Informacje1 września 2015, 18:54,

Pracownicy Skanska wolontariuszami w Łbiskach

W poniedziałek, 24 sierpnia 2015 r., stu pracowników jednego z liderów firm budowlano-deweloperskich zagospodarowało w ramach wolontariatu teren wokół nowo wybudowanych Domów Dzieci w Łbiskach.

PRACOWNICY SKANSKA WOLONTARIUSZAMI W ŁBISKACH

Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu pracownicy firmy Skanska w ciągu zaledwie kilku godzin urządzili przyszłym mieszkańcom boisko do siatkówki, boisko do piłki nożnej oraz ścieżkę zdrowia z urządzeniami do ćwiczeń sportowych i rekreacyjnych. Pięknie, i co ważne, zgodnie z sugestiami dzieci, udekorowano również ściany wewnątrz budynków, tworząc w nich przestrzenie kreatywne.

PRACOWNICY SKANSKA WOLONTARIUSZAMI W ŁBISKACH

To szczególne wydarzenie udało się zorganizować dzięki partnerskiej współpracy trzech sektorów: publicznego, pozarządowego i biznesu. Warto zaznaczyć, że firma Skanska podjęła się tego zadania w ramach działań integrujących pracowników, zapewniając im tym samym, oprócz dobrej zabawy, wykonanie czegoś wyjątkowego, trwałego i pożytecznego. Pomysłodawcą i koordynatorem przedsięwzięcia była firma IN GREMIO Szkolenia i Doradztwo.

Przeczytaj też: Czy woda w gminie Lesznowola jest bezpieczna do picia?

PRACOWNICY SKANSKA WOLONTARIUSZAMI W ŁBISKACH

Zaskakujące dla nas było to, że tak wiele prac wykonaliśmy w stosunkowo krótkim czasie. To pokazuje, że małym nakładem można działać na rzecz potrzebujących i wspierać ich dając przede wszystkim swój czas i zaangażowanie. Jesteśmy wdzięczni za ciepłe przyjęcie i możliwość poznania dzieci, dla których pracowaliśmy z ogromną przyjemnością. Z pewnością będziemy kontynuować udział w podobnych inicjatywach – powiedział Bartosz Kalinowski, prezes Skanska Residential Development Poland.

PRACOWNICY SKANSKA WOLONTARIUSZAMI W ŁBISKACH

- Pragnę serdecznie podziękować zarządowi i pracownikom firmy Skanska za życzliwość i bezinteresowną pomoc okazaną dzieciom najbardziej jej potrzebującym i oczekującym już na zamieszkanie w nowych domach – mówi Arkadiusz Strzyżewski, wicestarosta piaseczyński. - Mam również nadzieję, że nasze wspólne działanie będzie wzorem do naśladowania dla innych przedsiębiorców.

PRACOWNICY SKANSKA WOLONTARIUSZAMI W ŁBISKACH

Powiat Piaseczyński kończy właśnie budowę pięciu budynków mieszkalnych wolnostojących wraz z infrastrukturą techniczną oraz elementami małej architektury przeznaczonych dla dzieci pozbawionych opieki rodziców. Celem inwestycji jest zapewnienie podopiecznym komfortowych i maksymalnie zbliżonych do domowych warunków życia.

Biuro Promocji Powiatu Piaseczyńskiego

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=13&t=11398
Informacje5 września 2015, 12:00,

Weź udział w weekendzie z grami planszowymi w galerii handlowej Auchan Piaseczno

Lot nurkujący czy korkociąg - która z technik pozwoli uzyskać więcej punktów w grze? Przekonają się o tym wszystkie maluchy, które w najbliższy weekend odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno. W pasażu galerii każdy będzie miał okazję zagrać w gry planszowe, których bohaterami są postaci z superprodukcji Disney’a pt. Samoloty. Wstęp wolny!

Dusty, Kapitan Wolant, Rochelle i wielu innych bohaterów popularnej bajki o samolotach wyląduje w najbliższą sobotę w galerii Auchan Piaseczno. Na specjalnych matach do gry dzieci będą mogły się zmierzyć w różnorodnych zabawach. Ich zadaniem będzie między innymi trafienie pluszowym samolotem we właściwe pole na planszy czy rzucenie nim do celu na specjalnej tarczy. Mali piloci wyruszą także w podróż dookoła świata dzięki grze Kimble. Komu pierwszemu uda się okrążyć Ziemię?

W pasażu galerii handlowej Auchan dostępne będą również stanowiska, gdzie na uczestników spotkania czeka wiele dodatkowych atrakcji. Przy stolikach będzie można poznać różnorodne gry planszowe, w tym spróbować swoich sił w grze Alias. Jej celem jest jak najszybsze objaśnienie haseł z kart bez użycia wypisanych na niej słów. Podczas kreatywnej rozgrywki zawodnicy muszą więc posługiwać się synonimami, przeciwieństwami lub opisami, aby reszta drużyny odgadła hasło. Dla najmłodszych przygotowano również zajęcia plastyczne.

Weekend z grami planszowymi odbędzie się w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ul. Puławskiej 46 w Piasecznie, 5 i 6 września 2015 roku w godzinach 12.00 - 18.00. Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=120