Informacje13 września 2021, 14:10,

Porównujemy wartości odżywacze czarnego bzu z innymi owocami

Porównujemy wartości odżywacze czarnego bzu z innymi owocami

Sprawdziliśmy kaloryczność czarnego bzu. Jeśli chcesz wiedzieć jak ten produkt wypada w prównaniu z innymi owocami to koniecznie czytaj dalej.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Udostępnij. To zainteresuje Twoich znajomych


Czarny bez - kalorie i wartości odżywcze

Czarny bez zawiera 73 kcal na 100g.

Na przykład garść owoców czarnego bzu (43 g) to około 31 kalorii (kcal).

Odpowiada to ok. 1% dziennego zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłego człowieka o średniej wadze i przeciętnej aktywności fizycznej (Przyjęto dzienne zapotrzebowanie w wysokości 2400kcal).

Przeczytaj też: Czy agrest jest dobrym wyborem w porównaniu z innymi owocami? Sprawdziliśmy

Jednocześnie czarny bez zawiera 0.66g białka, 18.4g węglowodanów 0.5g tłuszczy. Czy to dużo czy mało dowiesz się porównująć te ilości z ilością wartości odżywczych w innych owocach. Spójrz na tabele poniżej.

per 100gCzarny bez (owoce, kwiaty)Wiśnie
Kalorie73 63
Węglowodany18.4 g16.1 g
Tłuszcze0.5 g0.2 g
Błonnik7 g2.1 g
Białko0.66 g1.06 g
Wapń38 mg13 mg
Żelazo1.6 mg0.36 mg
Magnez5 mg11 mg
Potas280 mg222 mg
Cynk0.11 mg0.07 mg
wit. B20.06 mg0.033 mg
wit. B30.5 mg0.154 mg
wit. B60.23 mg0.049 mg
wit. B96 mg4 mg
wit. C36 mg21 mg

Źródło: Black lilac vs CherryInformacje zawarte w tym artykule pochodzą z serwisu calories-info.com (link: Black lilac Compares)

autor/źródło: wszystkoojedzeniu.pl

Napisz komentarz

Artykuł partnerski27 sierpnia 2021, 08:57,

Śniadanie czy lunch? Znajdź restaurację

Śniadanie czy lunch? Znajdź restaurację

Jedzenie jest bardzo ważną częścią życia człowieka. Nie tylko na poziomie biologicznym, jako potrzeba najniższego rzędu, której brak zaspokojenia może doprowadzić do śmierci.

Przewiń w dół aby czytać dalej

Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Jest też ważne na poziomie kulturalnym i towarzyskim. W końcu ludzie uczynili z jedzenia formę sztuki. Nowe restauracje wyrastają na każdym kroku i bardzo łatwo jest odbyć kulinarną podróż dookoła globu bez konieczności wyjeżdżania z takiej, na przykład, Warszawy czy innego dużego miasta. Tutejsze jedzenie potrafi zaskoczyć naprawdę wyjątkowym smakiem, a w menu znajdziecie naprawdę niesamowite pozycje - wszystko zależy od restauracji, a tych jest naprawdę mnóstwo. Wystarczy tylko znaleźć miejsce odpowiednie dla siebie.

  1. Restauracja odpowiednia dla twoich potrzeb
  2. Restauracje warszawskie
  3. Śniadania na mieście

Owoce morza czy kuchnia wegańska? Znajdź restaurację dla siebie!

Restauracje są tak różne, że wybór może naprawdę być utrudniony. Szukasz najlepszych pizz neapolitańskich? A może zależy ci na czymś w ścisłym centrum Warszawy, gdzie panuje atmosfera idealna do prowadzenia biznesu?  A może chcesz po prostu pyszny posiłek i chcesz, by w danym miejscu panowała swobodna, niezobowiązująca atmosfera? Wszystko to jest możliwe do osiągnięcia. Bez względu na to, czy masz ochotę na wegański ramen czy dobre wino w towarzystwie najlepszej kuchni francuskiej, gdzie szefem kuchni jest osoba, która uczyła się od francuskich mistrzów patelni - restauracje w Warszawie mają to wszystko i jeszcze więcej.

Restauracje Warszawa - podróż kulinarna w zasięgu ręki

Rodzinny obiad, który przypomni smaki dzieciństwa i wakacje u ukochanej babci? A może pyszne sushi albo dania główne kuchni amerykańskiej? A może gruzińskie pierożki lub włoskie pasty albo węgierski gulasz? Autorskie koktajle nawiązujące do kultu ludzi z całego świata? Z czystym sumieniem można stwierdzić, że możesz to wszystko mieć - nieważne czy to wegańskie sushi czy domowy obiad z polskich produktów, które szef kuchni osobiście wybierał. Wszystko to mają restauracje na Mokotowie. Jednak nie musisz jechać aż na Mokotów - na starym mieście też znajdziesz wspaniałe knajpy. Również restauracje Ursynów nie chcą być w żadnym aspekcie gorsze.

Śniadania na mieście - coraz modniejszy sposób spędzania czasu

Fajne miejsce na lunche w Warszawie może polecić praktycznie każdy, kto mieszka i pracuje w Warszawie. To nic nadzwyczajnego. Tym, co może nadal wydawać się nieco egzotyczne jest doskonałe miejsce na śniadania w Warszawie. Śniadaniownie jeszcze nie tak dawno temu były czymś nieznanym, ale ludzie coraz bardziej doceniają jedzenie śniadań na mieście i ta forma zyskuje w oczach gości.

autor/źródło: znajdzlunch.pl
Tematy:

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie