Informacje18 marca 2007, 00:00,

Poliklinika MSWiA w Piasecznie - opinia o szpitalu

Chciałabym zainteresować Was sytuacją Naszego Szpitala w Piasecznie. Jak pewnie pamiętacie zawsze było to miejsce nazywane potocznie przez ludzi "ostatecznością". Mówiło się, że jak tam kogoś już zawieźli to sam na pewno, o własnych siłach nie wyjdzie. Dwa lata temu, kiedy stan szpitala był nie do przyjęcia, budynek przeznaczony był do rozbiórki, mieszkańcy zadawali pytania o przyszłość opieki medycznej w naszym mieście, w 2005 roku Centralny Szpital Kliniczny MSWiA nawiązał współpracę ze Starostwem Powiatowym w Piasecznie i Samodzielnym Zespołem Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej w Piasecznie, obejmując tym samym opieką medyczną mieszkańców Powiatu Piaseczyńskiego w oparciu o istniejącą bazę lokalową i sprzętową.

Na podstawie zawartej umowy warszawska placówka świadczy mieszkańcom powiatu piaseczyńskiego usługi medyczne w zakresie, w jakim były świadczone w szpitalu w Piasecznie. CSK przejął również pogotowie, specjalistyczne lecznictwo ambulatoryjne oraz rehabilitację. W celu realizacji umowy Szpital Powiatowy w Piasecznie wraz z budynkiem przychodni i obiektami technicznymi przy ul. Mickiewicza w Piasecznie, a także budynek pogotowia przy ul. Kościuszki wydzierżawiony został Centralnemu Szpitalowi Klinicznemu MSWiA.

Poliklinika MSWiA szpital w Piasecznie

Wraz z przejęciem kontraktu na świadczenie usług medycznych powołano Poliklinikę Piaseczno, rozpoczynając tym samym nowy etap rozwoju i świadczenia usług medycznych. Zmiany są widoczne już patrząc na sam budynek, dużo lepsze warunki są również w środku. Niestety niedawno musiałam często przebywać w tym miejscu, ale to "niestety" znaczy tylko, dlatego, że odwiedziłam tam najbliższą mi osobę. Same warunki i opieka bardzo mile mnie zaskoczyły. Jest to naprawdę bardzo zadbany szpital, bardzo miła i pomocna obsługa, pokoje dla chorych dwu, lub najwięcej czteroosobowe. W każdym pokoju łazienka. Poza tym jedzenie podawane pacjentom jest naprawdę smaczne. Mam tylko nadzieje, że Szpital mając taki byt od dwóch latach będzie w stanie dalej się rozwijać. Myślę, że warto to wiedzieć, ponieważ, wszystkim mieszkańcom pozostaje w pamięci stary szpital i jego warunki. Zresztą też nie powinniśmy się dziwić bezradności osób tam pracujących, jeżeli budynek nieremontowany miał prawie 40 lat.

Więcej informacji na temat opieki medycznej Szpitala w Piasecznie możecie znaleźć na stronie: www.cskmswia.pl.
autor/źródło: Sylwia Wolska - moderator forum powiatu piaseczyńskiego
Tematy:Piaseczno

Informacje18 marca 2007, 00:00,

Mecz: KS Norgips Piaseczno - AZS WSGK Kutno

W sobotę 17 marca 2007, o godzinie 18:00 odbył się mecz koszykówki naszego zespołu KS Norgips Piaseczno z AZS WSGK Kutno. Spotkanie obu zespołów rozegrane zostało w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 5 w Piasecznie. Był to nasz przedostatni mecz na własnej hali.

Logo Klub Sportowy Piaseczno

Bardzo wyrównany mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem Piaseczna. KS Norgips Piaseczno - AZS WSGK Kutno (74:72). Kutno grając bardzo ambitnie, szczególnie pod koszem, nie pozwoliło odskoczyć nam na więcej niż 5 punktów. Był to jak zwykle kapitalny mecz Andrzeja Paszkiewicza, który zdobył 26 pkt.

Gratulujemy zawodnikom KS Norgips Piaseczno i życzymy im kolejnych zwycięstw na parkiecie.

strona KS Norgips Piaseczno: www.kspiaseczno.e-basket.pl
autor/źródło: Marcin Borkowski - redaktor serwisu powiat piaseczyński Piaseczno