Informacje5 lipca 2007, 00:00,

Powiat piaseczyński otrzymał milion złotych na drogi

Powiat piaseczyński uzyskał dofinansowanie projektów drogowych z budżetu województwa mazowieckiego, w kwocie 975 tysięcy złotych. Pieniądze te mają być przeznaczone na realizację dwóch inwestycji w powiecie piaseczyńskim. Jedna inwestycja jest w Górze Kalwarii, a druga w Zgorzale (gmina Lesznowola).

Pierwszy z projektów, który ma być zrealizowany z otrzymanej kwoty to przebudowa ulicy Budowlanych na odcinku pomiędzy ulicą Kalwaryjską a Skierniewicką w Góra Kalwaria. Prace wykonane będą na długości 450 metrów. Rozebrana zostanie istniejąca nawierzchnia jezdni i chodnika. Powstanie nowa podbudowa oraz nawierzchnia asfaltowa ulicy, a także stanowiska parkingowe, chodnik oraz wjazdy z kostki betonowej. W tym roku wykonana będzie rozbiórka nawierzchni oraz budowa nowej konstrukcji jezdni. Pozostałe prace przewidziane zostały na 2008 rok.

Drugą inwestycją z tych środków, jest przebudowa ulicy Postępu w Zgorzale (gmina Lesznowola) na odcinku od ulicy Raszyńskiej do Dawidowskiej i Karczunkowskiej. Inwestycja polegać będzie na rozbiórce istniejącej oraz budowie nowej nawierzchni. Wykonany zostanie także chodnik i wjazdy do posesji z kostki betonowej oraz elementy odwodnienia. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na oficjalnej stronie powiatu piaseczyńskiego: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor prywatnego serwisu powiat piaseczyński
Tematy:

Informacje6 lipca 2007, 00:00,

Videocon nie restrukturyzuje Thomson TDP Piaseczno

Ucichła sprawa zwolnień i wielkich planów restrukturyzacji zakładu Thomson TDP w Piasecznie. Dziś w gazecie podwarszawskiej Nad Wisłą nr 13, ukazał się artykuł informujący nas o tym, że koncern Videocon odsuwa plany restrukturyzacji zakładu Thomson TDP. W maju 2007 roku w dodatku Dziennika The Wall Street Journal Polska ukazała się informacja o gigantycznej inwestycji koncernu w Piasecznie, który chciał rozpocząć produkcję paneli LCD. Videocon jednak zrezygnował z wprowadzania zmian.

Thomson TDP w Piasecznie
kliknij aby powiększyć

W artykule dowiadujemy się o tym, że pracodawca dał się przekonać, że piaseczyński zakład popadł w kłopoty nie tylko z powodu pogarszającej się sprzedaży, ale także bardzo wysokich pensji personelu zarządzającego i złego zarządzania. Według informacji przewodniczącego NSZZ Solidarność Andrzeja Matulka, podanych w artykule: administracja zarządzająca w Thomson TDP Piaseczno zarabiała od 20 do 45 tysięcy złotych. W zakładzie mają rozpocząć się rozmowy na temat: jak rozwiązać problemy zakładu? Właściciele koncernu Videocon chcą poczekać rok, żeby wygasł układ zbiorowy, który nakazuje im w przypadku masowych zwolnień wypłatę każdemu odchodzącemu 27 pensji. Ciągle zmieniają się plany i strategie właścicieli firmy. Duża część pracowników sama odchodzi z firmy, bo niestabilna sytuacja firmy każdemu daje się we znaki. Jak dalej potoczą się losy pracowników i zakładu Thomson TDP…?

Osoby, które są zainteresowane sprawą Thomson Displays Polska zapraszamy do zapoznania się z poprzednimi informacjami w naszym serwisie: Hinduski Videocon i gigantyczna inwestycja w Piasecznie (2007-05-22), Masowe zwolnienia w Thomson Displays w Piasecznie (2007-04-21). Czekamy na Wasze komentarze, oraz zapraszamy do rozmowy na naszym prywatnym forum powiatu piaseczyńskiego w temacie: Masowe zwolnienia w Thomson Displays.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno