Informacje9 marca 2017, 11:00,

Powiatowy Dzień dla Kobiet

9 marca 2017 roku w godz. 11.00-13.30 zapraszamy na Powiatowy Dzień dla Kobiet. Zbuduj swoje piękno i przeżyj metamorfozę z Ewą Radziewicz (ekspertka kreowania wizerunku). Miejsce: Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii, ul. por. Jana Białka 9. Zapraszamy!

POWIATOWY DZIEŃ DLA KOBIET

Informacje8 marca 2017, 08:00,

Wystawa fotograficzna ptaków zalesiańskich Krzysztof Merski

W dniach 6 - 19 marca 2017 roku zapraszamy na wystawę fotograficzną ptaków zalesiańskich. Autor zdjęć: Krzysztof Merski. Będzie to wystawa fotograficzna ptaków z regionu Zalesia aby podkreślić okolicę i gminę. Miejsce: Klub Kultury w Zalesiu Górnym, ulica Białej Brzozy 3, Zalesie Górne. Zapraszamy do Zalesia na wystawę fotograficzną ptaków.

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA PTAKÓW ZALESIAŃSKICH KRZYSZTOF MERSKI

Krzysztof Merski - mieszkaniec Zalesia Górnego. Fotograf z zamiłowania. Jeździ po całym świecie by robić zdjęcia ptakom. Jednak najbardziej zachwycają go te "nasze". Na wystawę wybrał fotografie robione w okolicy, część nawet w swoim ogrodzie. Każde zdjęcie ptaka ma swoją historię. Niektóre z nich to była prawdziwa zdobycz, trofeum, wręcz wyczyn fotograficzny, trudny do osiągnięcia pod wieloma względami. "Na przykład na dobry portret zimorodka polowałem ponad dwa lata i w końcu, jak już mi się udało utrafić na czas, miejsce, porę roku i dnia, czyli dobre światło i odpowiednie zachowanie "aktora", to zrobiłem mu serię ponad pięciuset zdjęć". W naturze bardzo trudno jest obserwować właściwie wszystkie gatunki, bo każdy ma swoje odmienne zachowania, nawyki. A to stawia liczne przeszkody na drodze do naprawdę dobrego zdjęcia czy obejrzenia ptaka bez obawy spłoszenia. Zna ptaki, zaprzyjaźnił się z nimi, dzięki temu my możemy zobaczyć ptaki z tak bliska.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA PTAKÓW ZALESIAŃSKICH KRZYSZTOF MERSKI