Informacje30 grudnia 2010, 00:00,

Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie inspektora Czesława Leichta - informacja UMiG Piaseczno

Na ostatniej tegorocznej sesji Rady Miejskiej miało miejsce uroczyste pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie inspektora Czesława Leichta. Po czterech i pół roku służby w Piasecznie, Czesław Leicht zdecydował się przejść na emeryturę. Dziękując radnym za dobrą współpracę, komendant podkreślił, że dzięki wspólnym staraniom w ciągu ostatnich czterech lat przestępczość w naszej gminie spadła o blisko 16 proc. Piaseczno jest dziś o wiele bezpieczniejszym miejscem niż kilka lat temu, przypadków rozbojów jest aż o 64 proc. mniej zaś kradzieży o 21 proc. Wzrosła znacznie, bo aż o 40 proc., wykrywalność przestępstw gospodarczych, dzięki zastosowaniu nowych metod śledczych.

Pożegnanie Komendanta Powiatowego Policji. Autor zdjęcia: Tomasz Pawlak

Podziękowania za pełną zaangażowania pracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa w naszej gminie złożył odchodzącemu komendantowi burmistrz Zdzisław Lis oraz członkowie prezydium Rady Miejskiej. – Wiemy o Pańskim zamiłowaniu do wycieczek górskich, dlatego pozwoliliśmy sobie podarować panu przewodnik po polskich szlakach górskich – oznajmił burmistrz wręczając Czesławowi Leichtowi pamiątkową tabliczkę oraz album.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje30 grudnia 2010, 00:00,

Kontrolowany Punkt Zbierania Surowców Odpadowych

Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria informuje, że wzorem lat ubiegłych w 2011 roku będzie funkcjonował KONTROLOWANY PUNKT ZBIERANIA SUROWCÓW ODPADOWYCH. Kontener będzie podstawiany w miejscach, które były wyznaczone w poprzednich latach, ulegną tylko zmianie godziny pracy Punktu. Obecnie odbiory segregowanych odpadów, będą odbywały się w godzinach od 12.00 do 18.00. Harmonogram pracy w/w Punktu jest na stronie UMiG: harmonogram (.pdf)