Informacje1 sierpnia 2017, 16:00,

Powstanie 44 - Klub Historyczno-Patriotyczny Konstancin-Jeziorna

1 sierpnia 2017 roku o godz. 18.00, rozpoczyna działalność Klub Historyczno-Patriotyczny. Pierwsze spotkane poświęcone będzie 73. rocznicy Powstania Warszawskiego. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Kolejne spotkania będą się odbywać co miesiąc w każdy drugi wtorek miesiąca. Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy.

POWSTANIE 44 - KLUB HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNY

Pierwsze spotkanie będzie poświęcone 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zapraszamy na projekcję filmu pt. „Powstanie warszawskie” wg pomysłu Jana Komasy i prelekcję Witolda Rawskiego na temat wydarzeń sierpniowych na terenie gmin Jeziorna i Skolimów-Konstancin.

Klub Historyczno-Patriotyczny powstał z inicjatywy mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje1 sierpnia 2017, 15:00,

Obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Górze Kalwarii

1 sierpnia 2017 roku o godz. 17.00 zapraszamy na obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Górze Kalwarii. Wstęp wolny.

OBCHODY 73. ROCZNICY WYBUCHU POWSTANIA WARSZAWSKIEGO W GÓRZE KALWARII

Rocznica Powstania Warszawskiego:
godz. 17.00
godzina "W", przemówienia przy pomniku por. Jana Białka
godz. 17.20
pokaz filmu INKA. SĄ SPRAWY WAŻNIEJSZE NIŻ ŚMIERĆ oraz spotkanie z reżyserem Jackiem Frankowskim - Ośrodek Kultury, ul. por. Jana Białka 9.