Informacje3 czerwca 2019, 06:00,

Pomóżmy Michałowi w jego walce z chorobą


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


20-letni Michał Lorens, mieszkaniec Józefosławia, ma obecnie trzecią wznowę ostrej białaczki limfoblastycznej. Poprzednie kuracje udało się sfinansować dzięki wsparciu tak wspaniałych ludzi jak Państwo. Obecnie jedyną szansą jest leczenie w Chinach. Terapia nazywa się Car-T cells. Już raz Michał był leczony tą metodą i była ona bardzo skuteczna. Niestety, ponieważ białaczka się zmutowała, terapia musi być powtórzona, tylko teraz trzeba tak zmodyfikować limfocyty Michała, żeby zwalczyły postać, która jest obecnie. Te Chiny, ta podróż życia już teraz trzymają Michała na duchu. Gdyby nie dostał tej szansy, prawdopodobnie nie chciałby się już dalej leczyć! 20 lat to nie jest czas na umieranie. Dlatego ośmielamy się prosić Państwa o wsparcie finansowe- liczy się dosłownie każda złotówka. Obecnie zostało nam 5 dni za zebranie brakujących jeszcze 73 000 zł - tak wiele i tak niewiele dzieli nas od kupienia Michałowi biletu do stacji ŻYCIE. Serdecznie proszę o pomoc- brak pomocy oznacza skazanie go na śmierć https://www.siepomaga.pl/michal-lorens#wplaty
#Teresaiprzyjaciele

Pomóżmy Michałowi w jego walce z chorobą

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Komentarze

Anonimowy, 16 lipca 2019
Kochani- zbiórka dla Michała jest na ostatniej prostej- mamy niecałe 5 tysięcy do zebrania dzięki darowiźnie wpłaconej na konto fundacji przez firmę REHMEDICA. Troszkę wysiłku i zabiegów grupa #Teresaiprzyjaciele w to włożyła, ale dla Michała naprawdę warto poświęcać czas i energię. Pomóżcie w zazielenieniu paska do końca. Każda wpłata się liczy. WSPARŁO 9 378 OSÓB 486 770 zł (99,03%) BRAKUJE JESZCZE 4 720 ZŁ
Wioletta Sulima, 16 lipca 2019
Ogrom cierpienia jakie już zniósł Michał jest porażający tym bardziej, że choroba dopadła go w okresie, który Jego rówieśnicy spędzają w sposób beztroski… Michałowi nie było to dane. Musiał dorosnąć i podejmować najtrudniejsze decyzje,… Zróbmy wszystko, by zwrócić Mu jego dawne życie. Sprawmy, byt miał plany i marzenia. WSPARŁY 8 432 OSOBY 433 985 zł (88,29%) BRAKUJE JESZCZE 57 505 ZŁ
Wioletta Sulima, 16 lipca 2019
Kochani pomóżmy Michałowi dozbierać tą brakującą kwotę by mógł zawalczyć ostatni raz o ŻYCIE
Informacje2 czerwca 2019, 17:15,

Festiwal im. Witolda Maliszewskiego w Zalesiu Dolnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

2 czerwca 2019 roku o godz. 19.15 odbędzie się FESTIWAL IM. WITOLDA MALISZEWSKIEGO. W programie: POLSKA MUZYKA CHÓRALNA. Wykonawcy: Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie pod dyrekcją Michała Dąbrowskiego. Prowadzenie koncertu – Malina Sarnowska. Miejsce: Zalesie Dolne, Kościół pw. NMP Wspomożenia Wiernych, ul. Modrzewiowa 2. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy. 

Festiwal im. Witolda Maliszewskiego w Zalesiu Dolnym

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Festiwal im. Witolda Maliszewskiego to cykl koncertów muzyki klasycznej dedykowanych piaseczyńskiemu kompozytorowi z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Organizatorzy: Centrum Kultury w Piasecznie, Stowarzyszenie Sztuka i Pasja. Miejsce: Kościoły dekanatu piaseczyńskiego.

Witold Maliszewski – polski kompozytor, dyrygent i pedagog. Urodził się 20 sierpnia 1873 roku w Mohylowie na Podolu. Był założycielem i dyrektorem (1913–1921) Konserwatorium w Odessie, które wykształciło wielu muzyków światowej sławy. Terror bolszewicki zmusił kompozytora do opuszczenia Odessy w 1921 roku i przyjazdu do Warszawy. W Warszawie Maliszewski był dyrektorem Państwowego Konserwatorium Muzycznego, przemianowanego na Wyższą Szkołę Muzyczną im. Fryderyka Chopina (1922–1927) oraz prezesem Warszawskiego Towarzystwa Muzycznego (1925–1928) . W roku 1927 pełnił funkcję przewodniczącego jury I Konkursu Chopinowskiego. 10 listopada 1933roku „za zasługi na polu twórczości i pedagogiki muzycznej” został odznaczony przez Prezydenta RP Ignacego Mościckiego Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Najsłynniejszym uczniem W. Maliszewskiego był Witold Lutosławski. Witold Maliszewski zmarł 18 lipca 1939 w Zalesiu Dolnym. Jego grób znajduje się na piaseczyńskim cmentarzu parafialnym przy ul. Kościuszki. Był kompozytorem konserwatywnym, pozostającym pod wpływem neoromantyków rosyjskich, zwłaszcza swego nauczyciela, Rimskiego-Korsakowa oraz Głazunowa. Do najważniejszych dzieł Maliszewskiego należy: 5 symfonii, 3 kwartety smyczkowe, balety Boruta i Syrena, Requiem (1930), Missa Pontificalis (1930), Koncert b-moll na fortepian i orkiestrę (1938), Kwintet smyczkowy d-moll oraz Wielka kantata biblijna.

MALINA SARNOWSKA – skrzypaczka, animatorka kultury, pedagog Ukończyła z wyróżnieniem warszawską Akademię Muzyczną w klasie skrzypiec prof. Julii Jakowicz oraz podyplomowe studia pedagogiki muzyki i tańca „Orff Schulwerk” w Instytucie Orffa w Salzburgu. Pracą pedagogiczną zajmuje się od lat. Była zaangażowana w koncerty edukacyjne (jako prowadząca i wykonawczyni) Filharmonii Narodowej. Współpracuje z wieloma instytucjami kulturalnymi, prowadzi zajęcia umuzykalniające z dziećmi, a także szkolenia dla nauczycieli w Polsce i za granicą. Jest wiceprezesem Polskiego Towarzystwa Carla Orffa. Współautorka cykli edukacyjnych dla WSiP.

CHÓR AKADEMICKI SZKOŁY GŁÓWNEJ GOSPODARSTWA WIEJSKIEGO W WARSZAWIE – powstał w 1964 roku. Tworzą go studenci i pracownicy uczelni oraz zaprzyjaźnieni z nimi miłośnicy muzyki chóralnej. W ciągu 50 lat działalności zespół wykonał bogaty repertuar a cappella obejmujący polskie i obce utwory wszystkich epok i stylów muzycznych. Koncertuje w kraju i za granicą, biorąc także udział w festiwalach i konkursach. Od 1979 roku dyrygentem chóru jest Michał Dąbrowski.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie