Informacje18 stycznia 2010, 00:00,

Polski Czerwony Krzyż - zbiórka krwi w Górze Kalwarii

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria poinformował na swojej stronie, że w najbliższą środę, 20 stycznia 2010 roku, przed Ratuszem Miejskim w Górze Kalwarii, odbędzie się zbiórka krwi organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Wszystkich zdrowych chętnych zapraszamy w godz. od 9:00 do 13:00 przed Ratusz (ul. Ratuszowa 1 w Górze Kalwarii). Przypominamy o potrzebie posiadania dowodu osobistego przy sobie.
autor/źródło: Redaktorzy serwisu mieszkańców gminy Górza Kalwaria

Informacje12 stycznia 2010, 00:00,

Piaseczno konkurs architektoniczny TU WÓZKIEM WJADę

Rozpoczyna się I edycja konkursu TU WÓZKIEM WJADę, mająca na celu dostosowanie budynków i przestrzeni publicznej na terenie Gminy Piaseczno do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz promocję miejsc, które przyjazne są dla osób niepełnosprawnych, osób starszych oraz matek z małymi dziećmi w wózkach. Organizatorem konkursu jest Piaseczno bez barier - grupa osób nie zrzeszonych a patronat nad konkursem objął Urząd Miasta i Gminy Piaseczno.

TU WÓZKIEM WJADę

Zachęcamy mieszkańców Piaseczna oraz właścicieli obiektów o nadsyłanie do 30 kwietnia 2010 na adres mailowy: piasecznobezbarier@op.pl adresów miejsc dostępnych wraz z krótkim opisem o dostępności danego obiektu.

Obiekty oceniane będą według następujących wytycznych:
- płaska nawierzchnia przy wejściu lub podjazd;
- winda w obiektach piętrowych ewentualnie pokój na parterze do obsługi klienta;
- lekko otwierane drzwi lub obsługa, która oferuje pomoc;
- szerokie drzwi, w których może zmieścić się wózek;
- przestrzeń wewnątrz, która pozwala na swobodne poruszanie się wózkiem;
- dostosowana toaleta.

Najlepiej dostosowane obiekty zostaną odwiedzone przez jury. Nagrodą w konkursie są dyplomy oraz nalepki TU WÓZKIEM WJADę, informujące o dostępności danego obiektu. Lista miejsc dostępnych ukaże się na stronach internetowych Piaseczna Bez Barier - www.piasecznobezbarier.pl; Urzędu Miasta i Gminy Piaseczno - www.piaseczno.eu oraz w prasie. Przeczytaj: regulamin konkursu Tu wózkiem wjadę.
autor/źródło: Edyta Banasiewicz / Michał Rosa www.piasecznobezbarier.pl
Tematy:Piaseczno