Informacje6 listopada 2013, 00:00,

Pomysł na Józefosław - informacja UMiG

Gmina Piaseczno przystąpiła do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na dwóch obszarach należących do miejscowości Józefosław. Pierwszy obszar ograniczony ulicami: Julianowską, Geodetów, Wilanowską a od północy południowymi granicami działek 106, 99/3 i 99/7 jest już na etapie prac planistycznych. Do drugiego, stanowiącego większego część Józefosławia obszaru, składać można do 26 listopada swoje wnioski.

PRZY PLANOWANIU WARTO PATRZEć NIE TYLKO PRZEZ PRYZMAT PROBLEMÓW, ALE PRZEDE WSZYSTKIM DRZEMI¡CEGO W MIEJSCOWOŚCI POTENCJA£U
Przy planowaniu warto patrzeć nie tylko przez pryzmat problemów, ale przede wszystkim drzemiącego w miejscowości potencjału

– Stanęliśmy przed nie lada wyzwaniem – jak na zabudowanym obszarze, na dodatek w większości zagrodzonym wprowadzić usługi publiczne, skomunikować ze sobą wschodnią i zachodnią część miejscowości oraz wygospodarować tereny potrzebne do przygotowania skwerów i otwartych terenów rekreacyjnych. Otworzone są obecnie oferty przetargowe na rozbudowę Zespołu Szkół w Józefosławiu, uruchomiliśmy niedawno filię Centrum Kultury na tym obszarze, wkrótce przedstawimy nasze propozycje na zaaranżowanie terenów zielonych i stref wypoczynku. Wkrótce wybudowany zostanie chodnik i ścieżki rowerowe wzdłuż ulicy Julianowskiej, przystąpimy też to przebudowy ul. Geodetów – mówi Zdzisław Lis Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno

Józefosław od kilkunastu lat jest najdynamiczniej rozwijającą się podwarszawską miejscowością. Jednak w ślad za ofertą mieszkaniową developerów długo nie powstawała tam dobrej jakości przestrzeń publiczna czy infrastruktura społeczna pomagająca budować więzi lokalne.

KONCEPCJA USPRAWNIENIA KOMUNIKACJI
Koncepcja usprawnienia komunikacji

O pomoc w przygotowaniu analizy oraz propozycji kierunków, jakie można nadać działaniom na tym obszarze, urząd miasta zwrócił się do doświadczonej holenderskiej firmy RDH Architekci Urbaniści, która wcześniej przygotowała m.in. koncepcję zagospodarowania terenu targowiska i budowy nowej szkoły w centrum Piaseczna. Zdaniem Holendrów ważne jest, aby na Józefosław spojrzeć nie tylko przez pryzmat jego problemów, ale też przede wszystkim istniejących jeszcze możliwości.

Z jednej strony miejscowość ta jest słabo skomunikowana, brakuje w niej punktów usługowych oraz przestrzeni publicznej, mieszkańcy nie są zintegrowani i wielu z nich nie czuje relacji z miejscem zamieszkania. Z drugiej strony Józefosław okala Las Kabacki, który stanowić może dopełnienie lokalnej oferty miejsc aktywnego wypoczynku, są też jeszcze tereny możliwe do przekształcenia, tak aby odzyskać lokalny klimat i wydobyć atuty związane z życiem w małej, dobrze zorganizowanej lokalizacji.

ZIELONE TERENY NA OBSZARZE JÓZEFOS£AWIA
Zielone tereny na obszarze Józefosławia

Zachęcamy, zwłaszcza mieszkańców Józefosławia do zapoznania się koncepcją RDH na stronie internetowej urzędu www.piaseczno.eu. – Wizja Holendrów może być materiałem wyjściowym do rozmów nad zapisami planu, aczkolwiek niektóre pomysły mogą wydawać się kontrowersyjne. Dlatego zachęcam do czynnego udziału w konsultacjach – mówi Daniel Putkiewicz zastępca burmistrza. – Chciałbym, aby jak najwięcej pomysłów mieszkańców znalazło odzwierciedlenie w nowym planie zagospodarowania, a sama praca nad planem była podstawą do dyskusji o tożsamości i przyszłości Józefosławia – dodaje.
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno

Informacje6 listopada 2013, 00:00,

Koncert zespołu Pizza Driver Cover Band

8 Ball Club w Piasecznie zaprasza mieszkańców na koncert zespołu Pizza Driver, który odbędzie się w najbliższą sobotę 9 listopada 2013 roku, start o godzinie 21.00. 8 Ball Club, znajduje się przy ul. Jana Pawła II 10 w Piasecznie (w budynku pod bankiem Millennium, wejście z boku budynku). Strona internetowa 8 Ball Club: www.8ballclub.pl