Informacje30 lipca 2014, 18:43,

Powstanie Warszawskie wystawa w Piasecznie

Zapraszamy na wernisaż o tematyce Powstawia Warszawskiego: wystawa art. grafika malarza mgr sztuki Roberta Lisowskiego i artystów podwarszawskich, w tym malarzy i grafików z terenu gminy Lesznowoli. Wernisaż odbędzie się 1 sierpnia 2014 roku o godz. 12.00 w Gimnazjum Nr 1 im. Powstańców Warszawy przy ul. Gen. Sikorskiego 20 w Piasecznie. Podczas wernisażu odbędzie się Koncert Piosenki Powstańczej w wykonaniu

Wśród wyeksponowanych znajdą się prace różnych artystów z Warszawy i okolic, wśród nich także autorów ściśle związanych z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Lesznowoli: Jolanty Walentyny Sobolewskiej, Sylwii Wyszkowskiej, Marii Mieczykowskiej-Dziurdź, Mai Zembrzuskiej i Sebastiana Kicmala. Serdecznie polecamy to duże wydarzenie patriotyczno artystyczne.

Informacje29 lipca 2014, 19:17,

KANAŁ w Kinie Plenerowym w Konstancinie

Konstanciński Dom Kultury zaprasza mieszkańców do Kina Plenerowego w Konstancinie-Jeziornie. Najbliższy seans filmowy odbędzie się 1 sierpnia 2014 roku o godz. 21.45, podczas którego będzie można obejrzeć film pt. Kanał w reż. Andrzeja Wajdy. Miejsce: Park Zdrojowy Amfiteatr w Konstancinie. Wstęp wolny. Zapraszamy do Kina Plenerowego w Konstancinie.

KANAŁ - Powstanie Warszawskie. Tragiczne losy żołnierzy oddziału AK, którzy z pozycji na Mokotowie usiłują przedostać się kanałami do walczącego jeszcze Śródmieścia. Wszystkich czeka śmierć. Dowódca "Zadra" wraca do kanału, bo oszukany przez tchórzliwego "Kulę" zostawił za sobą swój oddział. "Mądry" załamuje się, wychodzi przez właz i zostaje rozstrzelany przez Niemców. Halinka popełnia samobójstwo, "Smukły" ginie rozbrajając granaty. Ciężko ranny "Korab" i "Stokrotka" docierają resztkami sił do Wisły, ale drogę zagradza im zamykająca kanał żelazna krata.