Informacje9 listopada 2007, 00:00,

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Piasecznie

Oficjalny serwis Starostwa Powiatu Piaseczyńskiego www.piaseczno.pl poinformował o uruchomieniu w Piasecznie punktu konsultacyjnego Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Punkt konsultacyjny działa w Gimnazjum Nr 1 (gabinet nr 9), przy ulicy Sikorskiego 20 w Piasecznie. Psycholog przyjmuje od 1 listopada do 31 grudnia 2007 roku: czwartek: (16:00 - 20:00), piątek: (13:00 - 17:00).

Punkt konsultacyjny Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Piasecznie, został uruchomiony zgodnie z rządowym programem poprawy stanu bezpieczeństwa w szkołach i placówkach oświatowych pod nazwą: Zero tolerancji dla przemocy w szkole. Działalność punktu konsultacyjnego skierowana jest do dzieci, rodziców i nauczycieli w celu zwiększenia pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych, emocjonalnych oraz edukacyjnych.
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno

Informacje10 listopada 2007, 00:00,

Marcin Lachowicz na Mistrzostwach Świata Armwrestling

W październiku w bułgarskiej miejscowości Veliko Turnovo odbyły się Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu (siłowaniu się na ręce). Podczas turnieju Armwrestling wystartowało prawie 1000 zawodników z 42 krajów z całego świata. W Bułgarii nie mogło zabraknąć Kadry Narodowej. Ostatecznie 40 Polaków walczyło o jak najwyższe miejsca na podiom. Trójka Polaków zdobyła cztery medale: Grzegorz Nowak (dwa srebra: lewa i prawa ręka w kategorii junior +80kg), Bartosz Jakubowski (brąz na rękę lewą w kategorii osób niepełnosprawnych do 90kg), oraz Karolina Szafran (brąz na rękę prawą w kategorii juniorki +70kg). Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Marcina Lachowicz Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu. ¬ródło: Kurier Południowy

Wśród członków Kadry Narodowej nie zabrakło reprezentanta powiatu piaseczyńskiego, czyli: Marcina Lachowicza. Marcin Lachowicz, przechodząc przez kolejne etapy turnieju World Championships 2007, miał za przeciwników zawodników z takich krajów jak: Rosja, USA, Brazylia czy Japonia. Mieszkaniec Piaseczna wywalczył wysokie 14 miejsce, które robi wrażenie przy randze zawodów, czyli Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu, w którym startowało prawie 1000 zawodników. Zdjęcia i filmiki można obejrzeć na stronie ArmBETS.TV The Armwrestling Television: www.armbets.tv Informacja: dostęp do wartościowych materiałów jest płatny.

W Kurierze Południowym (nr 42), pojawił się wywiad przeprowadzony z Marcinem Lachowiczem, z którego możemy przeczytać osiągnięcia mieszkańca Piaseczna. Marcin Lachowicz, na swoim koncie ma dwa tytuły Mistrza Polski, I miejsce na Pucharze Polski, II miejsce w kategorii open na Pucharze Polski, I miejsce na Professional Armwrestling League oraz V miejsce na Pucharze Świata Zawodowców. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Podczas wywiadu Marcin Lachowicz zachęcił wszystkich chętnych do spróbowania swoich sił w Armwrestlingu. Chętnych zaprasza do klubu UKS Armfight Piaseczno, gdzie pod fachowym okiem instruktora będą mogli zgłębić tajniki armwrestlingu. Treningi odbywają się we wtorki, czwartki i soboty, w GOSiR Piaseczno (ul. Sikorskiego 20). Od 2008 roku klub Armfight Piaseczno stanie się sekcją sportową KS Piaseczno, co na pewno przyczyni się do dalszego rozwoju tego sportu na terenie Mazowsza. Na wszystkie pytania zainteresowanych tą dyscypliną sportu, Marcin Lachowicz postara się odpowiedzieć pod numerem telefonu: 0503-155-898.

Armwrestling (siłowanie na ręce) to typowy sport walki. Pojedynki trwają od kilku sekund do nawet kilku minut. O zwycięstwie decydują m.in. technika, taktyka, specyficzna siła, szybkość i psychika zawodnika - podobnie jak w zapasach i judo. Walki odbywają się na stojąco przy specjalnym stole przymocowanym do podłoża. Do niedawna walczono również na siedząco, ale obecnie powszechnie stosowana jest pozycja stojąca. Takie ustawienie zawodników jest znacznie efektowniejsze i wymaga od zawodników zaangażowania wszystkich grup mięśniowych. W zawodach Armwrestlingowych startują kobiety jak i mężczyźni. Więcej o Armwrestlingu możecie przeczytać na stronie Federacji Armwrestling Polska: www.armpower.net
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno