Informacje23 lipca 2017, 13:47,

Polish Path czyli międzynarodowe lato w Zalesiu Górnym


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Już po raz kolejny w Zespole Szkół Publicznych w Zalesiu Górnym we współpracy z Gminą Piaseczno zorganizowano akcję „Lato w mieście”. W dniach od 3 do 14 lipca 2017 roku ponad 130 dzieci skorzystało z zajęć realizowanych od godz. 7.30 do 16.30. Były to bardzo ciekawe zajęcia plastyczne, artystyczne, sportowe, a także profilaktyczne. Codziennie uczestnicy otrzymywali drugie śniadanie oraz obiad.

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

Tegorocznym hitem okazały się jednak zajęcia z trójką wolontariuszy z fundacji Global Volunteer. Dzięki współpracy z AIESEC SGH w ramach projektu POLISH PATH gościli u nas Mahinar z Egiptu, Michael z Hong Kongu oraz Tony z Chin. Zalesiańskie dzieci poznawały kulturę, zwyczaje i tradycje krajów, z których pochodzili goście. Uczyły się pisać chińskie liczby, zapisywać imiona przy pomocy egipskiech hieroglifów, jeść pałeczkami, poznawały podstawy Tai Chi, czy technikę gry w ping-ponga. Dzięki temu, że wszystkie zajęcia prowadzone były w języku angielskim, uczniowie oraz nauczyciele mieli możliwość doskonalenia swoich umiejętności, a przede wszystkim doświadczenia w praktyce, jak ważna jest znajomość języków obcych.

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

Nasi goście poza planowymi zajęciami, które prowadzili, uczestniczyli wraz z dziećmi w zorganizowanych wyjazdach na basen, do ZOO, do „Chatki Spełnionych Marzeń”, do kina oraz w ognisku na Zimnych Dołach. Razem zwiedzali, bawili się, brali udział w zawodach i zabawach. Wszystkie te wspólnie realizowane aktywności sprawiły, że nasi uczniowie oraz goście bardzo polubili się i zżyli. Goście ze smutkiem odjeżdżali do następnej placówki, deklarując, że bardzo chcieliby przyjechać jeszcze kiedyś do Zalesia.

Przeczytaj też: Bartas Szymoniak trafił w gusta piaseczyńskiej publiczności [ZDJĘCIA]

POLISH PATH CZYLI MIĘDZYNARODOWE LATO W ZALESIU GÓRNYM

W zorganizowanie całej akcji „Lato w mieście 2017” w ZSP w Zalesiu Górnym było włączonych 19 nauczycieli oraz koordynator. Dzięki ich zaangażowaniu oraz entuzjazmowi dzieci były bezpieczne i zadowolone a na zakończenie deklarowały chęć uczestnictwa w następnych tego typu akcjach.

UMiG Piaseczno

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje28 lipca 2017, 19:45,

Przed północą - kino plenerowe w Konstancinie-Jeziornie


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

28 lipca 2017 roku o godz. 21.45 zapraszamy do kina plenerowego w Konstancinie, podczas którego odbędzie się projekcja filmu pt. Przed północą w reż. Richarda Linklater. Wstęp wolny. Miejsce: Amfiteatr w Parku Zdrojowym w Konstancinie-Jeziornie.

PRZED PÓŁNOCĄ - KINO PLENEROWE W KONSTANCINIE-JEZIORNIE

Przed północą - po raz pierwszy spotkali się prawie dwadzieścia lat temu przed wschodem słońca w pociągu do Wiednia. Spędzili ze sobą noc, by rozstać się i znów na siebie trafić po dziewięciu latach przed zachodem słońca w Paryżu. Od tamtego lata minęło kolejnych dziewięć lat. Gdzie są teraz? Czy uczucie, które ich połączyło przetrwało do dziś? Reżyser filmu "Przed wschodem słońca" i "Przed zachodem słońca" przedstawia ostatnią część trylogii okrzykniętej przez krytyków największym romansem współczesnego kina, w którym swoje życiowe role zagrali Julie Delpy i Ethan Hawke.

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie