Informacje31 sierpnia 2010, 00:00,

Powiat piaseczyński na lokalnych mapach kultury

Fundacja Wiedza Lokalna we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie zaprasza mieszkańców powiatu piaseczyńskiego - związanych z instytucjami publicznymi lub organizacjami pozarządowymi, a także osoby i firmy prywatne do udziału w projekcie badawczym LOKALNE MAPY KULTURY.

We wrześniu 2010 roku w ramach projektu zorganizowane zostaną dwa spotkania dla twórców i animatorów kultury, w trakcie których zaplanowano dyskusję o lokalnej ofercie kulturalnej, o doświadczeniach, oczekiwaniach i potrzebach w tym zakresie. Celem tych działań jest stworzenie forum do dyskusji dla rozmaitych środowisk - niekoniecznie zgodnych ze sobą co do definicji czym kultura jest i czym być powinna. Poza diagnozą oferty kulturalnej, dostępnej mieszkańcom powiatu, sformułowane zostanie pytanie o to, jakiej kultury mieszkańcy powiatu oczekują, jakiej potrzebują i jaką sami tworzą.

Istotnym elementem badania będą, prowadzone w październiku br., wywiady telefoniczne z mieszkańcami powiatu. Już teraz zwracamy się z prośbą o Państwa przychylność wobec ankieterów. Bardzo liczmy na pomoc mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, z nadzieją, że nasze działanie okaże się pożyteczne dla Państwa społeczności.

Podsumowaniem projektu będzie spotkanie, którego celem będzie prezentacja sporządzonej diagnozy oraz dyskusja na jej temat. Wydarzenie to zaplanowano na początku listopada.

Odpowiedzi na wszelkie pytania dotyczące "Lokalnych map kultury" udzieli Pani Anna Radiukiewicz – badaczka odpowiedzialna za realizację projektu w powiecie piaseczyńskim (e-mail: anna.radiukiewicz@wiedzalokalna.pl). Więcej informacji na temat Fundacji "Wiedza Lokalna" znajduje się na stronie internetowej: www.wiedzalokalna.pl

Projekt "Lokalne mapy kultury" jest współfinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu "Obserwatorium Kultury". Naszym partnerem na terenie powiatu piaseczyńskiego jest Starostwo Powiatowe w Piasecznie.
autor/źródło: Anna Radiukiewicz - Fundacja "Wiedza Lokalna"
Tematy:

Informacje1 września 2010, 00:00,

Slajdowisko i spektakl w Kluboksięgarni w Nowej Iwicznej

Kluboksięgarnia Za Rogiem serdecznie zaprasza w najbliższy piątek 3 września 2010 roku na SLAJDOWISKO, czyli kultowe bajki ze starego rzutnika, a w sobotę 4 września 2010 roku na spektakl i zabawy teatralne. Kluboksięgarnia Za Rogiem znajduje się na Krasickiego 44B w Nowej Iwicznej. Więcej informacji, można przeczytać na stronie internetowej: www.ksiegarniazarogiem.pl Zapraszamy!

KLUBOKSIęGARNIA Za Rogiem

PI¡TEK 3 września godz. 18:30 - SLAJDOWISKO. KULTOWE BAJKI ZE STAREGO RZUTNIKA . Odrobina wzruszeń i mnóstwo śmiechu przy tradycyjnych baśniach i historiach, wyświetlanych na slajdach ze starego rzutnika, w przezabawnej interpretacji aktora Teatru Lalka, Wojciecha Słupińskiego. Dla dzieci w wieku 4-10 lat. Bilety: 25 zł / dziecko + rodzice.

SOBOTA 4 września godz. 11:00 - ZABAWY TEATRALNE / SPEKTAKL TEATRALNY. Zaczynają się próby teatralne, więc w tym tygodniu, w zależności od czasu współpracujących z nami aktorów Teatru Lalka, będzie przedstawienie dla dzieci z Romanem Holcem i Michałem Burbą, lub zabawy teatralne, które poprowadzi jeden z nich. Zapraszamy dzieciaki 0d 3 do 9 lat. Bilety: 25 zł / dziecko + rodzice.
autor/źródło: Teresa Jaskulska-Gil i Monika Krawiecka - Kluboksięgarnia w Nowej Iwicznej
Tematy:Lesznowola