Informacje15 lutego 2015, 15:40,

Policjant z wizytą w szkole w Konstancinie-Jeziornie

Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Zespole Szkól nr 3 w Konstancinie - Jeziornie. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla uczniów klas I-III przygotował policjant zajmujący się profilaktyką w piaseczyńskiej komendzie.

Policjant z wizytą w szkole w Konstancinie-Jeziornie

Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów i spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie piaseczyńskim. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. Policjanci są zawsze dobrze przygotowani do takich spotkań, dlatego też na ich przybycie najmłodsi czekają z niecierpliwością.

St. asp. Maciej Blachliński odwiedził wczoraj Zespół Szkół nr 3 w Konstancinie - Jeziornie. Kiedy pojawił się w szkolnej sali, to w ciągu chwili zapełniła się ona grupą roześmianych uczniów. Funkcjonariusz w niezwykle barwny sposób opowiadał o zagrożeniach na drodze, obowiązku używania elementów odblaskowych, przypomniał również o funkcjonowaniu numeru alarmowego 112 i uczył, jak z niego prawidłowo korzystać.

Prelekcja minęła i nadszedł czas pytań. Każdy miał ich mnóstwo. I tu funkcjonariusz pokazał pełny profesjonalizm, odpowiadając na wszystkie pytania najmłodszych. To było kolejne, z cyklu spotkań dotyczących bezpiecznych zachowań, w domu, w szkole, na placu zabaw, na drodze.

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Informacje15 lutego 2015, 15:46,

Poszukiwany lokal do wynajęcia na potrzeby szkoły w okolicy Szkoły Podstawowej Nr 5 w Piasecznie

Gmina Piaseczno poszukuje lokalu do wynajęcia w okolicy Szkoły Podstawowej Nr 5 na terenie Piaseczna z przeznaczeniem na sale lekcyjne dla Szkoły Podstawowej Nr 5. Pomieszczenia powinny nadawać się do adaptacji na sale lekcyjne oraz na pokój nauczycielski, świetlicę, stołówkę, szatnie i toalety dla dzieci i personelu. Niezbędny jest odpowiedni teren na plac zabaw oraz parking.

Oferty należy składać w: sekretariacie Zespołu Ekonomiczno - Administracyjnego Szkół w Piasecznie ul. Kusocińskiego 4, II piętro, pok. 212 w terminie do 20 lutego 2015 roku.

Zespół Ekonomiczno - Administracyjny Szkół w Piasecznie, tel. 22 756 72 04, email: zeassekretariat@piaseczno.eu, strona internetowa: www.zeas.piaseczno.eu