Informacje15 lutego 2012, 00:00,

Poradnictwo obywatelskie prawne Góra Kalwaria

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria informuje mieszkańców, że w Górze Kalwarii działa bezpłatne poradnictwo obywatelskie i prawne. Punkt poradnictwa znajduje się przy Urzędzie Miasta i Gminy, w dawnej siedzibie Obrony Cywilnej (wejście od ul. Piłsudskiego). Doradcy przyjmują w poniedziałki w godz.: 13.00-17.00. Porady i informacje udzielane są w sprawach dotyczących sfery życia społecznego i publicznego. Z pomocy może skorzystać każdy, kto potrzebuje wsparcia w rozwiązaniu problemów życiowych, a kogo nie stać na pomoc odpłatną.

BEZP£ATNE PORADNICTWO OBYWATELSKIE I PRAWNE W GÓRZE KALWARII

Dla osób zależnych od opieki innych, ludzi starszych czy niepełnosprawnych – dla których samodzielne dotarcie do punktów doradztwa z różnych powodów jest niemożliwe - przewidziane jest także poradnictwo domowe na życzenie. Terminy porad domowych można uzgodnić podczas dyżurów doradców lub telefonicznie w Centrum Porad Prawnych i Obywatelskich w Piasecznie, od poniedziałku do czwartku w godz. 10 –17 pod nr tel.: 22 756 76 64.

Punkt poradnictwa jest częścią realizowanego na terenie powiatu piaseczyńskiego projektu: Co każda Obywatelka i każdy Obywatel wiedzieć powinni, realizowanego przez Fundację Pomocy Bezrobotnym i Bezdomnym Domus et Labor, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Poniżej - szczegółowy zakres udzielanych porad. Porady udzielane są w zakresie spraw: mieszkaniowych, rodzinnych, świadczeń socjalnych, zatrudnienia i bezrobocia, stosunków międzyludzkich, finansowych, konsumenckich, sporu obywatela i instytucji, niepełnosprawności, spadkowych, własności, pozbawienia wolności.

Informacje15 lutego 2012, 00:00,

Koncert zespołu LE BLUE w Gospodzie Zalesie

Gospoda w Zalesiu Dolnym zaprasza mieszkańców, na koncert zespołu LE BLUE. Zespół podczas koncertu, prezentuje zarówno własne kompozycje, jak i covery, oraz standardy we własnych, unikalnych aranżacjach. Koncert Le Blue odbędzie się w najbliższą sobotę 18 lutego 2012 roku, start o godzinie 20.00. Miejsce koncertu: Gospoda w Zalesiu (Al. 3-go Maja 1, Zalesie Dolne). Zapraszamy na koncert zespołu LE BLUE. Wstęp wolny.

Fragment koncertu Le Blue, który odbył się 4.09.2011 r. w Ogród Bar w Piasecznie

LE BLUE zespół został założony w roku 1996 przez Piotra Maciaka (gitary elektryczna, akustyczna i klasyczna, aranżacje, lider zespołu) i Beatę Kossowską (harmonijka ustna i śpiew). Ten duet przez wiele lat stanowił trzon grupy. Współbrzmienie gitary oraz harmonijki nadawało swoisty charakter muzyce Le Blue. Zespół w specyficzny sposób łączy w swoim repertuarze rock, jazz i blues z polską muzyką ludową tworząc niepowtarzalny styl. Od marca 2011 roku do zespołu dołączyła nowa wokalistka Daria Iwan. Zespół występuje w składzie: Piotr Maciak (gitary), oraz Daria Iwan (śpiew).