Informacje28 października 2014, 21:46,

Pomóżmy bezdomnym - jeden telefon ratuje życie

Duży spadek temperatury i bardzo zimne noce to warunki pogodowe zagrażające życiu ludzi. Policja apeluje o zwracanie uwagi na osoby bezdomne oraz potrzebujące pomocy. Czasami wystarczy jeden telefon, aby uratować komuś życie. Wszystkie zgłoszenia można kierować pod alarmowe numery Policji 997 oraz 112. Każdego roku, w naszym kraju odnotowywane są przypadki śmierci osób bezdomnych i samotnych. Ich przyczyną jest najczęściej wyziębienie organizmu związane z niskimi temperaturami.

Pomóżmy bezdomnym - jeden telefon ratuje życie

Zwracamy się do Państwa z prośbą o przekazywanie nam informacji o osobach bezdomnych, a także samotnych, które wymagają pomocy. Nasze służby patrolowe zareagują na każde wezwanie. Policja współpracuje z przedstawicielami pomocy społecznej, noclegowniami oraz ośrodkami działającymi na rzecz pomocy bezdomnym.

Pamiętaj – ten jeden telefon może ocalić ludzkie życie. Widząc osobę śpiącą na przystanku komunikacji miejskiej, parkowej ławce lub w altanie śmietnikowej – nie wahaj się! Wybierz numer 112 (telefony komórkowe) lub 997 (aparaty stacjonarne). Twoja informacja może być bezcenna – jak ludzkie życie.

Uwaga: informacje dla osób bezdomnych udzielane są przez Centrum Zarządzania Kryzysowego Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego pod bezpłatnym numerem telefonu 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Pod numer 987 zatelefonować może również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

Informacje16 listopada 2014, 08:00,

Apel Starosty Powiatu Piaseczyńskiego o udział w wyborach samorządowych 2014

Szanowni Mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego, 16 listopada 2014 roku w całej Polsce odbędą się wybory samorządowe! Stanowią one bardzo ważne wydarzenie w lokalnym życiu publicznym. Wszyscy mieszkańcy Powiatu Piaseczyńskiego i należących do niego Gmin mają obywatelskie prawo oceny swoich lokalnych przedstawicieli samorządowych. Mają możliwość wyboru tych, których uznają za najlepszych, najbardziej godnych zaufania, najlepiej przygotowanych do trudnej służby w samorządzie.

Apel Starosty Powiatu Piaseczyńskiego o udział w wyborach samorządowych 2014

Lokalne władze samorządowe wybierane są co 4 lata w celu zapewnienia mieszkańcom możliwie najwyższych standardów życia, pracy i odpoczynku. Do państwa - do społeczności lokalnych - należy wybór lokalnych liderów, sprawnych i skutecznych radnych, ludzi otwartych na problemy codzienności.

Dlatego właśnie - z pełną odpowiedzialnością i świadomością powagi czekających nas wyborów - zwracam się do Państwa z uprzejmym apelem i obywatelską prośbą o aktywny udziału w głosowaniu!

W każdym okręgu wyborczym, w każdej Gminie Powiatu Piaseczyńskiego weźmy czynny udział w wyborze radnych do Rad Gmin, do Rady Powiatu Piaseczyńskiego, w wyborach Wójtów i Burmistrzów. Pełniąc obowiązki Starosty Powiatu Piaseczyńskiego, apeluję do wszystkich Państwa o to, abyśmy spotkali się przy urnach wyborczych w dniu 16 listopada 2014 roku.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Apel Starosty Powiatu Piaseczyńskiego o udział w wyborach samorządowych 2014

Pamiętajmy, WYBORY to głos każdego z nas!
WYBORY to nasze prawo i nasz obywatelski obowiązek!

Jan Adam Dąbek