Informacje28 maja 2014, 19:44,

POWSTANIE PARK W JÓZEFOSŁAWIU


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


We wtorek 27 maja 2014 roku podpisano umowę na wydzierżawienie przez gminę terenu przy Obserwatorium Astronomicznym w Józefosławiu. Powstanie tu atrakcyjny teren rekreacyjno-sportowy. Dwuletnie starania o wydzierżawienie od Politechniki Warszawskiej terenu przy ul. Ogrodowej w Józefosławiu nareszcie doczekały się szczęśliwego zakończenia. Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno Zdzisław Lis oraz Dziekan Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. Alina Maciejewska złożyli we wtorek 27 maja podpisy na umowie wydzierżawiającej Gminie Piaseczno 2,5 hektarowy teren.

PARK W JÓZEFOSŁAWIU


Umowa obowiązywać ma 15 lat. – Cieszę się, że dziś podpisujemy umowę, która przyniesie korzyści obydwu stronom – powiedział burmistrz tuż po złożeniu podpisu. – Już wkrótce zlecimy projekt koncepcji zagospodarowania tego terenu aby jak najszybciej zaczął służyć mieszkańcom gęsto zabudowanego Józefosławia i Julianowa – dodał. Te dwie miejscowości od dawna czekały na zorganizowanie otwartego terenu zielonego. Teraz droga jest prosta. Pozostaje kwestia zaplanowania i zrealizowania koncepcji aranżacji obszaru. Potencjał tego terenu jest ogromny chociażby z uwagi na wielkość i położenie. - Chcemy się skupić na stworzeniu miejsca przyjaznego, gdzie wypoczywać będą całe rodziny, starsi i młodsi – zapewnił wiceburmistrz Piaseczna Daniel Putkiewicz, obecny przy podpisaniu umowy. W Parku oprócz nowej aranżacji zieleni pojawić się mają urządzenia rekreacyjne, plac zabaw, pawilon gastronomiczny i toaleta. Prace przygotowawcze do sporządzenia dokładnej koncepcji zagospodarowania rozpoczną się jeszcze w czerwcu br.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

PARK W JÓZEFOSŁAWIU


Władze Politechniki planują ze środków z dzierżawy dofinansować remont budynku Obserwatorium Astronomiczno-Geodezyjne w Józefosławiu. – Marzy mi się organizowanie kongresów w budynku Obserwatorium oraz porządny hotel – roztaczała wizję pani dziekan. Historia Obserwatorium Astronomiczno – Geodezyjnego w Józefosławiu sięga roku 1949. W chwili obecnej budynek Obserwatorium spełnia funkcje zarówno naukowo-badawcze, jak i dydaktyczne. Posiada salę wykładową na ok. 40 osób i pokoje dla pracowników (parter), pomieszczenia laboratoryjne (piwnice) oraz bazę hotelową (piętro).

PARK W JÓZEFOSŁAWIU
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Kiedy będzie można zobaczyć jakiś konkretny projekt i czy uda się skomunikować ten park z centrum Józefosławia (ul. WIlanowska)
Józef, 16 lipca 2019
A co z przejściem do parku od Wilanowskiej? Czy naprawdę nie uda się tam wygospodarować dwumetrowej szerokości ścieżki/chodnika? Dostęp do parku jest tylko dla nielicznej rzeszy mieszkańców ogrodowej i uliczek w stronę Puławskiej. Pozostali mieszkańcy Jozefoslawia i Julianowa są od niego odcieci
Informacje26 maja 2014, 21:40,

72 rocznica rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

28 maja 2014 roku o godz. 15.30 odbędzie się msza polowa na wzgórzach Magdalenki. Uroczystości upamiętniające 72 rocznicę rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki rozpoczną się już przed południem w Warszawie w Muzeum Więzienia Pawiak od godz. 11.00. Poniżej umieszczamy szczegółowy program uroczystości. Zapraszamy w imieniu organizatorów.

72 ROCZNICA ROZSTRZELANIA WIĘŹNIÓW PAWIAKA NA WZGÓRZACH MAGDALENKI


Program uroczystości upamiętniające 72 rocznicę rozstrzelania więźniów Pawiaka na wzgórzach Magdalenki:
11.00 - w Muzeum Więzienia Pawiak: powitanie gości - Joanna Gierczyńska Kierownik Muzeum Więzienia Pawiak. Przemówienia: dr. Tadeusza Skoczka Dyrektora Muzeum Niepodległości w Warszawie i Stanisława Zalewskiego Prezesa Polskiego Związku b. Więźniów Hitlerowskich Więzień i Obozów Koncentracyjnych. Apel Pamięci ku czci pomordowanych - złożenie kwiatów i zapalenie zniczy
12.00 - odjazd autokaru sprzed Muzeum (ul. Dzielna) do Magdalenki. Miejsca w autokarze przewidziane są w pierwszej kolejności dla rodzin ofiar egzekucji w Magdalence
13.00 - modlitwa na cmentarzu w Łazach
13.30 - przywóz gości z cmentarza do Centrum Integracji Społecznej w Magdalence
14.00 - po poczęstunku przywóz gości na Miejsce Straceń w Magdalence
15.30 - uroczyste złożenie kwiatów pod pomnikiem w asyście Warty Honorowej Wojska Polskiego. Przemówienia: Marii Jolanty Batyckiej-Wąsik Wójt Gminy Lesznowola, Stanisława Zalewskiego - byłego więźnia Pawiaka, KL Auschwitz i KL Mauthausen-Gusen. Msza święta polowa. Przemówienia okolicznościowe.
17:00 - zakończenie uroczystości

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie