Informacje19 kwietnia 2015, 13:00,

Pomóż Królowej Ziemi odzyskać uśmiech - bezpłatny spektakl dla dzieci w galerii Auchan Piaseczno

Czemu Królowa Ziemia jest smutna i w jaki sposób ją rozweselić? Dowiedzą się tego wszystkie maluchy, które w najbliższą niedzielę zasiądą przed sceną teatralną w pasażu Centrum Handlowego Auchan Piaseczno. Podczas spektaklu ŁZA ZIEMI mali widzowie dowiedzą się, jak zadbać o naszą planetę, aby z radością się zieleniła i służyła nam na długie lata. Wstęp wolny!

Królowa Ziemia jest już u kresu sił. Zanieczyszczenia i brak okazywanej jej przez ludzi troski doprowadzają ją do płaczu. Jedna z łez słyszy jej wołania o pomoc i postanawia ratować Królową. Wspólnie z maluchami, które w niedzielę 19 kwietnia zasiądą przed sceną teatralną w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno, bohaterka wyruszy w edukacyjną podróż dookoła świata.

Podczas swojej teatralnej wędrówki łza wraz z małymi widzami będzie przekonywać napotkane na drodze postaci do dbania o naszą planetę. Dzięki temu uczestnicy spotkania dowiedzą się między innymi, jak segregować odpady czy oszczędzać wodę.

Spektakl edukacyjny pt. Łza Ziemi, będzie już czwartym spotkaniem z cyklu „Bajeczne niedziele”. Tym razem, dzięki grze aktorskiej oraz plastycznym dekoracjom, maluchy dowiedzą się, jak troszczyć się o środowisko naturalne, a także przekonają się, z jak niewielkim wysiłkiem się to wiąże.

Edukacyjne przedstawienie teatralne odbędzie się w niedzielę 19 kwietnia 2015 roku w Centrum Handlowym Auchan Piaseczno przy ulicy Puławskiej 46. Opowieść zostanie zaprezentowana trzykrotnie – o godzinie 13.00, 15.00 oraz 17.00. Udział w przedstawieniu jest bezpłatny!

Redakcja, 16 lipca 2019
Wątek na forum http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=4&t=1263&start=120
Informacje15 kwietnia 2015, 18:00,

Spotkanie autorskie z poetką Ewą Jowik w Centrum Kultury

Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno zaprasza na spotkanie autorskie z poetką Ewą Jowik, które odbędzie się 15 kwietnia 2015 roku. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w sali Centrum Kultury przy ul. Kościuszki 49. Wieczór uświetni występ wokalny Iwony Manisty - Kutryś, która zaśpiewa piosenki do tekstów Ewy Jowik. Wokalistka za piosenkę "Taniec" otrzymała wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Jonasza Kofty w Warszawie. Ewa Jowik to poetka, która prostymi słowami potrafi obudzić uśpione emocje, a nawet wywołać łzy w oczach. Jej ogromne poczucie humoru wyrażone w doskonale skonstruowanych, lekkich fraszkach pobudza do serdecznego śmiechu i pozwala weselszym okiem spojrzeć na świat i ludzi.

Spotkanie autorskie z poetką Ewą Jowik w Centrum Kultury

Redakcja, 16 lipca 2019