Informacje31 lipca 2016, 20:30,

Powstanie Warszawskie - plenerowy pokaz filmu na Zimnych Dołach


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Starosta Piaseczyński Wojciech Ołdakowski, we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, serdecznie zaprasza na plenerowy pokaz filmu pt.: Powstanie Warszawskie, który odbędzie się 31 lipca 2016 roku o godz. 20.30 na Zimnych Dołach k. Żabieńca. Wejściówki na pokaz są do odbioru w Biurze Promocji Powiatu Piaseczyńskiego, ul. Chyliczkowska 14 w Piasecznie, lub przed projekcją. Zapraszamy na film!

POWSTANIE WARSZAWSKIE - PLENEROWY POKAZ FILMU NA ZIMNYCH DOŁACH

"Powstanie Warszawskie" to pierwszy na świecie film fabularny zmontowany w całości z materiałów dokumentalnych. Opowiada historię Powstania Warszawskiego z 1944 roku oczami dwóch młodych braci, realizatorów Powstańczych Kronik Filmowych, wykonujących rozkazy dla Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej. Bohaterowie są bezpośrednimi świadkami walki powstańczej i marzą o sfilmowaniu „prawdziwej” wojny. Początkowo jednak dokumentują życie cywilne powstańczej stolicy. Takich materiałów oczekuje od nich ich dowódca, dając im zadanie przygotowania kroniki, która ma być wyświetlona w kinie „Palladium”. Poszukując odpowiednich ujęć, wchodzą coraz bardziej w samo Powstanie. I w końcu udaje im się dołączyć do jednego z oddziałów, z którym idą na akcję. Bracia mogą wreszcie nakręcić „prawdziwą” wojnę, tyle, że ta okazuje się potworna. Bohaterowie orientują się, że przyszło im uczestniczyć w czymś przekraczającym ich najśmielsze wyobrażenia – świat, w którym się znaleźli, to świat po apokalipsie. Uświadamiają sobie, że ich rolą jest udokumentowanie tej apokalipsy i ocalenie za wszelka cenę taśmy z materiałem… Informacje o filmie: www.powstaniewarszawskiefilm.pl

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 lipca 2016, 09:30,

Puchar Wisły w Narciarstwie Wodnym 2016 Góra Kalwaria


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

31 lipca 2016 roku serdecznie zapraszamy do udziału w zawodach sportowych: Puchar Wisły 2016 w Narciarstwie Wodnym w Slalomie. Miejsce: w rejonie tamy dojazdowej nad Wisłą w Górze Kalwarii. Organizator: Sekcja Narciarstwa Wodnego Vistula Góra Kalwaria - Piaseczyńskie WOPR. Wsparcie finansowe: Gmina Góra Kalwaria.

Puchar Wisły w Narciarstwie Wodnym 2016 Góra Kalwaria

Puchar Wisły 2016 w Narciarstwie Wodnym w Slalomie:
9.30 - 10.30 - zapisy na plaży przy tamie
10.30 - rozpoczęcie nauki pływania oraz zawodów w narciarstwie wodnym w slalomie.

Zawody te rozgrywane będą w podstawowej konkurencji narciarstwa wodnego, czyli w slalomie, jako zawody indywidualne w kategorii dziewcząt i chłopców do lat 17 oraz w kategorii kobiet i mężczyzn 18 lat i powyżej. Zachęcamy do udziału, przede wszystkim dzieci i młodzież, dla których zorganizowana będzie bezpłatna nauka pływania na nartach wodnych. Uwaga: wymagana zgoda rodziców lub opiekunów na udział dziecka w imprezie. Sprzęt sportowy i asekuracyjny zapewnia organizator. Udział w zawodach jest bezpłatny! Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany terminu zawodów lub regulaminu ze względu na warunki atmosferyczne i poziom rzeki, które wpływają na zapewnienie bezpieczeństwa zawodnikom.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie