Informacje27 sierpnia 2014, 20:10,

Policjanci odwiedzili przedszkolaków


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!


Policjanci zawsze są otwarci na spotkania z dziećmi i młodzieżą. Kolejne spotkanie odbyło się wczoraj w Przedszkolu MIŚ w Starej Iwicznej. Niezwykle ciekawą pogadankę na temat bezpieczeństwa dla przedszkolaków przygotowali policjanci z Lesznowoli. Maluchy były oczarowane wizytą policjantów, rewanżując się uśmiechami. Policyjne prelekcje, pokazy prewencyjnych filmów i spotkania z dziećmi i młodzieżą cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony placówek oświatowych w powiecie piaseczyńskim. Najciekawszą grupą są jak zwykle przedszkolaki, dla których już sam widok umundurowanego policjanta jest niezwykłym przeżyciem. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze znajdują czas na spotkania z najmłodszymi. Pogadanki na temat bezpiecznych zachowań, właściwego poruszania się po drodze, są najważniejszymi elementami policyjnych prelekcji. A przedszkolak, jak każdy wie to słuchacz niezwykły, który zawsze zadaje mnóstwo pytań. Policjanci są zawsze dobrze przygotowani do takich spotkań, dlatego też na ich przybycie maluchy czekają z niecierpliwością.

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Mł. asp. Kamil Woźniak i sierż. Grzegorz Kupisz odwiedzili wczoraj Przedszkole Miś w Starej Iwicznej. Kiedy pojawili się w przedszkolnej salce, to w ciągu chwili zapełniła się ona grupą roześmianych przedszkolaków. Funkcjonariusze w niezwykle barwny sposób opowiadali o zagrożeniach na drodze promując tym samym noszenie odblasków, o bezpiecznych zachowaniach w domu i na placu zabaw, o tym jak obronić się przed atakującym psem, nie zapominając jednocześnie o licznych przestrogach przed czyhającymi na dzieci niebezpieczeństwami. Zaprezentowali również wyposażenie jakie policjanci używają w codziennej służbie. Prelekcja minęła i nadszedł czas pytań. Każdy miał ich mnóstwo. I tu funkcjonariusze pokazali pełny profesjonalizm, odpowiadając na wszystkie pytania przedszkolaków. Dzieci podziękowały policjantom za spotkanie, które zostało zakończone wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

Przeczytaj też: Plantacja 'marihuany' w Lesznowoli? Tak - już zlikwidowana

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

Komenda Powiatowa Policji w Piasecznie

Policjanci odwiedzili przedszkolaków

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz

Informacje31 sierpnia 2014, 13:15,

VI Zlot rowerowy Krainy Jeziorki


Udostępnij
Podziel się informacją. To zainteresuje Twoich znajomych!

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Zlewni Rzeki Jeziorki oraz Rancho pod Bocianem serdecznie zapraszają na VI Zlot Rowerowy Krainy Jeziorki, który odbędzie się w Rancho pod Bocianem (Przypki, gm. Tarczyn) w niedzielę 31 sierpnia 2014 r. w godz. 13:00 - 15:00. Uczestnicy dojeżdżają na miejsce zlotu we własnym zakresie organizując wyjazdy z poszczególnych miejscowości. Informacje należy uzyskać kontaktując się z grupami rowerowymi poszczególnych gmin.

VI Zlot rowerowy Krainy Jeziorki

Przeczytaj też: Wakacyjna podróż z Kolejką Wąskotorową

Wyjazd z Tarczyna organizuje Daniel Płużyczka i do niego należy zgłaszać chęć udziału (daniel.pluzyczka@wp.pl). Pozostali chętni powinni zgłosić chęć udziału na adres e-mail: strzyzewski@piaseczno.eu, aby organizatorzy mieli informację ile posiłków mają przygotować. Po dojeździe na miejsce, zbiórka rowerzystów przy Chacie Rybaka. Organizatorzy zapewniają: poczęstunek (wydawanie od 12:30), konkursy, zabawy rowerowe (w godz. 13:00 – 14:00) oraz wiele atrakcji dzięki uprzejmości Rancho pod Bocianem (chata Rybaka, pole do minigolfa, boisko, łowisko oraz zbiornik wodny) w godz. 14:00 – 15:00.

VI Zlot rowerowy Krainy Jeziorki

autor/źródło: Redakcja

Napisz komentarz


Szukaj w portalu
Popularne wyszukiwania

Dodaj ogłoszenie