Informacje2 grudnia 2008, 00:00,

PPKS Warszawa uruchomiło internetową sprzedaż biletów


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


PPKS w Warszawie uruchomiło internetowy system sprzedaży biletów. Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie wśród przewoźników autobusowych. Bilety na autobus z Warszawy do ponad 30 miejscowości w Polsce można już kupić przez Internet - na www.pksbilety.pl System taki uruchomiło Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej (PPKS) w Warszawie. Na razie umożliwia on rezerwację i zakup biletów na przewozy dalekobieżne. Firma zamierza jednak wprowadzić już w przyszłym roku możliwość internetowego zakupu biletów miesięcznych w komunikacji podmiejskiej.

- Chcemy, aby nasza oferta zakupu biletów w Internecie obejmowała nie tylko wszystkie przewozy, które realizuje nasze przedsiębiorstwo, ale także innych przewoźników. Dotychczas podpisaliśmy umowy z 38, ale liczę, że wkrótce dołączą kolejni, z którymi prowadzimy negocjacje – mówi Piotr Grzegorczyk, dyrektor PPKS w Warszawie.

Bilet elektroniczny kosztuje tyle samo, co kupowany w tradycyjny sposób. Sama procedura zakupu jest prosta. Po założeniu konta i zalogowaniu się pasażer otrzymuje możliwość wyboru trasy przejazdu oraz liczby biletów. Musi poza tym podać numer dowodu tożsamości, na podstawie którego kierowca zweryfikuje później autentyczność biletu. Po dokonaniu rezerwacji system automatycznie przekierowuje na stronę płatności elektronicznych. Tu internauta ma wybór – albo zapłacić kartą kredytową, albo przelewem z rachunku bankowego. Ostatnim etapem jest wydrukowanie biletu.

Każdy kierowca otrzymuje listę biletów sprzedanych przez Internet, z ich numerami oraz informacją o przystankach, z których pasażerowie rozpoczną podróż. Jego obowiązkiem jest weryfikacja pasażera, a także odcięcie kuponu od biletu. Tego typu procedura jest konieczna w celu zapewnienia możliwości zwrotu biletów.

– Uruchomienie sprzedaży internetowej poprzez stronę www.pksbilety.pl, jest kolejnym krokiem zwiększającym konkurencyjność naszego przedsiębiorstwa. Szanse na odniesienie sukcesu na rynku mają tylko firmy dostrzegające zmiany na nim zachodzące i dostosowujące się do potrzeb pasażerów. PPKS w Warszawie zdecydowanie jest taką firmą – dodaje dyr. Grzegorczyk.

Przedsiębiorstwo Państwowej Komunikacji Samochodowej w Warszawie jest jednym z największych przewoźników komunikacji dalekobieżnej i podmiejskiej na Mazowszu. W lipcu tego roku połączyło się z dwoma innymi PPKS’ami - w Nowym Dworze Mazowieckim i Piasecznie. Przedsiębiorstwo jest operatorem Dworca Zachodniego i Dworca Stadion. Poza regularną komunikacją zajmuje się także przewozami okazjonalnymi. Dysponuje flotą ponad 150 autobusów. Ponadto prowadzi hostel, który znajduje się w budynku przy Dworcu Zachodnim. Szczegółowych informacji udziela: Grzegorz Dróżdż, rzecznik prasowy: rzecznik@pks.warszawa.pl tel. kom. 0501-307-294
autor/źródło: Grzegorz Dróżdż - rzecznik prasowy PPKS Warszawa
Tematy:

Napisz komentarz

Informacje3 grudnia 2008, 00:00,

SKATEPARK W PIASECZNIE o krok bliżej do SkateParku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

SkatePark Piaseczno o krok bliżej. Zrobiony został kolejny krok w kierunku realizacji obiecanego skate parku w Piasecznie. Przypomnijmy, że w budżecie na 2008 rok rada miejska wstępnie przeznaczyła 500 tys. zł na ten cel, a w projekcie budżetu na rok 2009 pojawił się dodatkowy milion - już na ostateczną realizację zadania.

SkatePark Piaseczno     SkatePark Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Komuś patrzącemu z zewnątrz może się wydawać, że dwa lata, które upłyną od pomysłu do realizacji to zbyt długi czas, jednak na usprawiedliwienie trzeba powiedzieć, że przedsięwzięcie jest dość nietypowe. Dużo czasu zajęło szukanie dobrej lokalizacji, która musiała spełniać cały szereg warunków. Ostatecznie wybór padł na teren położony u zbiegu ulic Wojska Polskiego i Okulickiego, przy PCU (w miejscu, gdzie zwykle stacjonuje cyrk i wesołe miasteczka). Zaleta tej lokalizacji to fakt, że miejsce jest łatwo dostępne (ale jednak na tyle odległe od budynków mieszkalnych, że nie spowoduje protestów), ma dostęp do niezbędnych mediów typu prąd i kanalizacja deszczowa, i wreszcie, jest widoczne - co zapewni dodatkowy efekt promocyjny. Dodatkowym plusem jest to, że "przy okazji" uporządkowany zostanie spory fragment Piaseczna, a jak do tej pory rozjeżdżone gliniaste klepisko znajdujące się na samym wjeździe do miasta nie stanowi najlepszej wizytówki. Natomiast minusem, a raczej utrudnieniem są liczne sieci gazowe i ciepłownicze przebiegające w terenie - ze względu na koszty ich przebudowa nie byłaby możliwa - i projektant musiał sprytnie dopasować swoją koncepcję do konfiguracji rur i kolektorów. Po ustaleniu lokalizacji kolejnym krokiem było podjęcie decyzji, jaki ten nasz skatepark ma być. Ponieważ budowa hali nie wchodziła w rachubę, wiadomo było tylko, że ma być odkryty, ogólnodostępny, i - co niektórych swędzi - nie przynależny do żadnego klubu a więc pozbawiony czapy złożonej z panów działaczy...

SkatePark Piaseczno     SkatePark Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Po rekonesansie przeprowadzonym w miejscowościach posiadających tego typu obiekty, okazało się, że - ze względu na nasze warunki klimatyczne - powszechnie występujące skateparki drewniane są dość nietrwałe i trudne w utrzymaniu. Zapadła więc decyzja, że ten piaseczyński będzie zbudowany z betonu i ma zawierać tzw. bowl oraz elementy skateparku i skateplazy, a więc ma służyć zarówno rowerzystom jak i skate'owcom (deski). Potem nastąpiło zbieranie warunków od gazowni i elektrowni, czyli rozpoznawanie co i jak we wskazanym terenie można zrobić. W międzyczasie wystąpiło jeszcze kilka komplikacji formalnych, np. ponieważ firma Fractal projektująca nasz obiekt (jej szef to Boniek Falicki mający na swoim koncie wiele udanych realizacji w Polsce i za granicą) jest zarejestrowana w Holandii, konieczne było wyrobienie przez gminę europejskiego numeru NIP). Szczegóły te opisuję nie po to, by Was zanudzić, ale po to, by zainteresowany czytelnik zrozumiał, dlaczego rzecz trwa tak długo.

SkatePark Piaseczno     SkatePark Piaseczno
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Wszystkie te problemy zostały jednak w końcu pomyślnie rozwiązane i dziś projektant przedstawił nam - a my przedstawiamy Wam - koncepcję piaseczyńskiego skateparku - patrz rysunek obok (więcej obrazków znajdziesz na stronach www.piaseczno.eu oraz www.powiat-piaseczynski.info - swoje uwagi możecie zgłaszać nam na adres: konrad.dab@g.mail.com lub boniek@fractalskateboarding.com - przypominam jednak, że ze względu na wpasowanie obiektu pomiędzy istniejącą sieć wielkie fikołki nie są możliwe, natomiast zawsze można odnieść się do zaproponowanych przez projektanta urządzeń i ich konfiguracji). Teraz nastąpi projektowanie techniczne, a gotowa dokumentacja zostanie złożona w starostwie w celu uzyskania pozwolenia na budowę. Wraz z dokumentacją przygotowany zostanie kosztorys, który pozwoli nam zorientować się, czy zapisane w budżecie środki są wystarczające i inwestycja będzie mogła być wykonana w jednym rzucie, czy też może konieczne będzie rozłożenie jej na etapy. Tak czy owak, jeśli nie zdarzy się coś absolutnie nieprzewidzianego budowa obiektu powinna rozpocząć się na wiosnę 2009 roku. Należy zauważyć, że skatepark w proponowanej formie i skali byłby pierwszym tak bogatym i atrakcyjnym obiektem w Polsce i Piaseczno zyskałoby fantastyczny znak rozpoznawczy oraz znakomity atut promocyjny (jakim na pewno nigdy nie będą Sąd czy Prokuratura, na które gmina wyłożyła przecież kilkanaście milionów złotych). Coroczne zawody organizowane w Szklarskiej Porębie, Białymstoku czy Milanówku przyciągają tłumy młodzieży nie tylko z Polski, a co za tym idzie możnych sponsorów. Dlatego mamy nadzieję, że radni - nawet ci niejeżdżący na rowerach czy desce ;-) i w ogóle nieznający tematu - poczują bluesa i zrozumieją sens tego przedsięwzięcia i poprą jego realizację.
autor/źródło: Magdalena Woźniak - radna gminy Piaseczno przewodnicząca Komisji Promocji
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie