Informacje2 czerwca 2007, 00:00,

Powstał nowy plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Przy Alei Róż w Piasecznie powstał nowy plac zabaw dla naszych dzieci, który został zasponsorowany przez Danonki. Nowy plac zabaw miał szanse powstać przede wszystkim dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców Piaseczna, którzy na forum Piaseczna na portalu gazeta.pl zorganizowali akcję plac zabaw i klikali (wspominaliśmy o tym w poprzednich informacjach - linki poniżej). Plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie zgromadził 43 973 głosów. Dziękuję Wam w imieniu mieszkańców - rodziców, których dzieci korzystają z nowego placu zabaw.

Dzięki internetowej akcji mieszkańców Piaseczna i Danonkom: wczoraj 1 czerwca 2007 roku, o godzinie 12:00 nastąpiło uroczyste przekazanie nowego placu zabaw przez firmę Danonki, w ręce pana prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Jedność. Następnie pokazał się sam Danonek, który wciągał dzieci do zabawy poprzez różnego typu konkursy. Poniżej przedstawiamy 4 zdjęcia, które zostały udostępnione przez Lamię (administratora forum osiedlowego sikorskiego.xad.pl, z którym współpracujemy).

Przedstawiciel Danone przekazuje nowy plac zabaw prezesowi Spółdzielni JednośćDanonek zaprasza dzieci do zabawy
Nowy plac zabaw przy Alei Róż w PiasecznieNowy plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Więcej zdjęć wykonanych przez Lamię możecie obejrzeć na stronie: link. Zapraszamy do obejrzenia pozostałych zdjęć. Dziękujemy Lamii, za ich wykonanie i udostępnienie.

Otwarcie nowego placu zabaw zbiegło się w teminie z Dniem Dziecka, dzięki czemu dzieci były szczęśliwe, że taki prezent otrzymały od klikających w akcji mieszkańców Piaseczna i Danonek. Dzieci bawiły się wspaniale i miały szeroko uśmiechnięte buzie. Dzieci mają do dyspozycji: nowe huśtawki, karuzelę, piaskownicę, drabinki itp. Spółdzielnia Jedność wystąpiła do policji, aby przynajmniej w pierwszych dniach skierowali więcej patroli w rejon nowego placu zabaw, aby nie dopuścić do natychmiastowej dewastacji. Mamy nadzieję, że Internauci, którzy byli tak zaangażowani w akcję placu zabaw, sami również będą reagować w każdym wypadku wandalizmu na nowym placu zabaw. Jeżeli zauważycie jakieś nietypowe zachowania niektórych mieszkańców, warto powiadomić o tym policję i/lub straż miejską. Miejmy nadzieję, że policja i straż miejsca będzie reagowała na wezwania mieszkańców? Oby nie zdarzały się takie sytuacje i nowy plac zabaw będzie służył dzieciom jak najdłużej!

Zapewne zauważyliście, że podczas tej informacji nie użyłem ani razu stwierdzenia: odnowiony plac zabaw. Dlaczego? Otóż tak naprawdę plac zabaw przy Alei Róż Piaseczno nie został odnowiony, tylko na terenie starego placu zabaw został postawiony nowy plac zabaw stworzony według najnowszych standardów. Nowy plac zabaw Danonek powstał na niewykorzystanym do tej pory miejscu. Jestem ciekawy jak zareagowały na plac zabaw starsze dzieci, które z tego miejsca miały zrobione małe boisko do gry w piłkę. W tej chwili starsze dzieci nie mają swojego boiska. Może władze spółdzielni wybudują młodzieży boisko do gry w piłkę? Stary plac zabaw, który powstał na przełomie lat 70 i 80 nadal stoi obok nowego placu i dalej odstrasza swoimi zniszczonymi i wybrakowanymi huśtawkami.

Stary plac zabaw przy Alei Róż w PiasecznieStary plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie
kliknij, aby powiększyć zdjęcia

Po wygranej (wyklikanej) akcji mieszkańców, miałem trochę inne oczekiwania i muszę przyznać, że byłem zaskoczony tym, że tak naprawdę nie został odremontowany plac zabaw, a jedynie powstał obok nowy. Na terenie, gdzie dalej stoją stare huśtawki została jedynie skoszona trawa. Nowy plac zabaw nie jest na tyle duży, aby pomieścić wszystkie chętne do niego korzystania dzieci, przez co spora część dzieci nadal musi korzystać z przyrządów do zabawy, które są przestarzałe, zardzewiałe i zniszczone. Podobnej opinii do mojej jest wielu mieszkańców, których wczoraj po południu spotkałem na nowym placu zabaw. Mam nadzieję, że po przeczytaniu tej informacji ujawnią się i również potwierdzą to, co napisałem komentując tą informację.(?) Czy mamy szanse, że Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność po otrzymaniu nowego placu zabaw na swoim terenie - "zakasa rękawy" i odremontuje stare huśtawki, które nadal są na pozostałej części placu zbaw przy Alei Róż? Danonkom dziękujemy za nowy plac zabaw, ale teraz czekamy na kolejny krok, który mamy nadzieję w kierunku do dzieci wykona Spółdzielnia Jedność.

Informacje powiązane tematycznie: będzie odnowiony plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie (2007-02-16), oraz: podziękowania od Spółdzielni Jedność za akcję internautów (2007-03-24), czy będzie odnowiony plac zabaw przy Alei Róż w Piasecznie (2007-05-17). Przyłącz się do rozmowy na naszym forum: plac zabaw w Piasecznie. Czekamy na Wasze komentarze.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz

Informacje2 czerwca 2007, 00:00,

Konkurs Cartoon Network w Galerii Auchan Piaseczno


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Auchan Piaseczno razem z Cartoon Network organizuje w swojej galerii handlowej konkurs. Wystarczy w dniach 2 i 3 czerwca 2007 roku, w godzinach od 12:00 do 18:00 zgłosić się do stanowiska konkursowego i sfotografować się z bohaterem z Cartoon Network. Wśród wykonanych zdjęć organizatorzy wybiorą najciekawe. Zwycięzca otrzyma zaproszenie do Legolandu dla trzech osób.

Dzień Dziecka z Cartoon Network w Galerii Auchan Piaseczno. Konkurs: zwycięzca otrzyma zaproszenie do Legolandu dla trzech osób.

Patronem medialnym Konkursu jest miesięcznik Cartoon Network, natomiast sponsorem jest firma Auchan Polska. W Konkursie mogą wziąć udział dzieci w wieku 3-10 lat. Warunkiem uczestnictwa jest: dokonanie jednorazowego zakupu potwierdzonego paragonem fiskalnym dowolnych produktów, z wyjątkiem napojów alkoholowych, produktów tytoniowych i produktów leczniczych w sklepach znajdujących się na terenie Galerii Handlowej Auchan oprócz hipermarketu Auchan, w trakcie trwania imprezy na kwotę nie mniejszą niż 30 złotych. Następnie należy zgłosić się do fotografa, który wykona zdjęcie dziecku z maskotką Cartoon Network. Nagrodą główną dla zwycięzcy, jest wycieczka do Legolandu w Danii dla zwycięzcy oraz dwóch osób towarzyszących. W skład nagrody wchodzi: transport do Legolandu, bilet wstępu do Legolandu, zwiedzanie Legolandu- 9 godzin, powrót i nocleg).

Więcej Informacji o konkursie znajdziecie na stronie: cartoonnetworkmagazyn, oraz w regulaminie konkursu: lego.pdf. Zapraszamy do galerii handlowej Auchan Piaseczno.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno
Tematy:Piaseczno

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie