Artykuł partnerski15 lutego 2020, 08:43,

Poznaj świat dzięki piłce nożnej!

Poznaj świat dzięki piłce nożnej!

Futbol to nie tylko najpopularniejszy sport, dobra rozrywka, świetne hobby, czy sposób na spędzanie wolnego czasu. Pasjonując się piłką nożną i klubami piłkarskimi, można rozwijać talenty geograficzne!

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Piłką nożną na świecie interesują się miliony, a w trakcie Mistrzostw Świata nawet i miliardy ludzi. Piłkę kopie się w niemal każdym zakątku Ziemi i nie ma znaczenia klimat czy położenie geograficzne. Dlatego bycie futbolowym fanem dostarcza kibicom także wiedzy z zakresu takich dziedzin, jak historia, polityka i geografia. I na tej ostatniej chcemy się skupić.

Nazwy klubów nieprzypadkowe

Dobra znajomość klubów piłkarskich może nieść ze sobą wiele korzyści. Jeżdżąc na wakacje czy rozmawiając ze znajomymi, możemy mieć pojęcie o wielu miejscach, o których pewnie nie słyszelibyśmy, gdyby nie piłka nożna. Każdy klub jest przywiązany do danego miasta i danego regionu, jest zakorzeniony w kulturze i czymś się wyróżnia. Znając nawet pobieżnie historię klubów, znamy dane miejsce. W Polsce wiele, jeśli nie większość klubów, ma nazwy nawiązujące do działalności w danym mieście czy okręgu. Kompletnie nie wiedząc nic o danym mieście, na podstawie klubu  jesteśmy w stanie określić, z czego dane miejsce słynęło lub słynie. Przykłady? Każdy klub o nazwie GKS, czyli Górniczy Klub Sportowy jest powiązany z przemysłem górniczym, podobnie jak choćby Górnik Zabrze. Miedź Legnica, Zagłębie to także kluby związane z przemysłem wydobywczym. Przemysł najczęściej miał wpływ na powstawanie klubów. Stal Stalowa Wola, Stal Mielec, Hutnik Kraków, Ursus Warszawa, Broń Radom, Pelikan Łowicz. Można by długo wymieniać.

Miasta szerzej nieznane

To, że dzięki futbolu poznajemy dane miasto to jedno. Poza tym w wielu przypadkach poznajemy w ogóle dane miasto i możemy się dowiedzieć, gdzie ono leży. Taka wiedza poszerza nasze horyzonty, ale także przyda się podczas podróży. W tym przypadku możemy mówić o miastach w Polsce, ale i za granicą. Śledząc rozgrywki w niższych ligach naszych sąsiadów, możemy sporo się nauczyć i poznać małe społeczności miejskie. Mecze reprezentacji Polski z innymi reprezentacjami to idealny moment na poznanie ważnych miast w danych krajach, co przydaje się np. w popularnych teleturniejach, gdzie pytania z dziedziny geografii padają bardzo często.

Egzotyczne  i odległe ligi 

Sporo wiedzy o państwach, miastach, czy ligach dostarczają także zakłady sportowe. Bukmacher STS jako polski lider branży ma bardzo bogatą ofertę piłki nożnej. Fani futbolu mogą obstawiać, ale i co nieco dowiedzieć się o ligach i klubach m.in. w Azerbejdżanie, Bahrajnie, Indiach, Gwatemali, Kamerunie, Kostaryce, Tanzanii, czy w Zambii. Jak widać, stawiać kupony można nie tylko na najpopularniejsze ligi w Europie, ale także na „kompletną egzotykę”. Zainteresowanie sportem rozwija i wiedza ta może nam się niejednokrotnie przydać w życiu.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS (Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

autor/źródło: sts.pl / fot. shutterstock.com

Napisz komentarz

Artykuł partnerski14 lutego 2020, 13:19,

Szkoła językowa otwiera drzwi do lepszej przyszłości

Szkoła językowa otwiera drzwi do lepszej przyszłości

Przyszłość, to wcale nie musi być coś odległego, ponieważ przyłość, to może być nawet jutro. W związku z powyższym powinniśmy o nią zadbać pod kątem rozwoju osobistego czy też jak kto woli inwestycji w siebie. Ile ludzi tyle pomysłów na przyszłościową inwestycję, aczkolwiek prawdą jest, że jedną z lepszych bez wątpienia okazuje się być nauka języków obcych.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Wiele osób odkłada na poźniej, to czym powinni zjąć się dziś, aby jutro było lepsze. Lepsze pod kątem pracy, podroży, orazszeregu innych rzeczy. Dlatego chcemy podpowiedzieć, że w obecnych czasach są rzeczy mniej i bardziej ważne jeśli chodzi o rozwój osobisty. Internauci bardzo polecają https://gerelis.pl jako szkołę, która jest warta uwagi. Nowoczesne podejście do nauczania, to jedna z zalet, aczkolwiek jest ich wiele więcej. Szkoła odpowiada wszelkim normom, ale przede wszystkim wychodzi na przeciw potrzebom i oczekiwaniom każdego, kto chce uczyć się wybranego języka obcego. Pomimo tego, że możemy uczyć się dowolnego języka, to zawsze staramy się wybrać ten, który faktycznie do czegoś w życiu się przyda. Oczywiście są osoby, które kierują się tzw. kaprysem, ale większość kieruje się powodem np. zdobyciem lepszej pracy, możliwością bezstresowych podróży po świecie, zamiarem całkowitego opuszczenia kraju i zamieszkania w zupełnie innym, gdzie dany język okazuje się być niezbędny. W związku z powyższym https://gerelis.pl/kursy/kursy-dla-doroslych wydają się być idealnym rozwiązaniem. Najczęściej zatem wybieramy kurs języka angielskiego, ponieważ uchodzi on za międzynarodowy i generalnie wszędzie dogadamy się w tym języku. Następnie popularnymi okazują się być niemiecki czy hiszpański. Dlaczego? Dla jednych, to możliwość pracy w firmie należącej do właściciela poszczególnego kraju, a dla drugich wyprowadzka lub częste przebywanie w danych krajach. Bez względu na powód uczmy się, bo warto.

 Nauka łatwa i przyjemna 

Wybierając profesjonalną szkołę języków obcych możemy liczyć na zadowalające efekty w kwestii posługiwania się językiem obcym w mowie i piśmie. Nowoczesna szkoła, to szereg istotnych metod nauczania, których nie stosuje się w wielu innych szkołach. Przede wszystkim jest to zupełnie inny sposób nauczania, gdzie nauczyciele skupiają się na wymowie z dobrymakcentem, jak także poprawnym zapisywaniu treści w języku obcym. Kursy dla dorosłych w wyżej wspominanej szkole dostosowane są dla wielu grup. Jeśli ktoś chce uczyć się w grupie może zapisać się na kurs semestralny. Dla bardziej wymagających są kursy indywidualne, natomist dla firm jest specjalna oferta, gdzie pracownicy danej firmy będą pobierać naukę języka w szkole lub w budynku firmy. Kolejnym atutem jest brak podręczników. Szkoła nie wymaga żadnych podręczników, ponieważ nie skupia się na nauce książkowej, a dużą uwagę skupia na gramatyce i wielu innych istotnych kwestiach, jakie są niezbędne do tego, aby móc dobrze rozmawiać w danym języku. Wystarczy przypomnieć sobie czasy szkolne, gdzie  czytaliśmy w języku obcym z podręczników i generalnie po ukończeniu szkoły z językiem obcym nadal nieczuliśmy się na sile prowadzić w nim swobodnej dyskusji. Nie dziwi zatem fakt, iż nowoczesne szkoły zmieniają zasady nauczaniaw ten sposob, aby kursanci faktycznie się nauczyli, a nie tylko coś zrozumieli. Przyjemność odbywania lekcji, to poczucie swobodnego uczenia się języka. Przeprowadzanie dialogów, to istotny element, który w życiu będzie potrzebny.

 Idealne warunki 

Propozycja ogólnych warunków danej szkoły także jest ważna. Im więcej szkół językowych na rynku, tym wyższa konkurencja. W związku z powyższym każdy ma prawo wybierać według własnych potrzeb i oczekiwań. Gerelis proponuje kursantom nowoczesność i wygodę. Oprócz nowoczesnego podejścia do nauczania wyróżnia się na tle wygód jakie proponuje swoim kursantom. Wiele osób chciałoby zapisać się na kurs, ale posiadanie dziecka wyklucza taką możliwość. Fakt, iż nie mamy komu powierzyć dziecka na czas godzin lekcyjnych zazwyczaj sprawia, że rezygnujemy z kursu. W tej szkole nie ma mowy o rezygnacji. Profesjonalna opieka dla dzieci jest zapewniona i każdy kto ma taką potrzebę może z niej skorzystać. Dodatkowo wszystkie sale w jakich odbywa się nauka języków są klimatyzowane i jonizowane.  Parkingi dla zmotoryzowanych bardzo blisko szkoły, dlatego nie trzeba się martwić gdzie zostawimy auto. Ogólnie szkoła przemyślała i wprowadziła w życie wiele istotnych rzeczy, na jakie potencjalni kursanci zwracają uwagę. Można zatem powiedzieć, że warunki są interesujące podobnie jak forma nauczania. Pomimo tego, że na rynku jest mnóstwo szkół językowych, to nie wszystkie charakteryzują się takimi rozwiązaniami. Niemniej, miejmy nadzieję, że szkoły językowe będą z czasem wprowadzać rozwiązania, które mają na celu zachęcać społeczeństwo do nauki języków obcych. Zachęta, to nie tylko atrakcyjne ceny czy szkoła tuż pod domem. Liczy się szereg kwestii, gdzie najważniejszą mimo wszystko jest nauczanie,któreprzynosi efekty. Co więcej, kursanci sami powinni owe efekty zauważać.

autor/źródło: gerelis.pl

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie