynnikami są: powierzchnia oraz rodzaj materiału. W zdecydowanej większości przypadków, czyszczenie wykładzin w Warszawie to wydatek rzędu 5-10 złotych za metr kwadratowych. Na niższe stawki mogą liczyć klienci biznesowi, ponieważ pranie wykładzin biurowych o bardzo dużej powierzchni zwykle wiąże się z atrakcyjnymi zniżkami.

Jakie zalety oferuje fachowe czyszczenie narożników i kanap?

Z roku na rok przybywa klientów, którzy decydują się na profesjonalne pranie tapicerki meblowej. Powodem jest szeroki wachlarz korzyści, jakie można uzyskać z pomocą wykwalifikowanych firm czyszczących. Dlaczego warto zamówić taką usługę?

  • Profesjonalne pranie pozwala usunąć najbardziej uporczywe zabrudzenia, a także przywrócić tapicerce idealny, fabryczny wygląd.

  • Systematyczne czyszczenie tapicerki ma ogromny wpływ na żywotność mebli. Są one bardziej odporne na blaknięcie oraz płowienie pod wpływem promieniowania UV.

  • Usługa skutecznie eliminuje kurz oraz drobnoustroje, co wpływa na lepszą jakość powietrza. Domownicy szybko zauważą wzrost energii oraz dobrego samopoczucia.

  • Fachowo zrealizowana usługa jest całkowicie bezpieczna zarówno dla Twoich mebli, jak również dla domowników.

  • W trakcie wizyty możesz zapytać fachowca o zalecane sposoby samodzielnego czyszczenia tapicerki, co pozwoli na okresowe odświeżenie materiału.

Jak widzisz, istnieje wiele mocnych przesłanek, które zachęcają do umówienia wizyty fachowca. Reasumując, pranie tapicerki meblowej to oszczędność czasu, energii, a w perspektywie długoterminowej także pieniędzy.

Wybierz fachowe pranie tapicerki meblowej w Piasecznie

Coraz większa liczba osób zdaje sobie sprawę z tego, jak istotne jest regularne pranie wykładzin oraz tapicerki meblowej. W grę wchodzi przede wszystkim większy komfort oraz bezpieczeństwo domowników. Fachowe czyszczenie kanap i narożników to usługa, którą bez trudu można zamówić w Piasecznie. Wystarczy znaleźć firmę działającą w okolicy, a następnie umówić się na dogodny termin. Szybko dostrzeżesz imponujące korzyści oferowane przez profesjonalnie zrealizowaną usługę.

autor/źródło: warszawa-pranie-dywanow.pl

Napisz komentarz

Informacje15 stycznia, 07:32,

Jaka jest zawartość kalorii w kasztanie jadalnym? Sprawdziliśmy

Jaka jest zawartość kalorii w kasztanie jadalnym? Sprawdziliśmy

Sprawdziliśmy kaloryczność kasztana jadalnego. Jeśli chcesz wiedzieć ile kalorii ma ten produkt czytaj dalej. Kalorie w kasztanie jadalnym pochodzą w 5% z białka, 86% z węglowodanów i 10% z tłuszczy.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych

Informacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Calories in Chestnuts)

Odwiedź stronę źródłową aby dowiedzieć się dokładnie ile kalorii ma kasztan jadalny lub poznać jakie wartości odżywcze zawarte są w kasztanie jadalnym, (węglowodany, białko, tłuszcze, indeks glikemiczny, błonnik, gluten itp.)

Kasztan jadalny - kalorie i wartości odżywcze

Kasztan jadalny zawiera 213 kcal na 100g.

Przeczytaj też: Ile kalorii ma trybula? Nie uwierzysz

Przykładowo garść kasztanów jadalnych (70 g) to około 149 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 6% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Aby zobrazować sobie ile to jest, warto zwrócić uwagę, że kalorie które zawiera garść kasztanów jadalnych (70 g) można porównać do kalorii, które zawiera np. 2.5 jabłka, 1.5 szklanki coli, 1.5 plastry sera żółtego, 1 kromka chleba, 1 szklanka mleka, 7.5 łyżeczek cukru.

Aby pozbyć się tych kalorii musisz na przykład jeździć na rowerze przez co najmniej 21 minut, pływać przez 18 minut lub biegać przez 15 minut.

Czy kasztan jadalny tuczy i jak wpływa na odchudzanie?

Bardzo niska ilość kalorii w kasztanie jadalnym stawia ten produkt w czołówce najmniej kalorycznych w kategorii nasion i orzechów. Spożywanie kasztana jadalnego wydaje się być dobrym wyborem dla osób na diecie. Trudno znaleźć mniej tuczące produkty pośród nasion i orzechów.

Inne przydatne informacje

Ile białka jest w kasztanie jadalnym?

Kasztany jadalne zawierają 2.42 g białka na 100g.
Garść kasztanów jadalnych (70 g) zawiera ok. 1.7 g białka.

Ile węglowodanów jest w kasztanach jadalnych?

Kasztany jadalne zawierają 45.54 g węglowodanów na 100g.
Garść kasztanów jadalnych (70 g) zawiera ok. 31.9 g węglowodanów.

Ile waży kasztan jadalny?

Garść kasztanów jadalnych waży ok. 70g.

Ile błonnika jest w kasztanach jadalnych?

Kasztany jadalne zawierają w sobie 8.1 g błonnika na 100g.
Garść kasztanów jadalnych (70 g) zawiera ok. 5.7 g błonnika. Odpowiada to ok. 19% dziennego zapotrzebowania dla dorosłego człowieka. ?

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie