Informacje27 listopada 2013, 00:00,

Pomoc dla bezdomnych na terenie Mazowsza

Niemal 3,5 tys. miejsc w 71 placówkach, 25 jadłodajni oraz specjalny numer infolinii 987– to formy pomocy dla bezdomnych z Mazowsza podczas zimy. Trzy placówki pomocy bezdomnym znajdują się na terenie powiatu piaseczyńskiego: w Chylicach (Konstancin-Jeziorna), Bobrowcu (gm. Piaseczno) oraz w Grzędach (gm. Tarczyn). Podczas zimy na terenie województwa mazowieckiego bezdomni będą mieli do dyspozycji 71 placówek (w tym 27 w Warszawie) dysponujących łącznie 3493 miejscami (1458 w Warszawie, 95 w Radomiu, 55 w Ostrołęce, 73 w Płocku, 40 w Siedlcach, 45 w Trzciance k. Ciechanowa). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo, wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych.

POMOC DLA BEZDOMNYCH NA TERENIE POWIATU PIASECZYńSKIEGO

Na Mazowszu działa również 25 jadłodajni i punktów żywienia (10 na terenie Warszawy), wydających dziennie ok. 5 tys. posiłków. W czasie zimy działają także wyspecjalizowane punkty pomocy medycznej – w £aźniewie w powiecie warszawskim zachodnim (al. Księży Orionistów 1), Radomiu (ul. Główna 16) oraz w Warszawie (ul. Wolska 172). Mazowiecki Urząd Wojewódzki uruchomił bezpłatną infolinię 987. Pracownicy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia – wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej. Zadzwonić może również każdy, kto zna miejsce przebywania osób bezdomnych. Odpowiednie służby zostaną o tym natychmiast poinformowane. Lista placówek, które przyjmują bezdomnych > pomoc_bezdomnym_mazowieckie_2013_2014.pdf
autor/źródło: Redakcja serwisu mieszkańców powiatu piaseczyńskiego
Tematy:

Informacje27 listopada 2013, 00:00,

Uczcili pamięć Wiesława Gawłowskiego

Czołowe amatorskie zespoły siatkarskie po raz XI zmierzyły się podczas imprezy ku pamięci jednego z najlepszych polskich siatkarzy Wiesława Gawłowskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna UKS Wilanów Powsinek, która w meczu finałowym pokonała 2:1 ekipę Wkrótce. Trzecie miejsce zajęli gospodarze – Bobry Piaseczno, a czwarte – AON Rembertów.

UCZCILI PAMIęć WIES£AWA GAW£OWSKIEGO

Najlepszym atakującym okrzyknięto Pawła Szczepaniaka z AON Rembertów, najlepszym rozgrywającym został Konrad Szaruga z UKS Wilanów Powsinek, najlepszym libero okazał się Maciek Ryszczuk z ekipy Wkrótce a MVP Turnieju to Bartek Pawlik z Bobry Piaseczno. Nagrody najlepszym drużynom wręczyli burmistrz Zdzisław Lis, który ufundował też nagrody za indywidualne osiągnięcia, a także koledzy Wiesława Gawłowskiego z boiska: Edward Skorek i Włodzimierz Sadalski.

UCZCILI PAMIęć WIES£AWA GAW£OWSKIEGO

Celem Memoriału było przede wszystkim uczczenie pamięci Wiesława Gawłowskiego, wielkiego sportowca, mistrza olimpijskiego z kadry Huberta Wagnera, ale też popularyzacja siatkówki oraz integracja środowiska lokalnego. To właśnie założona przez Patrona amatorska sekcja siatkówki Bobry Piaseczno była organizatorem imprezy. Patronat honorowy nad imprezą objęła pani Barbara Gawłowska.

UCZCILI PAMIęć WIES£AWA GAW£OWSKIEGO

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! Za rok, najprawdopodobniej w ostatni pełny weekend listopada, XII Memoriał Wiesława Gawłowskiego http://www.memorialgawlowskiego.pl
autor/źródło: Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno