Informacje30 listopada 2015, 18:17,

Pomoc dla bezdomnych: mazowiecka infolinia 987

Ponad 3,4 tys. miejsc w schroniskach i noclegowniach, 25 jadłodajni oraz punkty medyczne - na taką pomoc mogą liczyć bezdomni na Mazowszu. Opieka organizowana jest przez gminy. Wojewoda mazowiecki przekazał organizacjom pozarządowym wspierającym osoby bezdomne 0,5 mln zł dofinansowania. Do dyspozycji jest także całodobowa wojewódzka bezpłatna infolinia 987. Pracownicy centrum zarządzania kryzysowego udzielają informacji na temat możliwych form wsparcia - wskazują najbliższe schroniska, jadłodajnie, czy punkty pomocy medycznej.

POMOC DLA BEZDOMNYCH: MAZOWIECKA INFOLINIA 987

Podczas tegorocznej zimy na Mazowszu bezdomni będą mieli do dyspozycji 73 placówki (w tym 28 w Warszawie) z 3 440 miejscami (1 523 w Warszawie, 1 917 poza Warszawą, w tym m.in.: 93 w Radomiu, 55 w Ostrołęce, 73 w Płocku, 40 w Siedlcach). Są to zarówno noclegownie, schroniska oferujące czasowe schronienie i pełne wyżywienie, jak i hostele zapewniające stałe lub czasowe zamieszkanie, wyżywienie oraz kompleksową opiekę wspomagającą. Dodatkowo wyodrębniono oddzielne placówki dla kobiet, mężczyzn, matek z dziećmi i dorosłych. W województwie działa również 25 jadłodajni i punktów żywienia (10 w stolicy). Wydają dziennie ok. 5 tys. posiłków (ok. 2,4 tys. w Warszawie). Zimą będą także funkcjonować wyspecjalizowane punkty pomocy medycznej – w Łaźniewie w powiecie warszawskim zachodnim (al. Księży Orionistów 1), Radomiu (ul. Główna 16) oraz w Warszawie (ul. Wolska 172). W Warszawie do dyspozycji bezdomnych jest także pralnia (ul. Grochowska 259a).

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

POMOC DLA BEZDOMNYCH: MAZOWIECKA INFOLINIA 987

W 2015 r. wojewoda mazowiecki przekazał prawie 0,5 mln zł na programy pomocowe dla osób bezdomnych, realizowane przez organizacje pozarządowe (poradnia dla bezdomnych, streetworking, prowadzenie jadłodajni czy pogotowia interwencji społecznej). Kolejne 0,5 mln zł na wspieranie wychodzenia z bezdomności otrzymały trzy organizacje w ramach programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej (Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Pomocy i Interwencji Społecznej oraz stowarzyszenie Otwarte Drzwi Mazowsze). Wojewoda skierował do wszystkich gmin z województwa mazowieckiego pismo z prośbą o podjęcie działań osłonowych wobec osób bezdomnych, zagrożonych bezdomnością oraz osób starszych i ubogich.

Redakcja, 16 lipca 2019
wątek http://forum.powiat-piaseczynski.info/viewtopic.php?f=26&t=7612
Informacje28 listopada 2015, 08:00,

XIII Memoriał Wiesława Gawłowskiego w piłce siatkowej

W dniach 28 i 29 listopada 2015 roku na terenie hali sportowej piaseczyńskiego Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędzie się XIII Memoriał Wiesława Gawłowskiego w piłce siatkowej. W turnieju weźmie udział szesnaście drużyn, głównie z Piaseczna, południowych dzielnic Warszawy, ale też z innych rejonów. W sobotę drużyny walczyć będą w fazie grupowej systemem "każdy z każdym" w czterech grupach. Dwie pierwsze ekipy z każdej, przejdą do dalszych rozgrywek. W niedzielę utworzone zostaną ponownie dwie czterozespołowe grupy. Drużyny z drugich miejsc tych grup spotkają się w finale B o trzecie miejsce, a zwycięzcy zmierzą się w finale A. Oficjalne otwarcie, w czasie którego przypomniana zostanie sylwetka patrona turnieju odbędzie się w sobotę 28 listopada około godziny 14.00.

MEMORIAŁ WIESŁAWA GAWŁOWSKIEGO W PIŁCE SIATKOWEJ W PIASECZNIE

Marcin Borkowski, 16 lipca 2019