Informacje23 sierpnia 2015, 08:00,

Powiatowy Piknik Militarny Ostatnia Szarża Ułanów w Kątach

Serdecznie zapraszamy na Powiatowy Piknik Militarny w Kątach, który odbędzie się 23 sierpnia 2015 roku. Podczas pikniku odbędzie się Kwesta na rzecz PROMYCZKA! Stoisko promocyjne naszego Hospicjum, na którym można będzie zapoznać się działalnością Fundacji, dla najmłodszych – malowanie twarzy, gadżety promocyjne, rozdajmy książki dla dzieci. Jak co roku mnóstwo atrakcji i największe gwiazdy w gali disco polo!

Powiatowy Piknik Militarny Ostatnia Szarża Ułanów w Kątach

W związku z 70-tą rocznicą zakończenia II Wojny Światowej Piknik ma charakter militarny z oprawą patriotyczną. O 13:00 WIELKA BITWA z udziałem ułanów i czołgów! Od 14:15 startuje Gala Disco Polo w której wystąpią Exaited, Akcent, MIG, Czadomen, MeGustar, Vegas, Paula i Solver, The Lovers i Yankes, Spike, Skalars i Izabella! Jak co roku imprezę zakończy POKAZ SZTUCZNYCH OGNI! Nie może Was w tym roku zabraknąć!

Inscenizacja ułańskiej szarży, pokazy sprzętu wojskowego a na deser występy gwiazd disco polo. Wszystkie atrakcje będą dostępne już w tę niedzielę w Kątach pod Otwockiem. Cel imprezy jest szczytny. Artyści będą zbierać pieniądze dla chorych dzieci. – Przychodząc na piknik wspieramy Hospicjum Dziecięce „Promyczek” w Otwocku. Podczas wydarzenia, będziemy mogli kupić cegiełkę lub wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto – mówi Dariusz Sokół, organizator wydarzenia. Piknik rozpocznie się Mszą św. z udziałem orkiestry dętej z jednostki wojskowej w Dęblinie i inscenizacją szarży ułanów. To rekonstrukcja bitwy, która odbyła się w 1945 roku pod Borujskiem (woj. zachodniopomorskie). Wzięła w niej udział I Warszawska Brygada Kawalerii. – Piknik to dobry moment na przypomnienie naszej historii – dodaje Sokół. Przyjadą też czołgi T-34 i T-55. Po godzinie 14 scenę przejmą gwiazdy disco polo. Wystąpi zespół Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele oraz m.in. grupa Exaited, MIG czy Czadoman. Wszyscy artyści zagrają swoje największe przeboje. Zabawa zakończy się o północy pokazem sztucznych ogni. Wstęp na wydarzenie jest darmowy. Imprezę organizuje powiat otwocki i Stowarzyszenie „Kątowiaki”.

Przeczytaj też: Czujniki smogu zawisły w gminie Góra Kalwaria. Będą 'wąchać' powietrze

W programie:
11.30 - Msza polowa z orkiestrą dętą z jw Dęblin
12.30 - Apel pamięci z pokazem musztry paradnej
13.00 - Inscenizacja bitwy z udziałem czołgu T-34

Gala Disco Polo:
14.15 - Exaited
15.00 - Akcent
16.00 - Mig
17.00 - Czadomen
17.40 - MeGuster
18.50 - Vegas
20.00 - Paula i Solver
21.00 - The Lovers i Yankes
22.00 - Spike
23.00 - Skalars i Izabella
24.00 - Pokaz sztucznych ogni

Inne atrakcje:
- kuchnia polowa i militaria,
- wesołe miasteczko,
- jazda czołgiem T-34 i T-55
- stoiska wystawowe

Jak dojechać na piknik?
Samochodem:
Z Warszawy jedziemy drogą krajową nr 17 w stronę Garwolina. Przejeżdżamy przez rondo w Kołbieli i po ok. 2,5 km skręcamy w prawo w ulicę Kątowską. Dalej przez Antoninek prosto aż do Kątów.
Pociągiem:
Do Kątów można też się dostać koleją. Wystarczy wsiąść w pociąg Kolei Mazowieckich, jadący w kierunku Pilawy lub Dęblina i wysiąść na stacji Zabieżki. Stamtąd wystarczy już przejść ok. 1,5 km.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=25&t=11358
Informacje24 sierpnia 2015, 08:00,

Wakacyjna wycieczka z GOK Tarczyn do Parku Edukacyjno-Rozrywkowy MIKROKOSMOS