Informacje16 lutego 2009, 00:00,

POMÓż BASI Z PIASECZNA - PODZIEL SIę 1% PODATKU

Razem z Basią i jej 2-letnim braciszkiem mieszkam w Piasecznie. Basia ma 7,5 roku. Przez 19 miesięcy była zdrową, wesołą, prawidłowo rozwijającą się dziewczynką. W kwietniu 2003 roku skończyło się jej radosne, beztroskie dzieciństwo. Na skutek wypadku Basia doznała licznych urazów mózgowo-czaszkowych, których następstwem była śpiączka i niedowład 4-kończynowy spastyczny. Basia przestała mówić, chodzić… Straciła wszystko, co już potrafiła…

POMÓżMY BASI Z PIASECZNA

Już prawie 6lat Basia jest intensywnie rehabilitowana. To jedyny sposób , żeby poprawić jej stan psychoruchowy. Basia, mimo że nie chodzi, nie siedzi samodzielnie, nie mówi, jest pogodną dziewczynką z dużym poczuciem humoru. Chodzi do przedszkola specjalnego, bierze udział w zajęciach komunikacji alternatywnej mających na celu naukę czytania, pisania i jak najlepszej możliwości porozumiewania się z otoczeniem. Basia jest inteligentna i chętnie uczy się nowych rzeczy.

Roczny koszt rehabilitacji, zakupu potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego i ortopedycznego, zakupu leków (Basia ma padaczkę), pampersów itp., itd. wynosi od 30 do 35 tys. złotych. Dlatego tak ważny jest każdy z 1% płaconych podatków, bez względu na to czy wynosi kilka, czy kilkaset złotych. Dziękuję z całego serca za wsparcie, które jest jednocześnie bezcennym wkładem w walce o lepsze jutro dla Basieńki.

POMÓżMY BASI Z PIASECZNA

Poniżej podaję sposób wypełnienia PIT-u 37, w pozostałych wpis wygląda analogicznie. 1%: PIT 37: część H – Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego OPP: pkt. 124.wpisz - Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko", pkt. 125: Numer KRS wpisz - 0000186434 pkt. 126: 1% kwoty z poz. 120. Część I – Informacje uzupełniające: pkt. 128. Cel szczegółowy 1%: 1% na leczenie i rehabilitację Barbary Bagorro (19/B), pkt.129. Wyrażenie lub nie zgody na przekazanie danych osobowych OPP.

Być może ktoś z twoich znajomych lub rodziny nie wie jeszcze komu przekazać 1% swoich podatków… Powiedz im o Basi. W razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości, proszę o kontakt telefoniczny: 603-745-953 lub mail: emiliabag@wp.pl
autor/źródło: Emilia Bagorro - mama Basi

Informacje3 lutego 2009, 00:00,

Powstaje projekt Biblioteki Powiatowej w Parku Piaseczno

28 stycznia 2009 roku, upłynął termin składania prac w ogłoszonym przez Starostę Piaseczyńskiego konkursie na projekt Biblioteki Powiatowej. Do konkursu zakwalifikowane zostały 33 pracownie architektoniczne. W lutym 2008 roku Starosta Jan Dąbek powołał komisję ds. zagospodarowania parku w Piasecznie. Podjął również decyzję o powołaniu komisji przygotowującej plan budowy gmachu Biblioteki Powiatowej na terenie ww. parku.

Wynik prac wstępnych został zaakceptowany przez pan Starostę, co oznacza, że koncepcja budowy nowoczesnej Biblioteki Powiatowej przeszła do fazy realizacji. Idea budowy tego ze wszech miar potrzebnego społeczności lokalnej gmachu stanowi integralną część planu kompleksowej rewitalizacji parku w Piasecznie - terenu objętego ulicami: Zgoda, Chyliczkowską, Armii Krajowej i Bolesława Prusa. W listopadzie 2008 roku rozpisany został specjalny Konkurs. Na podstawie oceny dokonanej przez specjalistów Wydziału Inwestycji Starostwa Powiatowego z 45 firm startujących do Konkursu, zakwalifikowały się 33. Z dniem 28 stycznia 2009 roku upłynął termin składania w kancelarii Starostwa prac konkursowych.

Ostatecznego wyboru projektu dokona powołany przez pana Starostę Jana Dąbka Sąd Konkursowy w składzie: Stefan Dunin (członek Zarządu Powiatu), architekt Marek Skrzyński oraz inspektor Mariusz Balcerzak (Wydział Inwestycji Starostwa Powiatowego w Piasecznie). Ogłoszenia wyniku Konkursu na projekt Biblioteki Powiatowej należy się spodziewać już na początku lutego 2009 roku. ¬ródło informacji: www.piaseczno.pl
autor/źródło: Redaktorzy prywatnego serwisu e-mieszkańców gminy Piaseczno