Informacje6 września 2019, 20:21,

Poznajmy Parkowe historie z przewodnikiem

W sobotę 14 września br. odbędzie się wyjątkowa przechadzka po Parku im. Książąt Mazowieckich w Piasecznie. Podczas spaceru z przewodnikiem przewidziane są animacje historyczne i zwiedzanie zabytkowych wnętrz.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Przyjdź, a poznasz ciekawe historie!

Zbiórka: wejście do Parku im. Książąt Mazowieckich (od ul. Zgoda), godz. 16.00. Udział bezpłatny.

Serdecznie zapraszamy!

Informacje6 września 2019, 12:52,

W centrum Góry Kalwarii zostaną wybudowane kamienice. Jak będą wyglądać?

Na tym gminnym gruncie znajdują się dziś przede wszystkim prywatne punkty handlowe – niezbyt estetyczne budki i pawilony. Na zlecenie naszego urzędu gminy podwarszawska spółka Sunbar sporządziła koncepcję zagospodarowania działki.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Urząd Gminy zaprezentował wizualizację

5 września w ratuszu firma zaprezentowała mieszkańcom efekt swojej pracy. Podkreślmy, że koncepcja oparta jest na miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego, uchwalonym przez samorząd.

Co zajęłoby miejsce sklepów oraz sąsiedniego skweru? Kamienica (lub trzy kamieniczki) o nowoczesnym wyglądzie. Budynek (budynki) miałyby trzy kondygnacje (plus antresolę lub użytkowe poddasze). Na parterze mieściłyby się lokale handlowe i usługowe, a wyżej – mieszkania. Inwestorem byłby podmiot prywatny. Zabudowę uzupełniałyby: miejsca parkingowe, także podziemne, zieleń oraz atrakcje turystyczne upamiętniające istnienie w tym miejscu dzwonnicy i pierwszej stacji drogi krzyżowej.

Po zaprezentowaniu wizualizacji odbyła się dyskusja – wypowiedzieli się przedsiębiorcy ze wspomnianych punktów handlowych, a także radni.

autor/źródło: UG Góra Kalwaria