Informacje17 lipca 2016, 13:00,

Poznaj podstępnego lisa Witalisa - bezpłatny spektakl teatralny dla dzieci w galerii Auchan Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Jakie konsekwencje mogą mieć złe uczynki? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w najbliższą niedzielę odwiedzą Centrum Handlowe Auchan Piaseczno. Podczas spotkania teatralnego mali widzowie poznają historię największego leśnego oszusta - lisa Witalisa. Wstęp wolny!

POZNAJ PODSTĘPNEGO LISA WITALISA - BEZPŁATNY SPEKTAKL TEATRALNY DLA DZIECI W GALERII AUCHAN PIASECZNO

Lis Witalis - bohater bajki Jana Brzechwy - to największy spryciarz i oszust w lesie. Skutecznie mami i oszukuje leśnych sąsiadów, aby osiągać swoje cele.

Czy wybrany na prezydenta bohater długo będzie się cieszyć lojalnością poddanych? Czy jego złe uczynki zostaną mu wybaczone? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w niedzielę 17 lipca zasiądą przed sceną teatralną w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, aby poznać historię cwanego zwierzaka.

POZNAJ PODSTĘPNEGO LISA WITALISA - BEZPŁATNY SPEKTAKL TEATRALNY DLA DZIECI W GALERII AUCHAN PIASECZNO

Przedstawienie będzie już siodmym w tym roku spotkaniem z cyklu „Rodzinne spotkania z teatrzykiem”. Co miesiąc najmłodsi goście galerii zapraszani są na pełne przygód i barwnych postaci spektakle teatralne. Przedstawienia prezentowane w ramach cyklu nie tylko zapewniają widzom wspaniałą zabawę, lecz także niosą ze sobą cenne wartości wychowawcze.

Spektakl teatralny pt. „Szelmostwa lisa Witalisa” odbędzie się w niedzielę 17 lipca 2016 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Opowieść zostanie zaprezentowana trzykrotnie - o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Wstęp wolny!

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

POZNAJ PODSTĘPNEGO LISA WITALISA - BEZPŁATNY SPEKTAKL TEATRALNY DLA DZIECI W GALERII AUCHAN PIASECZNO

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje15 lipca 2016, 21:45,

Carte Blanche - Kino Plenerowe w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

15 lipca 2016 roku w godzinach 21:45 - 23:30 zapraszamy do obejrzenia filmu Carte Blanche, w ramach Kina Plenerowego. Miejsce: Amfiteatr Park Zdrojowy Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny.

Carte Blanche - Kino Plenerowe w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

CARTE BLANCHE - Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług”, „Komornik”, „W imię…”), który jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego”. Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej.

Kacper (Andrzej Chyra), uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń. Mężczyźnie, z powodu wady genetycznej, grozi trwała ślepota. Początkowo załamany, ostatecznie postanawia ukryć przed światem zewnętrznym problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić swoich uczniów do matury. Jedynym powiernikiem tajemnicy nauczyciela zostaje jego najlepszy przyjaciel Wiktor (Arkadiusz Jakubik). Kacper, zmagając się z nową sytuacją i nowymi wyzwaniami, nawiązuje bliską przyjaźń z koleżanką z pracy (Urszula Grabowska) i próbuje pomóc zbuntowanej uczennicy, Klarze (Eliza Rycembel), która ukrywa swój własny sekret.

Carte Blanche - Kino Plenerowe w Amfiteatrze Konstancin-Jeziorna

Maciej Białek, którego losy zainspirowały historię Kacpra, to nauczyciel historii w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Lublinie. Chorobę ukrywał przez wiele lat. Mimo utraty wzroku przez kolejne 15 lat uczył w szkole. Przekazywanie młodzieży wiedzy to jego pasja. Byli i obecni uczniowie Macieja Białka uważają go za niezwykle ciekawą i charyzmatyczną osobę. Jego zajęcia zawsze były urozmaicone, przecząc tezie, że historia bywa nudna. Białek twierdzi, że stworzenie dobrych relacji z uczniami wymaga okazania im zainteresowania, szacunku i traktowania ich poważnie. Na przestrzeni lat jego historią interesowały się wszystkie najważniejsze media w Polsce. Historia Macieja Białka zainspirowała Jacka Lusińskiego do napisania scenariusza, bo sam Maciej stanowi inspirację dla innych. Jest przykładem na to, że w życiu spotykają nas różne doświadczenia, ale to od nas zależy, kim jesteśmy i czy jesteśmy szczęśliwi.

Przeczytaj też: Trzy bilboardy za Ebbing Missouri w Kinie Plenerowym w Konstancinie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie