Artykuł partnerskiPopularny: 600 odsłon17 października 2019, 09:43,

Pożyczka na ślub – warto?

Pożyczka na ślub – warto?

Nie od dziś wiadomo, że organizacja ślubu i wesela to kosztowne przedsięwzięcie. Nie wszystkich rozpoczynających nową drogę życia stać na to, by sfinansować tak drogą imprezę z własnych oszczędności, niejednokrotnie nie mogą też liczyć na finansową pomoc rodziny. Nic więc dziwnego, że pożyczka to dla wielu par młodych jedyna szansa na zorganizowanie wesela. Jak wybrać tanią pożyczkę, by nowy rozdział w życiu rozpocząć z jak najmniejszym długiem?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Pożyczki online to doskonałe rozwiązanie dla par młodych

Koszty organizacji zaślubin oraz przyjęcia weselnego mogą być bardzo zróżnicowane, w dużej mierze zależą od oczekiwań samej pary młodej. Przygotowanie imprezy dla najbliższych członków rodziny będzie kosztować 1, może 2 tysiące złotych. Jeśli jednak marzeniem przyszłych małżonków jest zabawa na 100 czy 200 osób, na ten cel przyjdzie im wydać 50 tys. złotych, albo i więcej.

Pożyczka na ślub i wesele – dlaczego warto?

Coraz częściej pary młode samodzielnie finansują całą otoczkę związaną z uroczystością zaślubin – zbierają wspólnie pieniądze na ten cel nawet przez lata. Zdarza się, że rodzice, chcąc wesprzeć swoje dzieci, przekazują im środki pozwalające sfinansować, choć część kosztów. Jak to często w życiu bywa, takie sytuacje budzą konflikty tuż przed ślubem. Rodzice chcą decydować o przebiegu imprezy czy liczbie zaproszonych gości, co nie zawsze podoba się młodym. Dlatego wolą pożyczać pieniądze od firm niż od bliskich.

Pożyczki online to doskonałe rozwiązanie dla par młodych. Mały i szybki zastrzyk gotówki pozwala pokryć koszty organizacji wesela. Nawet krótki okres spłaty nie jest problemem – często z okazji ślubu młodzi otrzymują od gości w prezencie pieniądze, które mogą posłużyć do uregulowania zaciągniętego długu.

Na co zwrócić uwagę biorąc pożyczkę na ślub?

Konkurencja na rynku pożyczek jest spora, dlatego, zanim zdecydujecie się na konkretną pożyczkę, dokładnie przeanalizujcie dostępne oferty. Pod uwagę należy wziąć oprocentowanie, lecz nie tylko, bo nie jest to główny czynnik kształtujący całkowity koszt zobowiązania. Informacja o oprocentowaniu pozwala jedynie oszacować koszty chwilówki w ujęciu rocznym. Inne opłaty dodatkowe związane z prowizją, kosztami przyjęcia wniosku lub dodatkowymi usługami oferowanymi przez wybraną instytucję pozabankową uwzględnia RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania.

Pożyczka przez internet na ślub – jak ją otrzymać?

Darmowa pożyczka może być udzielona parze młodej przez internet, do jej zaciągnięcia wcale trzeba stawiać się osobiście w placówce. Sprawia to, że przyszli małżonkowie jeszcze chętniej korzystają z takiego rozwiązania, jako że czas tuż przed ślubem jest bardzo cenny i zwykle jest go zdecydowanie za mało. Ponadto decydując się na pożyczkę przez internet, można uniknąć wypełniania zbędnych dokumentów, a i na decyzję o jej przyznaniu nie trzeba długo czekać. By otrzymać pożyczkę online, wystarczy jedynie zarejestrować się na stronie internetowej wybranej firmy pożyczkowej i wypełnić prosty formularz.

Gdzie wziąć tanią pożyczkę na ślub i wesele?

Po pożyczkę na ten cel można zwrócić się do instytucji pozabankowych, które mają w swoich ofertach szybkie pożyczki.

Specjalnie dla par młodych przygotowaliśmy listę firm pożyczkowych oferujących pożyczki przez internet. Fakt, że nie jesteście jeszcze małżeństwem, nie jest żadną przeszkodą do ich otrzymania. Pod uwagę wzięliśmy kwotę i okres pożyczki. Sprawdziliśmy także kwestie darmowej pierwszej pożyczki i weryfikacji w BIK.

W rankingu uwzględniliśmy 7 firm pożyczkowych, które mogą udzielić pożyczki na ślub i wesele. Poniżej prezentujemy wyniki.

1. Wonga – pożyczka online

 • Kwota pożyczki: max. 20 000 zł,
 • Okres pożyczki: max. 60 miesięcy,
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie,
 • Weryfikacja w BIK: tak.

2. Hapipozyczki.pl – pożyczki online

 • Kwota pożyczki: max. 25 000 zł,
 • Okres pożyczki: max. 48 miesięcy,
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie,
 • Weryfikacja w BIK: tak.

3. Eurobank – pożyczka przez internet

 • Kwota pożyczki: max. 50 000 zł,
 • Okres pożyczki: max. 60 miesięcy,
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie,
 • Weryfikacja w BIK: tak.

4. Kredytok – pożyczki online

 • Kwota pożyczki: max. 5 000 zł,
 • Okres pożyczki: max. 6 miesięcy,
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie,
 • Weryfikacja w BIK: nie.

5. Rata na plus – pożyczki online

 • Kwota pożyczki: max. 10 000 zł,
 • Okres pożyczki: max. 12 miesięcy,
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie,
 • Weryfikacja w BIK: tak.

6. Provident – pożyczka

 • Kwota pożyczki: max. 20 000 zł,
 • Okres pożyczki: max. 48 miesięcy,
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie,
 • Weryfikacja w BIK: tak.

7. Zaplo – pożyczki online

 • Kwota pożyczki: max. 15 000 zł,
 • Okres pożyczki: max. 6 miesięcy,
 • Darmowa pierwsza pożyczka: nie,
 • Weryfikacja w BIK: tak.
autor/źródło: finansowysupermarket.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski15 października 2019, 16:46,

Maszyny budowlane w leasing czy na kredyt – które rozwiązanie wybrać?

Maszyny budowlane w leasing czy na kredyt – które rozwiązanie wybrać?

Popyt na usługi budowlane nie maleje, dlatego w tej branży wciąż powstają nowe firmy, a przedsiębiorstwa działające już od dłuższego czasu dokonują kolejnych inwestycji w sprzęt. Zakup potrzebnych maszyn za gotówkę jest jednak w wielu przypadkach niemożliwy – ceny materiałów rosną, ponadto z rozwijaniem biznesu wiążą się liczne wydatki. Rozwiązaniem może być wzięcie kredytu lub skorzystanie z leasingu. Która opcja okaże się bardziej opłacalna?

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Warunki użytkowania maszyny w leasingu określają umowa

Kto jest właścicielem maszyny – kredyt a leasing

Inaczej niż w leasingu pojazd, maszyna czy urządzenie, na które wzięło się kredyt, od razu staje się własnością firmy budowlanej. Oznacza to, że jest składnikiem majątku przedsiębiorstwa i można dysponować nią w dowolny sposób. Warunki użytkowania maszyny w leasingu określają umowa i Ogólne Warunki Umowy Leasingu. Aby dany sprzęt stał się własnością firmy, należy go wykupić za kwotę dużo niższą niż jego wartość rynkowa.

Procedury – prostsze w przypadku leasingu

Większość banków traktuje przedsiębiorstwa budowlane jako podmioty wysokiego ryzyka, co wiąże się głównie z sezonowością ich branży. Oznacza to, że w przypadku takich firm proces kredytowy jest dość skomplikowany, wymaga zgromadzenia wielu dokumentów i wpłacenia wkładu własnego. Leasing maszyn budowlanych nie wymaga zawiłych procedur, co często okazuje się dużym udogodnieniem. Nierzadko udaje się też wynegocjować niski wkład własny, a leasingodawcy chętnie udzielają finansowania, ponieważ ponoszą mniejsze ryzyko inwestycyjne niż banki. W przypadku niewypłacalności przedsiębiorca musi zwrócić przedmiot umowy, a firma leasingowa może go sprzedać. To wszystko sprawia, że ta forma finansowania jest łatwiej dostępna niż kredyt. Jeżeli chcesz pozyskać nowe sprzęty do swojej firmy, sprawdź leasing maszyn budowlanych na https://klf24.pl/finansowanie/leasing-maszyn-budowlanych.

Finansowanie maszyn używanych – leasing kontra kredyt

W przypadku chęci pozyskania maszyn używanych banki pożyczają pieniądze z jeszcze większą dozą ostrożności. Zazwyczaj zabezpieczają się dodatkowo, wymagając od kredytobiorców wniesienia wysokiego wkładu własnego albo ustalają krótszy okres kredytowania. W związku z tym, korzystniejszym rozwiązaniem w przypadku używanych sprzętów może okazać się leasing na maszyny budowalne. Z uwagi na fakt, że na polskim rynku działa wiele firm budowlanych, tego typu przedmioty łatwo zbyć. Obrót maszynami jest dość płynny. Jednakże w przypadku leasingu sprzętów używanych, leasingobiorca musi mieć dobrą zdolność kredytową.

Nie sposób uogólnić, który sposób finansowania maszyn budowlanych jest bardziej opłacalny w branży budowlanej. To, czy wybierze się leasing, czy kredyt powinno zależeć od indywidualnej sytuacji i planów przedsiębiorstwa. Wiele zależy też od wielkości kapitału zgromadzonego na start. W określeniu, która forma finansowania będzie korzystniejsza – kredyt czy leasing maszyn budowlanych, pomoże kalkulator, pozwalający oszacować miesięczne koszty każdego z rozwiązań.

autor/źródło: klf24.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie