Informacje19 września 2007, 00:00,

Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze zaprasza 6 października 2007 roku, o godzinie 14:00, na Otwarte Drzwi Pracowni Rzeczy Różnych. Tego dnia, będziecie mogli zobaczyć, jak powstają gliniane naczynia, witraże, czy papier czerpany i spróbować swoich sił w Różnych Rzeczach.

Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze
kliknij, aby powiększyć plakat Synapsis

Wszystkich mieszkańców Gminy Lesznowola oraz okolic zapraszamy na warsztaty w pracowni ceramicznej, witrażu, poligraficznej i stolarskiej. Będzie można także obejrzeć filmy i zdjęcia, a na koniec, o godzinie 16:30 odbędzie się krótki spektakl przygotowany specjalnie na tę okazję. Nie zapomnieliśmy także o poczęstunku. Zmęczonych lepieniem ceramicznych misek i czerpaniem papieru, zaprosimy na specjały z polskiego stołu.

Autobus będzie zabierać gości wzdłuż trasy:
13.15 - Mroków (przy szkole podstawowej).
13.25 - 13.30 - £azy (przy skrzyżowaniu al. Krakowskiej z ul. £ączności).
13:40 - 13.45 - Magdalenka (przy ośrodku zdrowia).
13:50 - 13.55 - Lesznowola (przy skrzyżowaniu ul. Szkolnej z ul. Słoneczną).
Autobus odwiezie gości tą samą trasą o godzinie 17:00. Dla zmotoryzowanych dostępne są miejsca parkingowe. Serdecznie zapraszamy na Otwarte Drzwi Pracowni Synapsis w Wilczej Górze. ¬ródło informacji strona: www.partnerstwo-synapsis.pl

Pracownia Rzeczy Różnych SYNAPSIS jest pierwszym w Polsce przedsiębiorstwem społecznym dla osób z autyzmem. Osoby te mogą pracować, jeśli stworzy się im do tego odpowiedzenie warunki. Pracownia Rzeczy Różnych Synapsis w Wilczej Górze to przedsiębiorstwo społeczne, czyli instytucja która działa na rynku dla realizacji celów społecznych. Powstało przy udziale środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w ramach projektu Partnerstwo dla Rain Mana.

W Pracowni Rzeczy Różnych Synapsie Wilcza Góra działa kilka pracowni. Profil wynika z predyspozycji i ograniczeń samych osób z autyzmem, uwzględnia jednak także potrzeby i wymagania klientów. Jednym z filarów są profesjonalne usługi poligraficzne, a w ramach pracowni ceramiki, witrażu i stolarskiej powstaje rękodzieło. Specyfika autyzmu nie pozwala prowadzić masowej produkcji - zamiast tego powstają przedmioty "na miarę klienta", produkowane w ramach krótkich serii lub pojedyncze, unikatowe egzemplarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Lesznowola
Tematy:Lesznowola

Napisz komentarz

Informacje20 września 2007, 00:00,

Święto Roweru w Konstancinie - Dzień Bez Samochodu


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu, Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny UKS-T TRAPER organizuje ŚWIęTO ROWERU, które odbędzie się w najbliższą sobotę, 22 września 2007 roku, od godziny 9:30 na Placu Sportowym w Konstancin-Jeziorna. Do udziału w imprezie Święto Roweru organizatorzy zapraszają młodzież szkolną i wszystkich mieszkańców Konstancina: rodziny, osoby indywidualne!

W czasie imprezy Święto Roweru przeprowadzona będzie drużynowa gra terenowa dla 5 osobowych zespołów szkolnych lub rodzinnych, polegająca na przejechaniu określonej trasy i wykonania zadań specjalnych. Odbędą się także konkursy na najdłuższą stójkę, najwolniejszą jazdę, tor przeszkód oraz konkurs znajomości Prawa o Ruchu Drogowym.

Cele imprezy Święto Roweru w Konstancin-Jeziorna:
1. Propagowanie idei Dnia Bez Samochodu obchodzonego po raz dziewiąty w Polsce, w dniu 22 września 2007 roku.
2. Propagowanie walorów: ekologicznych, zdrowotnych, rekreacyjno - turystycznych, roweru jako środka transportu.
3. Popularyzacja walorów turystyczno - krajoznawczych Konstancina - Jeziorny, jako miejsca, przez które przebiega wiele tras rowerowych.

Regulamin Rowerowej Gry Terenowej:
1. Do udziału w Rowerowej Gry Terenowej zapraszamy: trzy - pięcioosobowe zespoły młodzieży szkolnej, których wszyscy przedstawiciele posiadają Karty Rowerowe.
2. Dwu - pięcioosobowe zespoły rodzinne (w składzie zespołu minimum jedno dziecko).
3. Dzieci nie posiadające Karty Rowerowej mogą brać udział w innych formach aktywności organizowanych na Placu Sportowym w czasie trwania Święta Roweru lub w Rowerowej Grze Terenowej, ale tylko i wyłącznie pod opieką osób dorosłych!
4. Rywalizacja odbywa się w kategoriach: Szkoły Podstawowe, Open, Rodzina.
5. Zgłoszenia odbywają się w dniu imprezy w biurze zawodów, w godzinach od 9:30 do 10:30, po dokonaniu opłaty tzw. wpisowego w kwocie 5 zł od osoby i wpisaniu drużyny na listę uczestników.
6. W ramach wpisowego uczestnicy Rowerowej Gry Terenowej otrzymują: pamiątkową plakietkę, kupon na kiełbaskę z grilla z pieczywem, pamiątkowe medale i statuetki dla zdobywców pierwszych trzech miejsc w poszczególnych kategoriach.
7. Wyposażenie drużyn: rowery, karty rowerowe, pompki, zalecane kaski.

Zasady punktacji i przyznawania zwycięstw w Rowerowej Grze Terenowej:
1. Zwycięża drużyna, która w danej kategorii wiekowej zdobędzie maksymalną ilość punktów.
2. W punktacji pod uwagę brane są: czas przejazdu, zaliczenie wszystkich punktów kontrolnych (w dowolnej kolejności) oraz punkty dodatkowe za zadania specjalne.

Obowiązki uczestników Rowerowej Gry Terenowej i Święta Roweru:
1. Przestrzeganie zasad ruchu drogowego i bezpieczeństwa na drogach.
2. Przestrzeganie postanowień niniejszego regulaminu oraz Kierownictwa Rajdu.

W czasie trwania Święta Roweru przeprowadzone będą konkursy z nagrodami: najdłuższa stójka, najwolniejsza jazda na rowerze, rowerowy tor przeszkód, konkurs znajomości zasad ruchu drogowego i bezpiecznego poruszania się po drogach. Święto Roweru odbędzie się bez względu na pogodę. Weź udział w Święcie Roweru. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora UKS-T Traper: www.sktk.eua.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Konstancin-Jeziorna

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie