Informacje14 lipca 2007, 00:00,

Poznaj wynagrodzenie najważniejszych osób w samorządzie

W gazecie Kurier Południowy opublikowane zostały wynagrodzenia brutto burmistrzów, wójtów i starosty piaseczyńskiego. Zapewne nie jednego mieszkańca powiatu piaseczyńskiego interesuje: ile kosztuje władza i jak zarabiają najważniejsze osoby w samorządzie gminnym i powiatu piaseczyńskiego?

Miesięczne wynagrodzenie brutto burmistrzów, wójtów i starosty:
Burmistrz Konstancina – Jeziorny (Marek Skowroński): 11 000 zł.
Burmistrz Piaseczno (Józef Zalewski): 10 666 zł.
Wójt Lesznowoli (Maria Jolanta Batycka - Wąsik): 9 758 zł.
Burmistrz Góry Kalwarii (Barbara Samborska): 9 650 zł.
Burmistrz Tarczyna (Barbara Galicz): 9 578 zł.
Starosta Powiatu Piaseczyńskiego (Jan Dąbek): 9 454 zł.
Wójt Prażmowa (Sylwester Puchała): 8 034 zł.

Z dietami radnych poszczególnych gmin naszego powiatu, możecie zapoznać się w poszczególnych Biuletynach Informacji Publicznej. Jeżeli macie jakieś uwagi, to zapraszamy do skomentowania wynagrodzeń, które podał Kurier Południowy.
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje9 lipca 2007, 00:00,

Cyrk Milano odwiedzi Piaseczno - zaproszenie na występy

W najbliższy czwartek, czyli 12 lipca 2007 roku, będziemy gościli w Piasecznie Cyrk Milano. Według informacji, jakie odnalazłem w Internecie: Cyrk Milano prezentuje balans ze szkłem na drabinie, ewolucje na trapezie, linę pionową, konie tańczące walczyka, żonglerkę, iluzję, pokaz zręcznościowy, tresurę koni, pokaz węży i legwana, połykacza ognia i wiele innych atrakcji. W Cyrku Milano swoje sztuki przedstawią: akrobaci, gimnastycy, żonglerzy i ekwilibryści. Publiczność zabawia klaun, a artystom przygrywa orkiestra cyrkowa.

Cyrk Milano

Niestety nie udało mi się odnaleźć oficjalnej strony internetowej cyrku, dlatego powyżej opisane rzeczy, prezentowane w Cyrku Milano zostały odnalezione na innych stronach internetowych opisujących występy tego cyrku w innych miastach. Na ulotce informującej o występie Cyrk Milano w Piasecznie, jest informacja o nowym programie widowiska cyrkowego sponsorowanego przez Techform.pl, jednak niestety nie podano szczegółów. Namiot cyrkowy Cyrku Milano stanie na placu przy skrzyżowaniu Okulickiego i Wojska Polskiego. Poniżej mapka lokalizacyjna Piaseczno:

Lokalizacja Cyrku Milano w Piasecznie

Cyrk Milano zaprezentuje w Piasecznie dwa przedstawienia, które odbędą się w najbliższy czwartek 12 lipca 2007 roku, o godzinie: 15:30 i 18:00. Na terenie Piaseczna roznoszone dziś były bezpłatne bilety dla dzieci do lat 9, który jest ważny z biletem opiekuna zakupionym w kasie cyrku. Uwaga: opiekun może wprowadzić ze sobą bezpłatnie maksymalnie 2 dzieci. życzymy miłych chwil spędzonych w Cyrku Milano.

W maju Piaseczno odwiedził Cyrk Arlekin, który z wielkim opóźnieniem poinformował o swoim występie, przez co sporo osób nie skorzystało z możliwości obejrzenia występów cyrkowych. Pisaliśmy o tym w informacji: Cyrk Arlekin w Piasecznie. Cyrk Milano w promocji swoich występów jest zdecydowanie lepiej zorganizowany i mam nadzieję, że więcej osób dowie się tym razem o cyrku w naszym mieście. Jeżeli byliście kiedyś na występach Cyrku Milano, to prosimy o komentarze, które pomogą innym w podjęciu decyzji o skorzystaniu z oferty Milano w Piasecznie.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno