Informacje24 października 2014, 07:55,

Poszukujemy zaginionej 16-latki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Policjanci z Piaseczna poszukują 16-letniej Moniki Karlikowskiej, która w dniu 7 października 2014 roku wyszła z domu i do chwili obecnej nie wróciła. Dziewczyna nie nawiązała także żadnego kontaktu z najbliższą rodziną ani znajomymi. Prosimy o kontakt każdą osobę, która mogła widzieć zaginioną lub posiada informacje na temat jej miejsca pobytu.

Poszukujemy zaginionej 16-latki

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie poszukują 16-letniej Moniki Karlikowskiej, która w dniu 7 października 2014 roku około godziny 7.30 wyszła z domu z zamiarem dotarcia do szkoły w Warszawie. Zaginiona jest szczupłej budowy ciała, wzrostu około 165 cm. Ma długie proste włosy w kolorze blond, nosi okulary - oprawki koloru czarnego w kształcie prostokąta. Cechą charakterystyczną u zaginionej jest tatuaż na prawym przedramieniu - napis w języku hiszpańskim „ szalone życie”.

W chwili zaginięcia ubrana była w czarną kurtkę, spodnie typu jeans koloru niebieskiego i buty trampki, na których namalowane były różowe kwiatki. Do chwili obecnej zaginiona nie nawiązała żadnego kontaktu z najbliższą rodziną ani znajomymi. O pomoc w odnalezieniu Moniki Karlikowskiej prosimy każdą osobę, która od 7 października 2014 roku mogła widzieć w/w. W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji o zaginionej prosimy o kontakt osobisty z policjantami z Piaseczna lub telefoniczny.

Poniżej podajemy numery pod jakimi przyjmiemy informacje od Państwa:
(022) 60- 45-213 – Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie
(022) 60-45-227 - Prowadzący sprawę policjant z Wydziału Prewencji KPP w Piasecznie
997 oraz 112 telefony obowiązujące na terenie całego kraju
602-341-026 – Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje24 października 2014, 17:54,

XX-lecie Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

W siedzibie Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii odbyły się obchody XX-lecia Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku oraz XV-lecia współpracy z samorządem gminnym i powiatowym. Uroczystości rozpoczął występ zespołów ludowych URZECZEni i KALWARKI. Zespół URZECZEni działa przy TOnZ Oddział w Czersku. Powstał w kwietniu 2014 r. z inicjatywy prezes Barbary Jabłońskiej i ma na celu promocję oraz przekazywanie wiedzy o regionie Urzecze gwarowo zwanym Łurzyce odkrytym przez dr Ł. M. Stanaszka. Zespół KALWARKI działa od wielu lat przy Ośrodku Kultury w Górze Kalwarii. Premiera wspólnego występu zespołów odbyła się 6 września br. podczas obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Czersku. Zespoły zaprezentował tańce: „Szot”, „Kujawiak i Oberek”, „Kurpie”, „Olender” oraz piosenki: „Kołysała ryba wodę”, „Piosenka nawodna”, „Pytają się ludzie”, „Flisaczkowa żona”. Po czym rozpoczęła się oficjalna część jubileuszu XX-lecia TOnZ w Czersku prowadzona przez prezesa Barbarę Jabłońską. W pierwszej kolejności pani Prezes dziękowała władzom samorządów: wojewódzkiego, powiatowego i gminnego za współpracę i wsparcie działań Towarzystwa.

XX-lecie Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku

Starosta piaseczyński Jan Dąbek i przewodnicząca Rady Powiatu Piaseczyńskiego Maria Mioduszewska oraz członek Zarządu Stefan Dunin, burmistrz Dariusz Zieliński i przewodniczący Rady Miejskiej Miasta i Gminy Góra Kalwaria Zbigniew Bugno otrzymali dyplomy oraz pamiątkę - replikę kubka sprzed 2000 lat nazwanego „Kubek typu Czersk”. Podziękowania oraz „Kubek typu Czersk”, za działalność społeczną i wkład w rozwój kultury, otrzymali członkowie Towarzystwa, media, sponsorzy oraz członkowie zespołów URZECZEni i Kalwarki. Pani Barbara Jabłońska prezes Towarzystwa została uhonorowana z inicjatywy władz Gminny Góra Kalwaria Srebrnym Krzyżem Zasługi RP – krzyż zostanie wręczony w innym terminie. W imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego gratulacje przekazała Bożena Żelazowska, zastępca Kierownika Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, radny Sejmiku Mazowieckiego Mateusz Baj oraz przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Rosłonek.

Ważnym punktem uroczystego Jubileuszu było wręczenie Towarzystwu przez Starostę Piaseczyńskiego i Przewodniczącą Rady Powiatu, po raz pierwszy, Odznaki Honorowej Powiatu Piaseczyńskiego przyznanej na wniosek Gminy Góra Kalwaria. Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego na wniosek powiatu piaseczyńskiego uhonorował Srebrną i Złotą Odznaką „Za opiekę nad zabytkami” dziesięciu członków Oddziału Towarzystwa. Dodatkowym wyróżnieniem dla członka Towarzystwa dr Ł. M. Stanaszka na wniosek Zarządu Oddziału TOnZ w Czersku było wręczenie przez Burmistrza i Przewodniczącego Rady Miejskiej Miasta i Gminy Góra Kalwaria Uchwały Rady o przyznaniu zaszczytnego odznaczenia „Zasłużony dla Góry Kalwarii”.

Niespodzianką Jubileuszu było uhonorowanie przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Odznaką Honorową „Zasłużony dla kultury polskiej” Jolanty Koszady, Naczelnika Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Powiatu Piaseczyńskiego za szczególne zasługi na rzecz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. W imieniu Ministra odznaką przekazała pani Bożena Żelazowska. Ta piękna inicjatywa wyszła z Oddziału TOnZ w Czersku i przy poparciu organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury powiatu piaseczyńskiego.

Towarzystwo otrzymało od organizacji pozarządowych oraz instytucji kultury działających na terenie powiatu piaseczyńskiego i innych zaproszonych gości wiele gratulacji i dyplomów za swoją dwudziestoletnią działalność na rzecz krzewienia wiedzy historycznej i opieki nad zabytkami. Wszyscy uczestnicy uroczystości otrzymali folder „XX-lecie TOnZ Oddział w Czersku”. Obchody Jubileuszu uświetnił koncert „Dawnych wspomnień czar” w wykonaniu solistki Warszawskiej Opery Kameralnej Justyny Reczeniedi, przy fortepianie Wojciech Antosik absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny F. Chopina). Na zakończenie pani Prezes zaprosiła wszystkich na poczęstunek i tort jubileuszowy ufundowany przez Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

Folder XX-lecie TOnZ oddział w Czersku - do pobrania (16 MB) >>> TOnZ_folder_20_lat.pdf

Opr.: mgr Jolanta Koszada, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu
Barbara Jabłońska, Prezes Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku

Przeczytaj też: Oni zaśpiewają dla nas: Ona tańczy dla mnie. Już w ten Weekend!

 
autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie