Informacje29 lutego 2016, 21:30,

Poszukiwany 8-letni Fryderyk Pawłowski

Policjanci z Piaseczna poszukują 8- letniego Fryderyka Pawłowskiego. W dniu 21 lutego tego roku około godziny 23.00 został on zabrany z domu rodzinnego przez swoją matkę. Do chwili obecnej kobieta nie skontaktowała się i nie poinformowała ojca, gdzie przebywa z dzieckiem.

POSZUKIWANY 8-LETNI FRYDERYK PAWŁOWSKI

Policjanci z Piaseczna zajmujący się poszukiwaniem osób nieletnich zwracają się z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu 8- letniego Fryderyka Pawłowskiego s. Bartłomieja

Z zebranych przez policjantów informacji wynika, że w dniu 21 lutego 2016 roku około godziny 23.00 chłopiec wraz z matką wyszedł z domu. Do chwili obecnej kobieta nie nawiązała kontaktu z ojcem dziecka i nie poinformowała, gdzie przebywa 8- letni Fryderyk Pawłowski.

Dziecko ma około 135 cm wzrostu, jego waga to 35 kg. Chłopiec jest szczupłej budowy ciała, ma twarz owalną, włosy długie do ramion koloru blond.

Wszystkie osoby mogące pomóc w ustaleniu miejsca jego pobytu i prowadzonych poszukiwaniach, proszone są o bezpośredni kontakt z Komendą Powiatową Policji w Piasecznie pod numerem telefonu 22 756 70 18 lub pod numerem alarmowym 112 na terenie całego kraju.

Informacje29 lutego 2016, 21:51,

Relacja z Piaseczyńskiego Marszu Żołnierzy Wyklętych w Piasecznie

W niedzielę 28.02 w Piaseczyńscy ONR-owcy zorganizowali lokalne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Zaczęło się o godzinie 13:00 piknikiem z Grupą Historyczno-Edukacyjną "Szare Szeregi". Mieszkańcy mieli okazję zobaczyć z bliska broń używaną podczas II wojny światowej, z której korzystali również Wyklęci. O godzinie 14 zostały wygłoszone przemówienia (przemawiał Tomasz Kalinowski, Marcin Gwardys, Zbigniew Mucha i dr Krzysztof Kawęcki), oraz został odczytany list Prezydenta RP Andrzeja Dudy do uczestników, ponieważ Pan Prezydent objął piaseczyński marsz Narodowym Patronatem.

RELACJA Z PIASECZYŃSKIEGO MARSZU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W PIASECZNIE

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Po przemówieniach kilkuset mieszkańców naszego miasta ruszyło w pochodzie skandując hasła ku czi niezłomnych oraz śpiewając patriotyczne piosenki. Trasa marszu skończyła się przy bramie na cmentarza parafialnego. Delegacja Obozu Narodowo-Radykalnego udała się z wieńcem, który złożyła na grobie Włodzimierza Kozakiewicza ps. "Barry". Kozakiewicz był partyzantem działającym na terenie powiatu piaseczyńskiego po zakończeniu II wojny światowej. Działał w szeregach Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

RELACJA Z PIASECZYŃSKIEGO MARSZU ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH W PIASECZNIE

Organizatorzy zakończyli zgromadzenie inicjując wspólne odmówienie modlitwy Narodowych Sił Zbrojnych i odśpiewaniem hymnu narodowego.

Tomasz Kalinowski
Rzecznik prasowy ONR Brygada Mazowiecka