Informacje26 września 2009, 00:00,

Prace z teczki - wystawa Hanny Oknińskiej-Wiśniewskiej

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Hanny Oknińskiej-Wiśniewskiej PRACE Z TECZKI, który odbędzie się 26 września 2009 roku, o godz. 16:00 w galerii Communio Graphis, przy ul. Pijarska 40 w Górze Kalwarii. Zapraszamy mieszkańców na wystawę do Góry Kalwarii.

Hanna Oknińska-Wiśniewska

Obrazy prezentowane na wystawie Prace z teczki, stanowią spontaniczne notatki malarskie z plenerów w różnych zakątkach Polski. Możemy podzielić je na dwa cykle: Gołębniki oraz Krajobrazy. Malarstwo Hanny Oknińskiej-Wiśniewskiej utrzymane jest w duchu koloryzmu z widocznymi wpływami impresjonizmu. Świetliste kolory o wyszukanych odcieniach artystka kładzie mocnymi impastami używając płaskiego pędzla lub szpachli. Subtelność kolorystyki świadczy o nieprzeciętnej wrażliwości na niuanse barwne. Rezygnacja z precyzyjnego określania przedstawianych kształtów powoduje swoistą dematerializację, dzięki czemu obrazy cechuje ekspresja siły oddziaływania. Jest to malarstwo pełne delikatnego, kobiecego ciepła i optymizmu. Prace z teczki to wystawa, dzięki której możemy poznać Hannę Oknińską-Wiśniewską jako artystkę pragnącą dzielić się z widzem swoją radością życia.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Góra Kalwaria

Informacje26 września 2009, 00:00,

I Jesienny Rajd Nordic Walking - Wilanów - Góra Kalwaria

Serdecznie zapraszamy na I Jesienny Rajd Nordic Walking, który odbędzie się w dniu 26 września 2009 roku, początek: godz. 9.40. Zbiórka przed budynkiem Poczty Polskiej (na tyłach Poczty na parkingu) w Wilanowie (ruszamy autobusem o 10.09 - prosimy nie spóźniać się - ruszamy punktualnie). Trasa: Wał Kępa Zawadowska (W-wa Wilanów) - wał Wiślany - Góra Kalwaria. Cała trasa ok. 20 km. Każdy uczestnik dostaje atrakcyjny zestaw startowy wraz z upominkami! W programie: marsz NW, zabawy i gry integracyjne, loteria. Cena: 50 zł. Powrót z Góry Kalwarii PKS lub prywatnymi liniami autobusowymi do Dworca Południowego (Metro Wilanowska). Zapisy: Aneta Dowiedczyk, info@nordicsport.pl, 506 249 504, 022 24 11 533