Informacje31 października 2016, 19:51,

POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2016

Rozpoczynamy działania policyjne „Znicz 2016”. Jak każdego roku przed dniem Wszystkich Świętych panuje wzmożony ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. O nasze bezpieczeństwo w tych dniach, ja co roku, zadbają policjanci ruchu drogowego, prewencji i wydziału kryminalnego. Na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej i w rejonach cmentarzy służbę pełnić będą również policyjni wywiadowcy.

POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2016

Podczas działań „Znicz 2016” nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego będą czuwać policjanci wspierani m.in. przez strażników miejskich, harcerzy oraz funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej. W czasie kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Będą również sprawdzać ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci. W czasie pełnienia służby wykorzystają policyjne wideo-rejestratory zarówno w oznakowanych, jak i nieoznakowanych radiowozach.

W te szczególne dni, wiele osób wyruszy w długą podróż, aby odwiedzić groby swoich bliskich. Pamiętajmy! Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek, dopilnujmy żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy. Nigdy nie wsiadajmy za kierownicę po spożyciu alkoholu, albo gdy nasz stan psychofizyczny (choroba, kac, przemęczenie) nie jest dobry.

Jak co roku kierowcy powinni przygotować się na zmianę w organizacji ruchu przede wszystkim w pobliżu cmentarzy.

Kierowcom przypominany także, iż w okresie Wszystkich Świętych na drogach w pobliżu cmentarzy, częściej niż zwykle spotkamy osoby piesze poruszające się poboczem lub jezdnią. Powinniśmy zatem jechać ostrożnie i mieć na uwadze, że pieszy o zmroku dostrzegany jest przez kierującego niemal w ostatniej chwili. Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeżeli muszą by pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności.

Przypominamy najważniejsze zasady, które pomogą nam w tym czasie:

W miastach w miarę możliwości korzystaj ze środków komunikacji publicznej. Specjalne linie autobusowe, będą „uprzywilejowane” w ruchu i dowiozą nas tam, gdzie samochód prywatny nie będzie mógł wjechać, a tym bardziej zaparkować. Jest to chyba najwygodniejsza forma podróżowania. Często najbliżej cmentarzy podjedziemy tylko autobusem.

Nie jedź samochodem „na pamięć”. W rejonach cmentarzy, na drogach dojazdowych do nich, zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu drogowego. Zwracaj uwagę na znaki drogowe! Pamiętaj - polecenia policjanta kierującego ruchem są ważniejsze od sygnałów świetlnych i znaków drogowych! Jeżeli policjant zabroni wjazdu, to nie ma czasu na dyskusje i wdawanie się w polemikę. Trzeba stosować się do poleceń.

Przeczytaj też: Poznaj sploty piaseczyńskich historii

POLICYJNA AKCJA ZNICZ 2016

Parkuj samochód zgodnie z przepisami, w dozwolonych miejscach. Nie bądź egoistą, zadbaj o to, aby Twój samochód nie blokował wjazdu lub wyjazdu z drogi bądź dostępu do wcześniej prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Osoby, które postanowią udać się na cmentarz pieszo, powinny korzystać z chodników. Jeżeli ich nie ma, obowiązani są poruszać się poboczem lub jezdnią, lewą stroną drogi, pamiętając o tym, że jezdnia jest dla samochodów i czas przebywania na niej przez pieszych powinien być jak najkrótszy. Warto mieć przy sobie element odblaskowy lub latarkę. Nie pozostawiaj w samochodzie wartościowych przedmiotów w widocznym miejscu. Mogę one stać się łatwym łupem złodziei.

Pamiętajmy również o zmieniających się w tym okresie warunkach atmosferycznych. Mamy już krótki dzień i wcześnie zapadający zmrok, jezdnie są często mokre i dodatkowo pokrywają ją liście, co w wypadku hamowania może stanowić ogromne zagrożenie.

W powiecie piaseczyńskim policjanci szczególną uwagę skierują na na rzecz zapewnienia płynności w ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych tj. na drodze numer 7, 79 i 50. Nadzorem objęte zostaną miejscowości Wólka Kosowska, Mroków oraz Tarczyn. A także droga dojazdowa do cmentarza Południowego w Antoninowie.

Przypominamy, kierowco zwracaj uwagę na znaki i słuchaj poleceń funkcjonariuszy!!!

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje1 listopada 2016, 06:00,

Kwesta na cmentarzach na rzecz ratowania zabytkowych pomników

1 listopada 2016 roku Komitet Renowacji Cmentarza Parafialnego w Piasecznie, już po raz siedemnasty, przeprowadzi kwestę na rzecz ratowania zabytkowych pomników na piaseczyńskim cmentarzu parafialnym. Kwesta odbędzie się w godz. 8.00 - 17.00 na cmentarzu parafialnym przy ul Kościuszki, oraz na cmentarzu komunalnym przy ul. Julianowskiej.

KWESTA NA CMENTARZACH NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKOWYCH POMNIKÓW

Tegoroczna zbiórka ma wesprzeć renowację pięciu zabytkowych, dziewiętnastowiecznych pomników. Zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w tym szczytnym przedsięwzięciu.

KWESTA NA CMENTARZACH NA RZECZ RATOWANIA ZABYTKOWYCH POMNIKÓW

Datki można wpłacać także na konto Towarzystwa Przyjaciół Piaseczna, nr rachunku: 35124063511111000048184650, z dopiskiem wpłata na Komitet Renowacji Cmentarza.

wątek na forum: RATUJMY ZABYTKI PIASECZNA