Informacje11 września 2018, 16:00,

POLSKI WRZESIEŃ 1939R. - SPOJRZENIE PO LATACH - KLUB HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNY KONSTANCIN

11 września 2018 roku o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Klubu Historyczno-Patriotycznego w Konstancinie nt.: Polski Wrzesień 1939r. - Spojrzenie po latach. Miejsce: KDK, Hugonówka, ul. Mostowa 15, Konstancin-Jeziorna. Wstęp wolny. Zapraszamy.

Klub Historyczno-Patriotyczny w Konstancinie powstał z inicjatywy mieszkańców, w ramach budżetu obywatelskiego. Jego działalność to otwarte spotkania, których celem jest przybliżanie historii Polski i jej bohaterów, ze szczególnym uwzględnieniem historii Konstancina-Jeziorny i okolic. Spotkania będą miały urozmaiconą formę: filmy, wystawy, prelekcje historyków, kombatantów i świadków wydarzeń historycznych. W ramach klubu będą przygotowywane również krótkie reportaże filmowe o miejscach lub ludziach ważnych w gminie Konstancin-Jeziorna w kontekście historycznym. Kolejne spotkania będą się odbywać co miesiąc w każdy drugi wtorek miesiąca. Koordynatorem Klubu jest Witold Rawski.

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

Informacje9 września 2018, 10:00,

90-lecie OSP Złotokłos

9 września 2018 roku świętować będziemy 90-lecie OSP Złotokłos. Jubileusz odbędzie się na terenie jednostki przy ul. 3 Maja 30. Z okazji jubileuszu Piaseczyńsko-Grójecka Kolej Wąskotorowa przygotowała specjalny rozkład jazdy pociągu. Szczegóły na stronie kolejka-piaseczno.pl Podczas pikniku nie zabraknie strefy gastronomicznej i dmuchańców dla dzieci.

90-LECIE OSP ZŁOTOKŁOS

90-lecie OSP Złotokłos program:
12.00 – Msza św. polowa
13.00 – ceremoniał strażacki
14.45 – koncert orkiestry dętej
15.20 – występ iluzjonistki
16.00 – koncert zespołu SOLO TRES
17.00 – pokazy strażackie
18.00-22.00 – zabawa taneczna przy koncercie zespołu LIFE CLUB BAND

Przeczytaj też: Drużyna Wawrzyna - Muzyka na Skwerze Kisiela w Piasecznie

90-LECIE OSP ZŁOTOKŁOS

90-lecie OSP Złotokłos program: