Informacje24 kwietnia 2008, 00:00,

Pożar kamienicy przy Nadarzyńskiej w centrum Piaseczna

Dziś 24 kwietnia 2008 roku, około godziny 15:30 doszło do pożaru kamienicy przy ulicy Nadarzyńskiej w centrum Piaseczna. W gaszeniu pożaru wzięło udział 18 jednostek straży pożarnej. Z płonącej kamienicy ewakuowano łącznie 20 osób, którymi zajęły się władze gminy Piaseczno. Podczas gaszenia pożaru, rannych zostało dwóch strażaków. Policja zablokowała drogi dojazdowe do Nadarzyńskiej w centrum Piaseczna. Jacek na naszym forum e-mieszkańców - udostępnił fotorelację z pożaru, którą możecie obejrzeć w wątku: pożar na Nadarzyńskiej w Piasecznie (dzięki Jacek). Na miejscu zdarzenia, była również ekipa TV Piaseczno, w związku z tym wkrótce będzie można obejrzeć relację z pożaru na stronie piaseczyńskiej telewizji internetowej: www.tvpiaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców Piaseczno

Informacje25 kwietnia 2008, 00:00,

Konstancińskie Migawki w Konstancińskim Domu Kultury

Konstanciński Dom Kultury zaprasza na wykład i spotkanie: Konstancińskie Migawki. O fotografkach związanych z Konstancinem i nie tylko. Spotkanie odbędzie się w sobotę 26 kwietnia 2008 roku, o godzinie 17:00 w Konstancińskim Domu Kultury przy Jaworskiego 18, Konstancin-Jeziorna. Wykład przeprowadzi: Karolina Puchała-Rojek, natomiast gościem specjalnym będzie: Teresa Herse-Górska z Towarzystwa Miłośników Piękna i Zabytków Konstancina im. Stefana żeromskiego, która podzieli się swoimi wspomnieniami o ciotce Wandzie Herse i kuzynce Marii Chrząszczowej.

Konstancińskie Migawki. O fotografkach związanych z Konstancinem. Wbrew powszechnym sądom w historii polskiej fotografii liczba kobiet zajmujących się tym medium była znaczna, co doskonale pokazuje trwająca właśnie w Zachęcie wystawa: Dokumentalistki - polskie fotografki XX wieku. Wśród autorek, których prace można zobaczyć na ekspozycji, kilka związanych było z Konstancinem. Niezwykłe życie i twórczość Wandy Herse, Zofii Chomętowskiej i Marii Chrząszczowej będą pretekstem do opowiedzenia o roli i znaczeniu kobiet w fotografii w pierwszej połowie XX wieku w Polsce.

Karolina Puchała-Rojek to historyk sztuki, doktorantka w Instytucie Sztuki PAN. Zajmuje się historią fotografii a w szczególności twórczością kobiet fotografek. Kuratorka wystawy "Fotografia kobieca - kobiecość w fotografii Janiny Mokrzyckiej", autorka tekstu zamieszczonego w katalogu wystawy: Dokumentalistki - polskie fotografki XX wieku, pokazywanej w warszawskiej Zachęcie. Zapraszamy na Konstancińskie Migawki.
autor/źródło: Marcin Borkowski - prywatny serwis e-mieszkańców Konstancin