Informacje27 sierpnia 2012, 00:00,

POTRZEBNA KREW - PODZIEL SIę żYCIEM

Lato i wakacje to czas, kiedy stali dawcy krwi są na urlopach, a większa liczba wypadków w tym okresie powoduje niedobory w bankach krwi. Kto może niech wspiera potrzebujących. W najbliższym czasie życiodajny płyn będzie zbierany także dla mieszkańca naszego powiatu Sylwestra Zwęglińskiego chorego na raka wieloletniego, zasłużonego krwiodawcy.

POTRZEBNA KREW PODZIEL SIę żYCIEM

Najbliższe zbiórki krwi na naszym terenie:
28 sierpnia Auchan Piaseczno (11:00 – 16:00)
4 września Kościół św.Anny w Piasecznie (9:00 – 13:00)
17 września Jatki w Górze Kalwarii (9:00 – 13:00)

Zachęcamy do udziału w akcji! Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne. Krew pobiera się zawsze sprzętem jednorazowego użytku!

Kandydat na dawcę krwi lub dawca krwi powinien:
- w ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi wypić ok. 2 l płynów (woda mineralna, soki) - być wyspanym
- spożyć lekki posiłek (np. pieczywo, chuda wędlina, ser biały, dżem)
- wykluczyć z diety tłuszcze pochodzenia zwierzęcego: mleko, masło, kiełbasę, pasztet, śmietanę, rosół, tłuste mięso oraz jajka orzeszki ziemne i ciasta kremowe
- ograniczyć palenie papierosów
- nie zgłaszać się do oddania krwi jeśli jest przeziębiony (katar) lub przyjmuje leki
- nie przychodzić do oddania krwi po spożyciu alkoholu
- pamiętaj o dowodzie osobistym (oddać krew mogą tylko osoby pełnoletnie)

Organizatorem zbiórek krwi jest Zarząd Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie.
autor/źródło: Arkadiusz Strzyżewski

Informacje27 sierpnia 2012, 00:00,

Motyl i skafander - Letnie Kino pod Gwiazdami

Gminny Ośrodek Kultury w Lesznowoli zaprasza mieszkańców na kino plenerowe pt. LETNIE KINO POD GWIAZDAMI, podczas którego zostanie wyświetlony film MOTYL I SKAFANDER. Seans odbędzie się 31 sierpnia 2012 roku o godz. 21.00. Miejsce kina pod gwiazdami: parking przy Urzędzie Gminy Lesznowola, ul.. G.R.N. 66, pod oknami GOK. Wstęp wolny. Zachęcam do odwiedzenia kina plenerowego w Lesznowoli.

MOTYL I SKAFANDER - LETNIE KINO POD GWIAZDAMI

Motyl i skafander to prawdziwa historia redaktora francuskiego czasopisma "Elle", Jean-Dominique'a Bauby, który w wieku 43 lat zostaje sparaliżowany w wyniku udaru. Paraliż obejmuje całe jego ciało z wyjątkiem lewego oka. Mogąc posługiwać się jedynie okiem do komunikowania się z bliskimi, Bauby próbuje odtworzyć wspomnienia i opisać wszystkie aspekty swojego wewnętrznego świata - poczynając od psychicznego udręczenia spowodowanego uwięzieniem we własnym ciele, po wyimaginowane opowieści ze światów, które odwiedził w swoim umyśle.

autor/źródło: Marcin Borkowski - serwis mieszkańców gminy Lesznowola
Tematy:Lesznowola