Informacje10 maja 2017, 16:30,

Polskie Andy - Klub Podróżnika Po Horyzont Mysiadło


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


10 maja 2017 roku o godz. 18.30 zapraszamy na spotkanie Klubu Podróżnika Po Horyzont: Polskie Andy - spotkanie z Robertem Szewczykiem. Miejsce: filia GOK Lesznowola, ul. Topolowa 2. Wstęp wolny. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z wyprawy Roberta Szewczyka.

POLSKIE ANDY - KLUB PODRÓŻNIKA PO HORYZONT MYSIADŁO

Pierwsza Polska Wyprawa Andyjska, zarazem pierwsza polska wyprawa w góry egzotyczne, trwała od listopada 1933 do maja 1934 i zapoczątkowała ekspansję polskiego alpinizmu poza Tatrami. Należy do największych osiągnięć sportowych, badawczych i eksploracyjnych w czasach przedwojennych. Utorowała Polakom drogę na najwyższe szczyty Ziemi. Śladem przedwojennych odkrywców wyruszamy w bajecznie piękną Grupę Ramada (Andy Argentyńskie). Współcześnie trekking w rejon Dolny Colorado to fantastyczna przygoda, dostępna wszystkim miłośnikom gór. Dolina odkryta ponad 80 lat temu przez Polaków, z wieloma polskimi nazwami geograficznymi, jest w Polsce mało znana (większa część wyjeżdżających kieruje się pod Aconcaguę lub Ojos de Salado). Przygodą jest już dotarcie w góry (samochody terenowe, tropa mułów, kilkudniowa wędrówka, przekraczanie rzek, biwaki). Wiele szczytów, na które można wejść z bazy Pirca Polacos (Pirki Polaków) czeka...

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje6 maja 2017, 17:00,

Przybądźcie tu z najdalszych stron gromady - wieczór uwielbienia w Starej Iwicznej


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

6 maja 2017 roku w godzinach 19:00 - 22:00 odbędzie się wieczór uwielbienia pn.: Przybądźcie tu z najdalszych stron gromady, w parafii pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego w Starej Iwicznej. Na wydarzenie zaprasza Wspólnota Modlitwy Muzyką "D.R.A.M.A.T". Rozpoczynamy uroczystą Mszą Świętą o godzinie 19.00. Zapraszamy!

PRZYBĄDŹCIE TU Z NAJDALSZYCH STRON GROMADY - WIECZÓR UWIELBIENIA W STAREJ IWICZNEJ

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Hasłem tego wydarzenia jest: "Przybądźcie tu z najdalszych stron gromady". Chcemy oderwać się od naszych codziennych spraw i zrobić coś niecodziennego! Pragniemy zgromadzić się, by razem wielbić Boga poprzez śpiew i taniec. Będzie to z pewnością dobry czas, przepełniony modlitwą i radością.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie