Informacje18 lutego 2007, 00:00,

Pragnienie miłości - koncert karnawałowy w Piasecznie

Ośrodek Kultury w Piasecznie zaprasza na koncert karnawałowy w wykonaniu Ewy Sikocińskiej i Tadeusza Rossa "Pragnienie miłości" 20 lutego o godz. 18:00. Wstęp 10 zł. W programie największe włoskie przeboje (Che Sara, Volare), piosenki neapolitańskie, przeboje musicalowe (Memory, Kabaret). Koncert poprowadzi - Andrzej Zbigniew Gacki.

Bilety w przedsprzedaży w kasie Ośrodka Kultury. Kasa czynna: poniedziałek, wtorek; czwartek w godz. 9:00 - 17:00; środa w godz. 11:00 - 19:00; piątek w godz. 9:00 - 16:00) i w dniu koncertu.

źródło: Gminny Ośrodek Kultury w Piasecznie
autor/źródło: Powiat piaseczyński - gmina Piaseczno

Informacje19 lutego 2007, 00:00,

Kanał RSS z wiadomościami powiatu piaseczyńskiego

W związku z tym, że prywatny serwis powiatu piaseczyńskiego, jest typowo informacyjny, to nie mogło zabraknąć w nim kanału RSS z najnowszymi informacjami w serwisie. Stworzony kanał RSS zawiera 10 ostatnich informacji, które ukazały się w naszym serwisie

Link do kanału RSS serwisu powiatu piaseczyńskiego:
kanał RSS powiatu piaseczyńskiego

Kanał RSS przeznaczony jest, dla wszystkich osób zainteresowanych odczytywaniem naszych najnowszych informacji w czytnikach kanałów RSS. Wkrótce ukażą się kolejne kanały RSS w naszym serwisie: katalogu firm i darmowych ogłoszeń. Poinformujemy Was o tym w naszym serwisie.

Kilka przydatnych informacji o RSS:
RSS (Really Simple Syndication) to oparta na języku XML technika przesyłania nagłówków wiadomości. W kanale (pliku) RSS najczęściej znajdują się newsy z portali internetowych albo wpisy z blogów, itp. Kanały RSS zawierają tytuły wiadomości, krótkie wprowadzenia (lead) oraz odnośniki do stron z pełnymi wersjami artykułów, datę i czas publikacji, nazwisko autora i inne. Dzięki uniwersalności używanego formatu (zapewnia to język XML), przekazywane dane są możliwe do odczytania niezależnie od użytego programu. Dodatkowo łatwość obróbki powoduje, że mogą być automatycznie publikowane np. na innych stronach internetowych. Oprogramowanie do obsługi kanałów RSS co jakiś czas automatycznie pobiera odpowiedni plik i informuje użytkownika o zmianach, jakie zaszły w danym serwisie internetowym. Zwykle nowe i zmienione wiadomości są w jakiś sposób wyróżniane. Programy do obsługi kanałów RSS nazywane są czytnikami RSS lub agregatorami aktualności w zależności od dodatkowych funkcjonalności.

Przykład czytnika RSS:
Osobom, które chciałyby przetestować czytnik kanałów RSS polecam: Cafe News. Jest to agregator aktualności, darmowy program, który grupuje najlepsze źródła informacji i pozwala nimi intuicyjnie zarządzać. To nowa jakość w dostępie do najświeższych informacji na dowolny temat. Cafe News umożliwia również odczytywanie dowolnych, zdefiniowanych przez użytkownika kanałów RSS, czyli pełni funkcję czytnika RSS (ang. RSS reader). Zapraszam i zachęcam Was do skorzystania z tego darmowego programu i przeglądania tam m.in. nowych informacji w naszym prywatnym serwisie informacyjnym powiatu piaseczyńskiego, oraz innych informacji z różnych dostępnych tam kanałów. Czytnik do pobrania ze strony: www.cafenews.pl.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński
Tematy: